Archive for the tag 'Дойче веле'

мар 23 2009

Българските блогъри по Дойче веле вече имат страничка

Вече съм ви споменавал, че радио Дойче веле от известно време има специална рубрика, посветена на българските блогъри. Софийската кореспондентка на радиото Антоанета Ненкова разговаря с блогърите на теми, разглеждани в съответния блог. Някои хора също ръсихме мъдри мисли там;-), като всеки участник препоръчва други познати блогъри, така че, мислете му! вашият ред иде!:-)

(г-жа Ненкова е великолепен събеседник и великолепен професионалист: не знам как го прави, но от интензивен половинчасов разговор успява да получи три-минутен материал, за който твърдя, че няма загуба на информация — говорихме си точно за това, за което става в интервюто)

Рубриката се излъчва в понеделник в поне до момента различен час след новините — досега имаше предавания в 7 сутрин, моето участие беше в 9 сутринта, като в рамките на деня има и повторения.

Рубриката за българските блогове вече е качена и в сайта на радиото — та, можете и там да ни следите.

Гответе се! Всеки от вас може да се появи там:)

Ето и моето участие: Къде пътува българинът днес?

мар 10 2009

Ръся „мъдрости“ по радио Дойче веле

Както знаете, радио Дойче веле е открило рубрика, в която журналистката Антоанета Ненкова разговаря с български блогъри на различни теми. Със сигурност досега нейни гости са били Бого , Мария Ненова, Светла, Комитата, Илия и … (простете ме, останалите, засега знам за изброените, но със сигурност знам, че гостите-блогъри ще се множат).

Вчера пък гост беше моя милост. Радвам се, че първото ми участие в истинска медия е именно Дойче веле. Записът ще се появи и на сайта на радиото, но поне засега ви предоставям моето копие.

Говорим си за пътешествия, пътеписи, Братислава, Европа, глобализацията и европейската интеграция.

Ето и записа (малко над три минути е):

Усилете си малко звука – като че ли е малко тихо

3 responses so far

мар 06 2009

Внимание, внимание! Съобщава се на населението…

Внимание, внимание! Съобщава се на населението…

Съобщава се на цялото читателско войнство, че в понеделник 09 март лето Господне 2009-о читателското войнство може (трябва!) да настрои радио-апаратите си на честотата на Радио Дойче веле в 11:00 часа преди пладне и да слуша мъдрите мисли на бате ви Стойо.

Това е предаването за българските блогъри на Антоанета Ненкова по Дойче веле. Честотата за София е 95,7MHz, ето и честотите за другите райони на страната: Радио Дойче веле в България.

Предаването се повтаря от 15:00 или 16:00 часа

Снимка: Википедия, лицензът ѝ е GNU