Archive for the tag 'риболов'

февр. 22 2010

Остров Мавриций – частица от рая (4)

Продължаваме с разказа на Таис за нейната Нова година на остров Мавриций. Започнахме с пристигането и представябето на острова, а за последно празнувахме Нова година. Днес продължаваме с обиколката на острова. Приятно четене:

Остров Мавриций – частица от рая

част четвърта

След Свещеното езеро се отправихме към може би най-популярното място на острова, където ходят всички туристи –

водопадът Chamarel

По-горе споменах, че острова си има своите реки и водопадчета, но за толкова малко земя, те са повече от достатъчни. Освен това естествено, пригодени така, че да се показват на туристи, оформено като парк, за който се плащат входни билети 🙂 И така, ето ни при водопада, който е най-големият за острова

Водопад Chamarel – остров Мавриций

Няма да казвам как щях да падна при водопада, обаче в името на изкуството… снимката да се направи така ,че водопада да е над главата ми… 😀 Добре, че имаше кой да ме удържи, хем с цялата ми тежест 😉

Водопад Chamarel – остров Мавриций

Тук е мястото да кажа, че освен тези водопади, на острова има и няколко езера (освен свещеното), които са естествени и също част от системата за питейна вода.

А наоколо имаше алеи за разходка в парка, покрай които дърветата по чийто листа бяха „изписани“ с имена на явно влюбени двойки, с дата или поне година кога са били там. Е, не разбрах какви бяха тези дървета с тези толкова дебели листа, при условие, че някои от надписите бяха очевидно доста стари (на по 6-7 години) 😀 А по земята корените на тези дървета…

Гората покрай водопад Chamarel – остров Мавриций

Повъртяхме се, поснимахме и тръгнахме към може би

най-голямата атракция на острова – Седемцветната земя.

Едно наистина удивително място, за което и до момента няма единодушно мнение как точно се е оформило.

Седемцветната земя близо до водопада Chamarel – остров Мавриций

Един участък земя, която представлява нещо като спечена пръст/глина, като цветовете, които се виждат не се променят и размиват по време на дъжд. Нищо не расте на тази земя… Едната версия е, че е в резултат на вулканична дейност, а другата, по-интересната е, че тук е кацало НЛО 🙂 Факт е, че земята стои като изгоряла и много вероятно наистина да е кацала ракета, изобщо нещо, което да е прогорило… Е, естествено, ние веднага измислихме варианта как тук се изхвърлят химикали от фабриките 😀 Факт е обаче, че е нещо много странно и мистично, и поне аз никъде не съм виждала нищо подобно.

« Newer Entries