Archive for the tag 'остров Бали'

юни 17 2010

Бали – необятна красота

Започнали сме явно една източна серия. Сега ще тръгнем към остров Бали, където Елена накратко ще ни разкаже за впечатленията си от Рая. Приятно четене:

Бали – необятна красота

Здравейте, искам да ви разкажа за моите впечатления от о. Бали.

За Нова година исках да отидем в някоя европейска държава, тъй като украсата и настроението са близки до нашите, а и щеше да има сняг, което си е готино за този празник, но мъжът ми се заинати, че ще ходим в Бали. Да ама на мен ми се свидеха толкова пари и се инатях, не че не ми се ходеше де, ама много пари. Накрая склоних, ще караме на хляб и сол като се върнем.

На остров Бали в Индонезия

Тръгнахме. Това беше първото ни пътуване със самолет. Казвам ви щях да скоча от самолета ако можех, толкова лошо ми беше, все пак това са 13 часа и с престоя в Истанбул още 7 часа стана ужас. Както и да е, преживяхме го.

Кацнахме на летището и ни удари жегата, Боже колко беше горещо, като в парник. НО… оттам нататък искам да ви кажа, че загубих ума и дума.

Нямаше по-хубаво място от това.

Ное. 30 2009

До Сингапур, Бали и Куала Лумпур(2): Остров Бали – екзотика и бедност

Днес отново Валерия ще бъде наш водач — продължаваме с нейната обиколка на Югоизточна Азия. Вече бяхме в Сингапур, днес на ред е остров Бали в Индонезия. Приятно четене:

До Сингапур, Бали и Куала Лумпур

Остров Бали — екзотика и бедност

Всичко, което пиша тук, в блога за моите пътувания го правя, за да могат приятелите ми, които искат да им разкажа, да си прочетат на спокойствие, да разгледат снимки. Ако съм полезна с нещо и на останалите посетители на блога, ще бъда доволна.

Оставайки с чудесни впечатления / ама и малко ошашавени / от подредения, усмихнат, чист и приветлив Сингапур и неговите люде, се натоварихме в следващия авион в посока остров Бали.

Кацане на летището в Денпасар

Самото летище -също просторно, чисто, подредено, посрещнаха ни местни момичета, закичени с магнолии и на всеки от нас надянаха гердан от истински цвят на магнолия. Мило посрещане, туристът тук е добре дошъл, защото се оказа, туризмът е основното препитание на островните хора. Посрещащата ни агенция биде представена от Рака — местният ексурзовод, наивничък добродушко, който поназнайваше и руски, и английски, та се разбирахме чудесно.

Хотела, който си бяхме избрали, се намира в най — хубавата част —

залива Нуса Дуа и носи същото име — Нуса Дуа Бийч

(има и Нуса Дуа Ризорт, но този първият е по — хубав) За, който е бил в Тайланд, няма голяма разлика в архитектурата на хотелите, с отворена рецепция от всички страни и на малко етажи. По — скоро разположени на огромна площ, със страхотни градини, езерца, алпинеуми прочие всякакви красоти.

Навред из езерцата плуват огромни шарени риби, сред лотоси в най — разни цветове и оттенъци. Всичко е зелено, презелено и цъфнало. По дърветата търчат едни катерички — любопитковци, дето, кат заръфаш нещо, веднага дотърчават, че да се осведомят какво се яде или пие.

сеп. 19 2007

Из Югоизточна Азия (14): Остров Бали – още продължение

Продължаваме пътуването на Бале из Югоизточна Азия – на остров Бали в Индонезия ни хареса много и затова днес има още едно продълженир. Приятно четене: Остров Бали още едно продължение част четиринайсета на Из Югоизточна Азия Продължение на пътешествието из Югоизточна Азия (предишната част е тук>>>, а началото — ето тук>>>) Рано сутринта, запасени с […]

сеп. 13 2007

Из Югоизточна Азия (13): Остров Бали – продължение

Продължаваме пътуване на Бале из Югоизточна Азия – продължавме с остров Бали в Индонезия. Приятно четене: Остров Бали продължение част тринайсета на Из Югоизточна Азия Тринадесета част на пътешествието из Югоизточна Азия (предишната част е тук>>>, а началото-ето тук>>>) Никога и никъде не съм виждал толкова добри, спокойни, усмихнати, щастливи хора Не вярвам и да […]