Archive for the tag 'разходка с корабче'

май 28 2011

Париж през май (7): Paris by night

Продължаваме с обиколката на Пламен из Париж. Вече бяхме в Лувъра, Нотр дам, Сакрекьор и Монмартр и по улиците на града, видяхме на само ноците превозните средства в града., но и ретро-автомобилите.

А сега раздледаме нощен Париж;-)

Париж през май

част седма

Парижки нощи !

От малък знам, че всяка нощ започва със залез! Оказа се, че и в Париж е така!

Залез в Париж, Франция

Идва времето на уличните артисти

Улични артисти – Paris by night

Улични артисти – Paris by nightУлични артисти – Paris by night

На разходките с корабчета, които съвсем, ама съвсем не са корабЧЕТА!

Разходка с корабче по Сена – Париж, Франция

Разходка с корабче по Сена – Париж, Франция

За да видиш мостовете

Мостовете на Сена – Париж, ФранцияМостовете на Сена – Париж, ФранцияМостовете на Сена – Париж, Франция

Champ de Mars - Tour Eiffel, 75015 Париж, Франция

И все пак Айфеловата кула

Айфеловата кула by night – Париж, Франция

Да се разходиш по малките улички

Улиците на ПарижУлиците на Париж

Да погледаш осветените сгради

Нотр Дам – Paris by night

Paris by night

Да пийнеш бира на брега на Сена

Сена – Paris by night

Или да седнеш на бутилка вино и камембер в някое бистро в Латинския квартал. Това е моето бистро!

Бистро в Латинския квартал – Paris by night

Заключение

Само най-големите художници могат с няколко щриха да направят портрет, да нарисуват поглед, да предадат душа. Аз за съжаление не мога. Затова моля за Вашето снизхождение към моето творение.

Той Париж си е там. Мене ме дочака, надявам се и Вас.

Искам силно да извикам, но само ще прошепна:
ИСКАМ ПАК !!!!!!

Автор: Пламен Петров

Други разкази свързани с Париж – на картата:

февр. 26 2010

Лондон с Пепеляшка (2)

Продължаваме с фоторазходката на Пепеляшка из Лондон. Започнахме със Сити, а сега продължаваме по Темза. Приятно четене и гледане:

Лондон с Пепеляшка

част втора:

Разходка с корабче по Темза

– реката, която придава особен чар на Лондон.

Лондонското око и Парламентът – разходка с корабче по Темза – Лондон, Англия

През 50-те години тя е била биологически мъртва от многото замърсявания. През 80-те години започва възраждането на реката,на мястото на пристанища и докове се издигат съвременни постройки, така се ражда новият, модерен квартал Докландс с кулата на Кей Канари.

Лондонското сити – разходка с корабче по Темза – Лондон, Англия

Днес повече от 100 вида риби живеят в чистата вече река, дори и чувствителната към екологията сьомга. И предоставя на Лондончани прекрасни възможности за развлечения. А пътуването с корабче по Темза предлага смайващи гледки.

Тауър бридж :

Тауър бридж, Лондон

Тауър бридж – Лондон, Англия

Тауър бридж – Лондон, Англия
Общо 34 Лондонски моста пресичат Темза.

Ное. 13 2008

Македония – продължение

Днес ще продължим с разказа на Марио за Македония. Проследихме пътуването му през столицата на Македония – Скопие, а днес ще видим как е изкарал в Охрид и Свети Наум. Приятно четене:

Македония

Охрид

Оставихме си багажа и тръгнахме да разузнаем плажа и да видим Билянините извори. За изворите знаехме горе долу, че са в посока обратна на хълма. Тръгнахме на юг по брега.

Отваряме географска скоба: Охрид е в югозападния край на Македония, и в североизточния край на езерото. Затваряме скобата.

Ходихме може би около 20 минути, като тук там надничахме да огледаме плажа, през цялото време срещаме хора връщащи се от плаж и това ни говореше, че баш плажа “сигурно е малко по нататък”. Общо взето пясъчната ивица е няколко метра широка, пясъкът е твърд, набит и изобилства със всякакви боклуци.

Като стигнахме едно място, по-нататък от което сякаш не можеше (имаше някакъв хълм да се заобикаля), питах едни полицаи, къде все пак са изворите. Те ми посочиха назад и казаха, че ей там съвсем наблизо до едно дървено мостче, надясно. Колкото и да мислихме, никакво дървено мостче не бяхме минавали, само един бетонен мост. Но той беше почти в началото на пътя (на идване).

Някъде по средата на връщането имаше път надясно (езерото сега ни е отляво) и

след като повървяхме малко по него, пак имахме късмет да срещнем човек и да попитаме. Той отново ни показа посока към града, и потвърди, че трябва да завием надясно, ама имало много път дотам. Това ни хвърли в недоумение. Според полицая беше близо, а според тоя, след като изминахме половината – далече.

Както и да е – продължихме.

Най-накрая стигнахме бетонния мост. Преди него, вдясно имаше някаква казарма, и знак – забранено снимането. Казармата беше сякаш направена с показна цел, защото оградата и беше телена мрежа с височина един метър и вътре всичко се виждаше, като на изложба: спретнати полянки, бордюрчета, беседки с много столове за слушане на лекции, успоредки, лостове и др.

Мостът беше над някакъв канал, със стотици лодки закотвени в него. Единствения начин за отиване на дясно, беше след пресичане на моста да се тръгне успоредно на канала. Абсолютно никакви табели нямаше, нито за извори, нито за друго. Все пак тръгнахме.