Archive for the tag 'Деветашка пещера'

юни 04 2017

Ловеч и околностите (Крушунски водопади и Деветашка пещера)

Намали скоростта на 50 – тук ВСЕ ОЩЕ живеят хора! – гласи надписът при влизането в село Крушуна. Днес намаляваме скоростта, за да обиколим Ловеч и околностите му. Приятно четене: Ловеч и околностите Крушунски водопади и Деветашка пещера Време беше да изпълня един дълго чакан маршрут на север. Северна България ми е много непозната и […]

юни 11 2010

Към Ловеч: Съева дупка, Зоопарк, Къкринско ханче, Крушунски водопади и Деветашка пещера

Днешният ни петъчен пътепис ще ни отведе към Ловеч и района. Оги ще ни покаже няколко от забележителните места на близо. Приятно четене:

Към Ловеч:

Съева дупка, Зоопарк, Къкринско ханче, Крушунски водопади и Деветашка пещера

Този път реших разказчето ми да е по-богато на снимки и по-бедно на думи. За това накратко ще обобщя, че тръгнахме в ранната съботна сутрин с две коли мои хора и 2 коли хора на Петър. Двете групи се отправихме по направление Ловеч, където се разделихме на два лъча, които се събраха тново на Крушуна в неделя. Антон от Димитровград също се присъедини към екипа. На пътя за гр. Ловеч минахме през с. Брестница и се отбихме до

пещера Съева дупка,

която ми бе в списъка с предпочитани места за посещение тази година.
По пътеката минахме покрай една реликва от годините на социализма а именно машината на времето, която е спряла тук – Москвич дванайсетка, подпрян с камък на задната гума, за да не си тръгне в дерето
Москвич 12
Красотите на пещера „Съева дупка“, обект номер 33 от 100 Национални Туристически Обекта в България
Пещера Съева дупка
След посещението в пещерата пристигнахме в

гр. Ловеч, срещайки се с останалите в Зоопарка,

който се намира на високото в града. Имаше интересни животни, като самия Зоопарк е наистина парк, богат на растителност и много прохладен и приятен.
Катерушка от годините на социализма, даже по-рано