Archive for the tag 'Айфелова кула'

май 28 2011

Париж през май (7): Paris by night

Продължаваме с обиколката на Пламен из Париж. Вече бяхме в Лувъра, Нотр дам, Сакрекьор и Монмартр и по улиците на града, видяхме на само ноците превозните средства в града., но и ретро-автомобилите.

А сега раздледаме нощен Париж;-)

Париж през май

част седма

Парижки нощи !

От малък знам, че всяка нощ започва със залез! Оказа се, че и в Париж е така!

Залез в Париж, Франция

Идва времето на уличните артисти

Улични артисти – Paris by night

Улични артисти – Paris by nightУлични артисти – Paris by night

На разходките с корабчета, които съвсем, ама съвсем не са корабЧЕТА!

Разходка с корабче по Сена – Париж, Франция

Разходка с корабче по Сена – Париж, Франция

За да видиш мостовете

Мостовете на Сена – Париж, ФранцияМостовете на Сена – Париж, ФранцияМостовете на Сена – Париж, Франция

Champ de Mars - Tour Eiffel, 75015 Париж, Франция

И все пак Айфеловата кула

Айфеловата кула by night – Париж, Франция

Да се разходиш по малките улички

Улиците на ПарижУлиците на Париж

Да погледаш осветените сгради

Нотр Дам – Paris by night

Paris by night

Да пийнеш бира на брега на Сена

Сена – Paris by night

Или да седнеш на бутилка вино и камембер в някое бистро в Латинския квартал. Това е моето бистро!

Бистро в Латинския квартал – Paris by night

Заключение

Само най-големите художници могат с няколко щриха да направят портрет, да нарисуват поглед, да предадат душа. Аз за съжаление не мога. Затова моля за Вашето снизхождение към моето творение.

Той Париж си е там. Мене ме дочака, надявам се и Вас.

Искам силно да извикам, но само ще прошепна:
ИСКАМ ПАК !!!!!!

Автор: Пламен Петров

Други разкази свързани с Париж – на картата:

юни 01 2010

Париж – една неочаквана екскурзия

Днес, мили мои, Мария ще ни покаже френската столица. И понеже някак тази история някак е свързана с исландския Ейяфиялайокул (редакцията даже може да го произнесе, не само да го напише ;-), то на вас пожелавам приятно четене, а на авторката – да има възмозността да събира още много материал за пътеписи 🙂 Една неочаквана […]

февр. 03 2010

Когато бяхме в Париж (1)

Париж – няма да ни омръзне. С удоволствие публикувам още един пътепис за френската столица – приятно четене:

Когато бяхме в Париж

Париж – градът на влюбените. Наречен така заради многото влюбени или влюбили се по бреговете на река Сена. Ние също се влюбихме в този град. Влюбихме се в неговите прекрасни сгради, просторни площади, широки улици и прекрасни хора…

Париж е най-красивият град, който сме посещавали до момента. Градът на влюбените и надеждите. Много се е писало и ще се пише за този невероятен град и причината да опиша нашето посещение там е, за да подканя хората, които не го познават, да направят това виртуално пътуване сега.

Река Сена – Париж, Франция

Париж

Решихме да посетим Париж по случай концерта на Мадона, за който си купихме билети по Интернет. Париж винаги е бил толкова достъпен за нас и никога не сме имали за цел да го посетим. Но ето сега имахме мотив и след кратко търсене си намерихме хотел. Искахме той да е близо до стадиона Stade de France, за да може лесно да се приберем след концерта. Предварително се информирахме за хотелите в Париж, че не отговарят на звездите си, скъпи са и доста стари особено в централната част на града. Затова трябва хотела да е с повечко звезди, за да не останете разочаровани. Това да намериш 2-3 звезден новопостроен хотел с лукса на 4 звезден, както сме свикнали в България в Париж е невъзможно. Квартала, в който запазихме хотела се казва Saint-Denis и нямахме никаква представа какво ни очаква там. Цената беше добра, близо до стадиона, в централната зона, срещу изхода на метрото и на 20 минути от летището Orly (ORY). Какво друго ни трябваше. Купихме си самолетните билети и бяхме готови за път.

Много скоро моят брат пожела да дойде с нас на концерта, запазихме му съседната стая в хотела и дори намерихме билети за Париж на много ниска цена. (Както се разбра по-късно, летището, на което кацна самолета беше извън Париж).

Пътуването ни включваше петък вечер, събота и неделя. Три дена, за които нямахме нужда от много багаж. Подробно проучихме местата, които трябва да посетим и с прекрасно настроение започна нашето пътуване…