Archive for the tag 'сърф'

сеп. 01 2015

Шри Ланка (4): На плаж и сърф в Шри Ланка

Продължаваме пътуването из Шри Ланка с Крум. Бяхме на плаж в Негомбо и разгледахме Анурадхапура, продължихме до скалата Сигирия и резервата Яла, а днес вече отиваме на плаж и да караме сърф Приятно четене: Шри Ланка далеч от снега през зимата част четвърта На плаж и сърф в Унаватуна Е, май бяхме стигнали до плажните […]

авг. 11 2009

Уикенд на остров Гьокчеада

Хайде на къмпинг! Днес ще отскочим до нашумелия в последно време остров Гьочкеада в Бяло море. До там ще се разходим заедно с Ицо и двете му очарователни спътнички. Приятно четене:

Уикенд на остров Гьокчеада

Уикенд от три дена на море не е за изпускане. Общо взето не можахме да убедим никой друг да дойде (всъщност само Софито се нави, но пътуването пропадна по други причини), но все пак с Нина решихме да отидем до Гьокчеада (Имброс от гръцки) за три дена.

Тръгнахме в петък вечерта около 21 часа с намерението да хванем първия ферибот от Кабатепе в 8 сутринта. Покрай сестрата на Нина, бяхме замъкнали доста неща за нея и другите от острова. Почти в последния момент разбрах, че ще возим и едно дете до там. Първо малко се притесних за отговорността, но „детето“ се оказа един 14 годишен тинейджър, който беше по-едър от мен. Както и да е, взехме го от Бяла река и си продължихме по пътя. А пътя всъщност не е толкова малко. Особено през нощта, със спирания и не дълъг престой на границите ни отне 7 часа. Пристигнахме на мястото, където тръгва ферибота в 4:30. Пред нас вече имаше 2—3 коли. Ние се наредихме и пробвахме да заспим, но в колата не може да се каже че успяхме. Първия опит за наспиване — неуспешен.

Фериботът от Кабатепе до Гьокчеада

пътува близо два часа (на нас все ни се случи малкия ферибот:() и бяхме на острова към 10 сутринта. Цената на ферибота също ми се стори много приемлива (поне в сравнение, с тази, която плащахме в Гърция до Самотраки) — 20 лири за кола (около 18 лева), и не се плаща отделно за хората вътре.

Първата весела случка на острова беше,

когато решихме да си купим бира за добре дошли. Всъщност Нина ми разказа историята как като е взела двете бири и казала да ги отворят, продавача веднага взел един вестник, разкъсал го на две и със перфектни движения на дюнерджия е увил двете бутилки във вестника (за да не се движим по улиците и да пием), след което ги е отворил. Всичко това с наведен поглед надолу без да я поглежда. Просто ей това се казва обслужване.

Стигнахме до плажа със сърф училищата, където беше сестрата на Нина. Там наистина се убедих, че на този остров ходят само българи. Въобще през цялото време на моменти съвсем изключвах, че не съм в България. Общо взето на плажа имаше толкова пловдивски коли, колкото и турски. Е, по по другите плажове си имаше доста турци, особено дошли за уикенда.

мар. 05 2008

На море по Коледа(3): Плажът на Златния бряг (Австралия)

Продължаваме с разказа на Веско за Коледа в Австралия. Предишната част е тук: На море по Коледа(2): На Златния бряг (Австралия), а началото — ето тук: На море по Коледа(1): Към Златния бряг (Австралия) Приятно четене: На море по Коледа част трета Плажът на Златния бряг (…на море по Коледа 3) Раят на сърфистите, където слънцето рядко се показва през постоянните облаци.. На следващия ден аз скачам рано и се втурвам да плувам и да „хващам“ вълни. Оставям момичетата да спят дълбоко. Веско […]