Archive for the tag 'Голубац'

авг. 03 2009

Уикенд в Сърбия

Днес отново ще избягаме за уикенда от града и ще тръгнем на кратък уикенд в съседна Сърбия. Има доста снимки — виждате тези, които ми се струват най-илюстративни. Към останалите снимки водят актвините линкове в текста.

Уикенд в Сърбия

Най- после ми остана малко време да драсна някой ред за пътуването ни. Който не се включи заради прогнозите за времето може само да съжалява капка дъжд не ни капна, а и на Дунава си беше 17 — 20 градуса. Събрахме се няколко мотора на Шел-а в уречения час.

и потеглихме стегнато не след дълго бяхме на границата, кратка спирка за смяна на пари

Следващата спирка беше нейде дето започва магистралата за Белград край Ниш.

От там слязохме на дясно за Зайчар, и хванахме по много красив път през планините които не бяха много високи но пък доста живописни. Пътя беше приличен без дупки леко неравен и с кръпки но поне нямаше дупки за разлика от нашия път Юндола — Банско за който писах в предишната ми история в картинки. Стигнахме до Зайчар.

Там се разделихме с Ivo_MP който се отправи за БГ останалата група продължи.
Подкарахме през много приятно пътче наподобяващо това като в Рибарица през гори и поля много спретнато и хората обработват земята на всякъде — не като при нас, млади стари — мижави села, но си бачкаха хората и ни се радваха много.

окт. 07 2008

На мотор до Сърбия (Голубац)

Да сменим посоката и най-важното — средството за придвижване! Да яхнем моторите и да се разходим до Сърбия:-) Приятно четене: На мотор до Голубац в Сърбия Историйката е следната:) Две седмици по рано се чухме с Goshi и той ми каза за намерението им да ходят до Голубац — Сърбия. Разбира се ако не се бях включил щеше да е жалко, та речено сторено. Агитирах няколко човека от София и стана заварката. Уговорката беше 7:20 ч. да се видим на Шел-а на бул. Европа преди околовръстното и да тръгнем през Петрохан за Монтана […]