Archive for the tag 'шоу'

юли 03 2012

Към Аляска с мотор (8 ден): На кабаре в Доусън (Досън)

Продължението от мотоциклетното пътешествие на Александър от щата Монтана към Аляска. Бяхме първо в Британска Колумбия, дълго продължихме през нея, навлязохме в Юкон – мястото на златната треска от края на XIX век, а за последно влязохме в Досън (Доусън)

Днес ще продължим на правим щуротии в столицата на златотърсачите – Доусън (Досън). Приятелско предупреждение – прочетете първо Джек Лондон, потопете се в атмосферата и чак после съдете автора или изобщо мъжете 😀

Към Аляска с мотор

осми ден

На кабаре в Доусън (Досън)

Ден 8 – 22 май

Изпълнени със спомени от предишния ден, ние бяхме готови да се подвизаваме

още един ден в Доусън

Всъщност, нямахме изход – границата отваряше на следяващия ден, в неделя.

След сутрешните занимания – кафе, душ (къмпинга беше оборудван), и какво там още, ние се заехме да погледнем моторите.
Смазах веригата, напомпих гуми, и тн. Като дойде време да палим, на колегата мотора не пали…
Проблема с акумулатора от предната нощ. Мъчим се да го бутаме пак по равното – не ще… Едно момче от геолозите, които се обучаваха тук, Андрю, се зае ентусиазирано да “помага”. И той бута с нас – пак не ще да пали… Доста се бяхме задъхали. Андрю предложи да си докара колата и да закачим кабели. Добре, ама в желанието си да помогне, той ги е закачил обратно… Съответно нещо пукна здраво. Колегата сега наистина се пищиса, мислейки че нещо след бушона е изгоряло. Добре че имаше автомагазин точно срещу къмпинга. Още по-добре че имаха и такива кръгли бушончета от стария тип.

Както и да е, сменихме го, този път закачихме кабелите правилно, май вече към акумулатора от моя мотор, не помня точно, и двигателя изрева. Най-сетне…

Това ни струваше поне 2-3 часа.

Запътихме се към Midnight Hotel, може а видим Сара там… Тя все още не беше на смяна, но пък имахме късмета

да послушаме Barnacle Bob:

Боб Барнакъл – Доусън (Досън) Канада

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-kO6iEzDvplQ/TftnWCS2oJI/AAAAAAAAFeU/ymVJUf7qYzI/s848/P1010489.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-1.jpg

Bob беше правил саунда на видеото което Рик ни показа предната вечер. Преди да дойде в Доусън, той е бил бракониер на стриди около Сиатъл. Изкефихме се здраво на тази случайна изненада, и след като го слушахме как свири на пианото, излязохме навън. Той също беше навън, на почивка с цигара. Ние се представихме, казахме че Рик ни разказа за него, а той отвърна:

“Преди 20 години дойдох тук с 20 долара в джоба си… В момента в който си ги възвърна се махам.”

За ваше удоволствие намерих негово клипче

(Редакцията искрено препоръчва да чуете клипчето – жестоко е! – бел.Ст.)

След това спряхме до реката да разгледаме парахода S.S Keno още веднъж:

Корабът Кено – Доусън (Досън) Канада

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-kU3nBZHfx_I/TftccfcwgkI/AAAAAAAAFSU/OSjrCpszOv4/s800/P1010490.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-2.jpg
Колегата се прави на капитан:

Корабът Кено – Доусън (Досън) Канада

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-r-0Oiy2CJw8/TftpwCwNgpI/AAAAAAAAFg0/lx68xZZUmhc/s800/P1010491.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-3.jpg
Да не пропусна и аз:

Корабът Кено – Доусън (Досън) Канада

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-SGrMuFFKyIw/TtnM9xh1xwI/AAAAAAAAGVE/gpKGBTEHG-U/s800/P5210767.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-4.jpg

За вечерта си купихме билети за

шоуто на канкан–танцьорките The Diamond tooth Gerthies

(http://www.Доусънcity.ca/klondikeattractions/diamondtoothgerties/)

Историята е, че Gertie Lovejoy навремето се е подвизавала тук, знаменита с диамант между предните си зъби. Вместо да копае злато тя го е вадила от джобовете на миньорите. Това казино е най-старото в Канада.

