Archive for the tag 'съвети'

май 15 2008

Охрид – съвети за пътуване и малко общи впечатления

По първомайско-гергьовските празници решихме да идем до Охрид. Не можахме да си направим резервация за хотел и затова отидохме на „прима виста“. Прекарахме чудесно, за което до дни ще се появи подробен пътепис, а днес ви предалгам малко съвети за пътуване до Охрид, цени, валута, пътища и малко общи впечатления: Eдно импровизирано пътуване до Охрид, […]

май 01 2008

Глоби в Гърция

По повод празниците да припомним глобите за неспазване правилата за движение в Гърция: За несъобразяване със сигнали на пътен полицай се налага 150 евро глоба и отнемане на книжката за 20 дни, за неправомерно паркиране – 40 евро глоба, за нарушаване на забранителни знаци – 200 евро и отнемане на книжката за 10-20 дни, за […]

юни 18 2007

Почивка на остров Корфу – съвети за пътуване

Почивка на остров Корфу, Гърция – съвети за пътуване

Въведение

Ходили сме два пъти на Корфу – и двата пъти изкарахме отлично. Този остров ни стана най-любимо място за почивка на света. Хем е непринудено, лежерно и спокойно, хем не е някакъв пълен пущинак. Обслужването по правило е отлично, цените са напълно приемливи за българските стандарти, природата е разкошна. Любимото ни време е септември: температурата на въздуха е около 28оС, температурата на водата (и на Йонийско, и на Средиземно море) е също 27-28оС, голямото стълпотворение от туристи си е тръгнало, а интересните за посещение обекти все още не са затворили за през зимния сезон. Просто идеално.

Опитах се да обобщя знанията си за Корфу в три постинга, насочени към хора, които не разчитат на туристически агенции и предпочитат сами да организират изкарването си. Стремих се да съм максимално подробна и да включвам информация за цени, обаче трябва да се има предвид, че може да има леко поскъпване от 2005 година насам.

Сложих и малко снимки, макар и не с много добро качество. Не бяхме свикнали с ярката светлина на Корфу, та всичкото ни небе е прогорено. Пък и бяхме с някакъв доста сложен лентов Canon, дето не му разбирахме настройките. И за капак накрая сканираха лентите много зле, та съвсем съсипаха всички 🙂

Ето ги текстовете.

Как да стигнем до Корфу: Транспортът

За начало: на Wikipedia има много изчерпателна статия за Корфу. География, история, археология… това са все теми, по които няма да пиша, защото има толкова много информация по мрежата, че наистина няма смисъл да я дублирам. Ще се съсредоточа на много по-практични теми. Като „Как се стига до там?“, „Къде да отседна“, „Кои местни ястия да пробвам?“ и т. н.

Корфу е наричан от местните Керкира (с ударение на е-то), а столицата на острова е Корфу Таун. Разположен е в Йонийско море и всъщност е най-близо до бреговете на Албания (с Тото се шегувахме, че от Сидари с лека засилка и може да скочиш направо в албанско). За карти на острова проверете на Google Maps и на Corfu Map. От София до Корфу са към 900-1000 километра, ама като не помня цифри, а в момента не ми се търсят карти… с тази приблизителна информация ще си остана 🙂

С този си постинг ще разкажа за различните варианти за транспорт до Корфу – пробвани или само проучвани и калкулирани от нас. Е, те не са и много, разбира се.