Archive for the tag 'Bellagio'

апр. 29 2019

Италианските езера (2): Изео, Комо, Маджоре и Орта

С Влади продължаваме обиколката из италианските езера, която започмахме с Лаго ди Гарда миналия път. Днес сме на Комо, Маджоре и Орта. Приятно четене:

мар. 20 2009

Другата Италия: Милано и Lago di Como за седмица (2)

Днес ще проследим втората част на пътуването на Лора до Италия. Вече разгледахме Милано, а днес е ред на езерото Лаго ди Комо. Приятно четене:

Милано и Lago di Como за седмица

Lago di Como или къде отдъхва Джордж Клуни

Тази еднодневна екскурзия беше предвидливо подготвяна и обсъждана и може би дори по-чакана от самата среща с Милано (където беше основната ни база). Идеята ни не беше да препускаме из абсолютно всички градчета разположени около езерото (те бяха най-малко 30!), а да видим по-големите от тях и може би тези, за които четохме по-специални отзиви.

Преди да започна същинския пътепис искам само да добавя, че на по-романтично и завладяващо място не бях попадала преди. Природата беше в синхрон с душевното ми настроение.

Колкото и прозаично да звучи всичко започна супер забързано в един много дъждовен и сив ден. Брат ми мънкаше предната вечер, че видиш ли, заради едно обикновено езеро (със скромната площ от 146 кв.км и дори с малък остров в самото езеро — Комачина, на който се вихреха няколко пияни чичковци) няма да се буди в никой случай в 7.30 сутринта. Но със самопровъзгласилата се за гид сестра той нямаше голям избор.