Archive for the tag 'Канарски острови/Тенерифе'

апр. 01 2010

Испания: От единия до другия бряг (3): Тенерифе

Продължаваме с обиколката на Испания от единия до другия ѝ бряг. Бяхме вече в Палма де Майорка, и Барселона, а днес ще завършим с Тенерифе на Канарските острови.

Приятно четене и не забравяйте да се включите в писането на юбилейния хиляден пътепис:

Тенерифе (Канарски острови)

Пътят до Тенерифе или по-точно северното летище на острова мина приятно. Беше прекалено рано да се възползвам от промоцията на борда – Хайнекен за 2евро, но имаше други любопитни работи за гледане. Самолетът беше пълен и се заприказвах с испанеца до мен, докато жената събираше сили да се излежава на плажовете. Оказа се, че пича си прави чиста контрабанда, ако купуването на цигари в една и съща страна може да се нарече така. Просто в Тенерифе и на Канарите като цяло, кутия Малборо е 1,60 евро и просто човека отива да напълни сак с цигари и да си купи добра камера, е и да напече дупето за няколко дни. Общо взето има резон нашите билети отиване и връщане за двама струваха 115Е, така че сам човек може да съчетае полезното с приятното.

Но не за шопинг бяхме дошли тук, просто

Тенерифе

/първо си мислехме да ходим във Фуертевентура/ е страхотно място не само за плажуване но и за малко активити. Островите имат много интересен климат, до към 10ч. от океана си има една мъгличка леко стелеща се над земята но времето е почти винаги топло и приятно. Там се намира и най-високия връх в Испания които естествено посетихме и тъй като отседнахме в Пуерто да ле Круз и хотелчето ни беше на двадесетина метра от един много добър комплекс басейни леко навътре в океана отпаднаха всички грижи къде ще мързелуваме. Но всичко по реда си или отгоре-отгоре..
Пилота като пиян летец от Аерофлот ни събуди с доста резки и спиращи дъха маневри, е тук щракнах ето това

Тенерифе от въздуха – Канарски острови, Испания

Кацането беше много яко – почти си ударих главата в предната седалка, пък и на острова се е случвала най-голямата катастрофа в историята, но на южното летище… абе, кофти място за кацане
Както вече споменах слънчево място – е, да ама не и към десет сутринта

Сутрешна мъгла на Тенерифе – Канарски острови, Испания

Времето беше като по периферията на „Катрина“ или поне на „Дийн“, имам снимка със почти всички дрехи които нося на гърба, но половина чувство на студ се дължеше главно на недоспиване…

След като си хванахме автобуса до града и намерихме хотела, времето се изесни пекна слънце и всичко се раздвижи.
Хората се мятаха или на малкото плажче пред хотела или в басейните

Плаж и палми на Тенерифе – Канарски острови, Испания

Ааа басейните… – както е казал по-горе бахмааму водата не само в средениземно море е солена, океанката е просто трепач – направо наливаш в кацата със зеле

ян. 04 2008

Съвети за пътуване: Канарски о-ви, Тенерифе

За тези, които решат да отидат там и търсят хотел, моят съвет е да се ориентират към някой близо до брега, в по-ниското. Иначе после ще има да катерят баири… Моят хотел беше в стария град на Puerto de la Cruz, на 50 м от брега на морето. Перфектно попадение, винаги си в центъра на събитията — примерно, на площадчето до хотела вечер винаги имаше нещо интересно, някаква програма.
Канарите са испанска провинция,

но географски са част от Африка — намират се на 100-ина километра от Африка, Сахара не е много далече от там. Поради географското си положение и благодарение на пасатите, които духат от север, климатът на островите се квалифицира като „Вечна пролет“ — температурата на въздуха е винаги около 24 градуса, пасатът прави въздуха свеж.

окт. 23 2007

Пътуване до остров Тенерифе (2)

Пътя до Тейде беше тесен и с много завои. Минаваше се през Националният парк „El Teide“.Този парк предлага забележителен пейзаж, създаден от естествените сили на природата и вулкана Тейде. Автобуса ни спря на една площадка на около 2000 метра надморска височина, оттам се качихме на лифт до 3400 метра височина по вулкана и от там да продължихме пеша до самия му връх още 200м. От върха се насладихме на най-невероятната гледка към архипелага, а и към кратера на самия вулкан с периферия 19 километра. Не можахме да се разходим из самия кратер, защото се оказа, че трябвало да имаме разписан документ от полицията предварително. Около Тейде има и още няколко по-малки вулкана. Горе до кратера температурата беше 5 градуса, духаше силен вятър, ние не бяхме предупредени за това и се наложи набързо да си направим снимки и да хващаме лифта надолу. Когато слязохме долу там отново си беше топло. Качихме се на автобуса, заобиколихме вулкана и се върнахме по друг път долу на крайбрежието. Спряха ни за фотопауза зад вулкана, където имаше много красиви скални и магмени образувания.