Archive for the tag 'Караибско море'

ян. 09 2009

Круиз до Панамския канал

Да бягаме на ТОПЛООО, стига сме мислили за газ, доставки и руснаци. Да прочетем какво правят хората, живеещи в страни, независещи от газовите отношения на Русия с околния свят. Както се вижда от заглавието ще се качим на кораб (параход, пампор) и ще отидем до Панамския канал. Топъл ден и приятно четене:

Круиз до Панамския канал

Заговори се тук за трети меден месец :D, та се сетих, че е крайно време да ви разкажа и покажа някоя и друга красота от втория, да не взема да пропусна…

Та, не искаха имиграционните да пускат Викито в Канада и ние от няма и къде, решихме да се видим на неутрална територия – в Щатите 😉 разбира се, имаше и причина да отидем там – на гости на брат ми, който работи на един чудесен нов кораб на Роял Карибиън.

Пътуването беше подарък от брат ми за сватбата, на която за съжаление той не можа да дойде (пак заради същия чудесен нов кораб 🙁 ), но имаше един-единствен незначителен проблем – трябват визи за Щатите… Моята ми я дадоха (очаквано), обаче на Викито й я отказаха (пак очаквано)… Но след отказа някой даде акъл как да обжалваме, и за радост веднага, още същата седмица, имаше второ интервю, на което вече дадоха визата, така че започнахме да стягаме багажа.

ное. 11 2008

Островите Росарио, Колумбия

Във връзка с пускането на парното и по повод на това, че мен ме пратиха командировка на още по-студено място, днес ще четем за слънце, море, острови, салса, меренге, бадженато и други топли преживявания. Приятно четене и да не забравите да видите на последната снимка от настоящия пътепис защо хората харесват топлите страни:

Островите Росарио, Колумбия

За една седмица отпуска имах възможността да посетя два тропически острова. Първият се намира на 10 минути с моторница, взета от един плаж близо до нашият хотел. Както повелява традицията, преди пътуването имаше 5 минутно договаряне на цената като се споразумяхме за 20 000 песо на човек отиване и връщане… Barato, както се казва на испански 😉
Островът всъжност е сравнително голям. На него обаче няма много посетители през седмицата поради неговата отдалеченост и на нас всички търговци ни обръщаха особено внимание.
Поради някакви течения и близостта до Картагена, водата не е кристално чиста, но пък е прохладна, спасявайки ни от обедната горещина и влага. Няколко кучета наоколо мързелуваха, наред с нас и няколкото човека под съседните чадъри. Традиционната кухня включва риба и морски деликатеси, но за съжаление далеч не е толкова евтино, колкото бих желал.
Гледката много ми напомни за мегаполисите в САЩ. По филмите изглеждат точно по същия начин.