Някои снимки от шоуто, беше забавно, а и билетите важат за цял сезон:

The Diamond tooth Gerthies

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-kSmaxUg93Q0/TftvyLDm37I/AAAAAAAAFnk/FDI1X01duAk/s800/P1010493.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-5.jpg

The Diamond tooth Gerthies – Доусън (Досън) Канада

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-46hKF6tFNZE/TfturZwCwEI/AAAAAAAAFmk/0XF-FvFMd6c/s800/P1010494.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-6.jpg

Представлението The Diamond tooth Gerthies

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-VZpeuAPIbS0/Tfts7ks8JYI/AAAAAAAAFkg/mWCgMhK_9eg/s800/P1010499.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-7.jpg

The Diamond tooth Gerthies – Доусън (Досън) Канада

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-9dSD2AHYiXk/TftcEBCH4II/AAAAAAAAFRc/m_xcR6lePf4/s800/P1010502.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-8.jpg

The Diamond tooth Gerthies – Доусън (Досън) Канада

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-xpiG_AoUzjo/TftnNjDH7kI/AAAAAAAAFeI/zKD46mxVa2g/s800/P1010503.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-9.jpg
Накрая издърпаха кавалери от аудиторията и ги накараха да обуят тия гащи. Аз минах между капките.

Финалът

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-xVEEFlpgBYs/TftqT7LKBBI/AAAAAAAAFhc/oq0CrZYGaUQ/s800/P1010504.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-10.jpg
ц
След шоуто се запътихме към бара на хотел Downton. Помните ли първата снимка, където казах че това е бара където се сервира уиски с ампутиран палец от крак?

Искахме да видим дали имаме достатъчно смелост, за да надигнем чаша уиски с ампутиран придатък 🙂
Легендата е че навремето бракониери нелегално са пренасяли алкохол от Аляска. Единият от тях е стъпал в реката през леда, и решили сами да ампутират палеца… Повече за легендата тук:

Събрахме смелост, нали чак дотук сме били път…

Трябва да се приберем и да разказваме за простотиите си 😀

на бар в Доусън (Досън), Канада

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-8hrgcHICV4Q/Tfty0NjJqJI/AAAAAAAAFro/I2UY0H5ANmk/s800/P1010507.JPG[/IMG]

Капитана ни чете условията, палеца трябва поне да докосне устните:

Капитанът чете условията

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-D4WhLGGGHqs/Tft0j5BMClI/AAAAAAAAFt0/zvcOSJHkdjc/s800/P1010509.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-11.jpg
Хем ни е шубе и гадно, хем се заливаме от смях:

В бара – Доусън (Досън) Канада

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-BQv72q5c23o/TftlIDkYWjI/AAAAAAAAFbs/4ii9Gv8aFDQ/s800/P1010510.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-12.jpg

В бара – Доусън (Досън) Канада

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-R_rO7ZuSzPo/TftwIB0CHlI/AAAAAAAAFoA/lDPef_KXZuo/s800/P1010511.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-13.jpg

В бара – Доусън (Досън) Канада

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-eL4_r_8sNgU/Tftq36xsh9I/AAAAAAAAFiE/imqHSRjbM10/s800/P1010513.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-14.jpg

В бара – Доусън (Досън) Канада

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-JshL1cvwxQw/TftsoSdXk9I/AAAAAAAAFkE/NeXbw8sUycE/s800/P1010514.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-15.jpg
Накрая дори получихме дипломи за простотията ни 🙂

Дипломанти :)

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-8Z9-Iz43TvI/Tftb7pOMw0I/AAAAAAAAFRQ/yLaVkfBH9Yo/s800/P1010515.JPG[/IMG]
Доусън-Canada-16.jpg

още един с диплома ;)

След като станахме, един от зяпачите ми вика: “На теб като че ли ти хареса.”

