Archive for the tag 'Гент'

февр. 14 2014

Бирена разходка из Белгия (2): Бирите в Брюж и Гент

Мдаааа, в деня на Св.Трифон и на Св.Валентин беше редно да си говорим за вино и любов, но споровете едва ли ще заглъхнат за какво – за да няма скарани, предлагам да си говорим за бира 🙂 Разходката из Белгия започнхаме с бирите на Брюксел, днес ще продължим с Брюге (Брюж) и Гент.  Приятно четене: […]

ян. 27 2010

Като в приказките: Гент в Белгия

Днес отново ще продължим с поредицата за градовете на Европа. На ред е белгийският Гент, където наш водач ще бъде Мария. Приятно четене:

Като в приказките: Гент в Белгия

Гент, Белгия

Реших да посетя Гент в самолета. След статия в списанието на Bulgaria Air- Манхатанът на Средновековието. Или нещо подобно.

За момент, пристигайки в Брюксел, се разколебах… От една страна се питах дали си струва да го посетя само за 2-3 часа и няма ли бързото обикаляне и невъзможността да се порадвам на спокойна разходка из улиците на града да ограбят от очарованието му.

От друга страна, толкова много красота трябва да се споделя. А аз щях (бях? )да съм сама.

Оставих багажа в хотела и тръгнах към гарата, без да знам дали ще се кача на влака.

Когато запитах на колко време има влакове от и до Гент (на всеки половин час), колко струва билетът (16 евро, двупосочен) и трябваше да отговоря да/не, набързо подадох парите и после с билета в ръка вече нямаше връщане назад.

Не знаех нищо повече за Гент от написаното в статията. Но пък снимките бяха достатъчни.

Канали и велосипеди – Гент, Белгия

дек. 17 2009

Белгия и белгийците

Днес ще отскочим за малко до Белгия. Даааа, знам, че искате да четем за топлите морета в това студено време, но за сметка на това днес ще има шоколад в разказа. Белгийски;-)… и бира, чадо, и бира!;-)

Наш водач ще бъде Ан Фам. Приятно четене и учете езици:

Белгия и белгийците

Белгия

Едно от най-красивите места, на които съм била. Може би защото нарочно пропуснахме Брюксел, а се насочихме директно към по-китните малки градчета като Гент, Брюж и Антверпен.

Антверпен

не е особено малък град, но си имаше своето собствено очарование. Там е малката прекрасна ботаническа градина и онази уличка, която заснехме в детайли. Там е съботно-неделният пазар, от който си купихме сирена и прошуто, с които си направихме малък пикник в градския парк, който впоследствие нарекохме еврейски, защото се разхождаха много еврейски семейства. Там е и онази кокетна автобусна спирка, в която се влюбих.

Гент

пък ще запомня най-вече с невероятния хостел, на който попаднахме —

с вътрешната градинка,

гледката през прозорците сутрин