Archive for the tag 'Южна Осетия'

мар. 06 2017

Грузия и през Кавказка Русия (8 част на С Форд от Кипър до Баренцово море, 2016)

Започваме една Кавказка седмица, в която ще обърнем повечко внимание на страните от другата страна на Черно море. Започваме с продължението на пътешествието от Юг на Север с Форда на Валентин. В началото разгледахме остров Кипър(Северен Кипър (турски) и Република Кипър (начало и продължение). След това започнахме от Средиземноморското крайбрежие на Турция за да продължим […]

дек. 15 2009

До Грузия с билети (1)

Като че ли Грузия започва да буди интереса на пътешествениците в последно време. Днешният пътепис ще ни отведе до Грузия и Кавказ — този път ще стигнем до там не на мотор, кола или със самолет, а по най-обществено достъпен начин, а именно с автобус. Изобщо през цялото пътуване Ивайло използва билети — за влак или рейс. Приятно четене:

До Грузия с билети

Към Тбилиси или Автобусът — беглец

Истанбул

Автобусът потегляше от паркинга на крайпътното капанче по магистралата. Застанал
на площадчето пред ресторанта, махах с ръка към отпътуващия автобус сякаш с това
щях нещо да променя… Плановете ми да пътувам до Грузия и нейните отдалечени
краища се изпаряваха за втори път, след като миналата година войната възпрепятства тръгването ми.

За пореден път се озовах на голямата истанбулска автогара — едно от най-грозните и
неорганизирани транспортни съоръжения, които съм виждал. В сравнение с него
софийската автогара изглежда съвсем модерно, чисто и подредено място. Нощният
автобус от София ме стовари в Истанбул в ранната утрин, така че да имам достатъчно време да намеря сектора за следващия си автобус.

В 9 часа вече държах билета си за Тбилиси.

В 10.30 ч. минибус ни откара до мястото, откъдето всъщност потегля автобусът за Тбилиси — автогара Аксарай.