Archive for the tag 'врабчета'

мар. 30 2010

Обикновеният Потсдам (част 4 продължение, от София – Прага – Берлин, лято 2009 (4-2)

Продължаваме разходката из Потсдам. Ето началото в двореца Сан Суси. Сега – към нормалния Потсдам. Приятно четене:

София – Прага – Берлин лято 2009

продължение на четвърта част:

Обикновеният Потсдам

Стигнахме до колите и ни поведоха. В движение жената продължаваше да прави снимки.

Къща в Потсдам, Германия
Къща в Потсдам

Пристигнахме в кръчмата.

Както се вижда дървени маси и пейки. В далечината е самата кухня. Спомних си за студенските столове. Тръгваш с таблата по шубера, избираш основно, после нещо за пиене, накрая десерт и се озоваваш на касата. Цените? Обяд за двама с бира и кола около 40 евро.

В тази кръчма имаше два проблема – оси и врабчета 🙂
Първите се опитваха по всякакъв начин да ми изпият колата, а когато тя свърши отидоха на бирата.

Жадни оси.

А вторите явно бяха умряли от глад, защото директно кацаха на масата ни и без да се замислят ядяха варени картофи с майонеза 🙂

Хапнахме добре, въпреки конкуренцията от летящи гладници и с нови сили поехме към „Новите градини“.
По пътя до там обаче се минава през един квартал. Квартал на град от бившото ГДР. Направо не можех да повярвам, че всички тези къщи не са били заменени с панелки.