Archive for the tag 'Tucson'

юли 30 2009

Обиколка на Северна Америка (САЩ и Канада) с кола(10): От Аризона до Флорида

Продължаваме с автомобилното пътешествие на Христо из Щатите. Започнахме с Подготовката и съветите и проследихме първите им стъпки в Америка, бяхме с него на Ниагара и минахме през Канада, в Чикаго, Дивия Запад и планината Ръшмор, както и в един индиански резерват и Националния парк Йелоустоун и минахме през Голямото солено езеро, щата Невада и стигнахме до езерото Тахо. Бяхме в Сан Франциско, Лос Анжелис и Сан Диего. а за последно се подвизавахме в Лас Вегас и Големия каньон.

Днес ще изпълним желанието на много българи:

искам да съм негър

в щата Алабама

или пенсионер (във Флорида)🙂

Естествено ще минем и през Аризона и Тексас:-)

Обиколка на Северна Америка (САЩ и Канада) с кола

част десета:

От Аризона до Флорида

От Гранд каньон тръгваме към 17 часа, като

крайната цел за деня е град Tucson в Аризона,

а разстоянието до там е 550 км. Сменям магистралите и завивам на юг към Phoenix. Край пътя се виждат много кактуси, някои от които доста големи. От калифорнийска преминахме в невадска, а сега сме в аризонската пустиня. След един завой пред нас близо до пътя изникна огромен кактус — към 10—15 метра висок и типично разклонен.

Кактус край магистрала I- 17 в Аризона

Свивам веднага към уширението край пътя, където има следи от спирали коли. След малко зад Понтиака наби спирачки една камионетка и от нея слизат мъж, три деца от 5—6 до 12—13 годишни и една много добре изглеждаща, направо красива жена. Дойдоха при нас да видят по-отблизо кактуса. Ние ги помолихме да ни снимат, а след това им предложихме и ние да ги снимаме цялото семейство, на което те се зарадваха много. Както и в други подобни случаи останахме с убеждението, че този номер с размененото снимане, който е много разпространен в Европа, като че ли не беше много популярен сред американците. Казаха, че са от Тексас, но не са виждали такъв голям кактус. Като разбраха от къде сме доста се изненадаха, но като обяснихме, че ще спим в Tucson и продължаваме за Флорида, май не ни повярваха.