После останахме да се почерпим още, с нормално уиски де… Двойката с колата от първия ден също беше там, ние се заговорихме пак и те ни казаха къде какво да посетим. Оказа се че те познават остров Ванкувър доста добре. Накрая един здравеняк, също от остров Ванкувър, нахълта да коктейл с палец, ама капитана беше приключил. Здравеняка доста се ядосваше, мислех си да му кажа “Абе ако толкоз искаш палец ей сега ше намърдам моя в чаша уиски…” Като че ли не бях още чак толкова пиян, подтиснах тая мисъл и си разминах боя 🙂

След това се запътихме към палатките. Пак имаше проверка за алкохол, но този път не ме спряха. Отново извадих късмет.

Автор: Александър Петков

*Давам и двете транскрипиции, т.к. в книгите на Джек Лондон град Dawson се нарича Досън в българските преводи – бел.Ст.

Други разкази, свързани сКанада – на картата:

КЛИКАЙТЕ НА РАЗКАЗА ЗА ПОДРОБНОСТИ

авг. 06 2009

Обиколка на Северна Америка (САЩ и Канада) с кола(11): Маями, Флорида

Продължаваме с автомобилното пътешествие на Христо из Щатите. Започнахме с Подготовката и съветите и проследихме първите им стъпки в Америка, бяхме с него на Ниагара и минахме през Канада, в Чикаго, Дивия Запад и планината Ръшмор, както и в един индиански резерват и Националния парк Йелоустоун и минахме през Голямото солено езеро, щата Невада и стигнахме до езерото Тахо. Бяхме в Сан Франциско, Лос Анжелис и Сан Диего и Лас Вегас и Големия каньон. За последно пропътувахме От Аризона до Флорида

Днес ще разгледаме Маями, Флорида. Приятно четене:

Обиколка на Северна Америка (САЩ и Канада) с кола

единадесета част

Маями, Флорида

В първоначалните ни планове влизаше и посещение на най-големия в САЩ Дисниленд, който е разположен съвсем близо до Kissimmee. В него има няколко парка и в рамките на един ден е невъзможно да се види всичко. Всяка сутрин от хотела тръгваше микробус “shuttle”, който отвеждаше до Дисниленд гости на хотела, предимно семейства с деца. Те стояха тук по цяла седмица и обикаляха всички паркове на Дисниленд. След всичко видяно през последните седмици беше лесно да преосмислим желанието за посещение на Диснилед, а и входът от над $200 също спомогна за решението да се откажем. Денят щеше да бъде за почивка, която можехме да оползотворим, посещавайки някой от намиращите се наблизо Outlet търговски комплекси.

Outlet-ите в САЩ

нямат нищо общо с появилите се в последно време и у нас такива магазини. Представляват търговски комплекси с десетки магазини на световноизвестни марки предимно за дрехи, обувки, козметика и спортни стоки. Цените на всички стоки са значително намалени. За пример ще посоча само цената на дънки Levi’s, която от $55 тук е $21.

Отидохме с колата, но се оказа, че сме закъснели и на паркинга, който беше сигурно за не по-малко от 1000 автомобила, нямаше свободни места. Обикаляхме по алеите между колите, но така и не се намираше свободно място. Наложи се да се придвижим до друг паркинг доста по-настрани.

Не е препоръчително за жени 😉 – на едно място почти 100 магазина, всичките с оригинални стоки и даже по-евтини от тези в България

Взехме карта на комплекса и, докато женската част на групата обикаляше по магазините, аз предпочетох да почивам активно на сянка по пейките, като разглеждах преминаващия край мен американски народ, шляпайки предимно с обикновени джапанки, натоварени с пликове и чанти. Със задоволство констатирах, че симпатичните физиономии и особено красивите млади мъже и жени съвсем не бяха малко и даже на моменти преобладаваха. Появяващите се от време навреме доста пълнички личности бяха изключение и не бяха кой знае колко повече от срещащите се такива в последно време и у нас.

Всички момичета на тези случайни снимки са симпатяги