Пътуване до…

Газ и газостанции в Европа. Метан.

Газ за автомобили и газостанции в Европа. Метан.

Най-сетне открих място в интернет, което, освен списък с газостанциите в Европа, показва и цените на газта.

Ето и линкове за газта за автомобили в Европа:

Метан в Европа:

По-долу са линкове за газта в някои страни:

Газ и газостанции в Австрия:

Метан и Метанстанции в Австрия:

Великобритания – гориво, газ и газостанции

Газ и газостанции в Германия:

Газ и газостанции в Испания:

Газ и газостанции в Италия:

Газ и газостанции в Унгария:

Газ и газостанции във Франция:

Газ и газостанции в Чехия:

Газ и газостанции в Швейцария:

Благодарение на Благун, Михаил, бате Владо

Пътните такси (винетки, магистрални такси) в Европа може да видите тук>>>

33 Responses

1. […] Цени на газта и газостанции в Европа можете да видите т… […]

by Пътуване до… » Пътни такси в Европа on апр. 18, 2008 at 15:06

2. Ок а някаква информация и за бензиностанцийте ако дадете ще бъде перфектно,все пак не всички патуват на газ.

by pennywise on май 24, 2008 at 13:23

3. По принцип бензиностанциите са повече от газостанциите. Аз също карам на бензин – и според мен никога не е имало проблем с бензиностанциите в страните с пазарна икономика. Или с други думи – бензиностанции има под път и над път. Докато газостанциите са екзотика извън границите на България и затова информацията засяга само тях.
    Благодаря за идеята за бензиностанциите – ще помисля нещо по въпроса

by Стойчо on май 25, 2008 at 21:06

4. Линковете за различните държави не работят.

by ikonoma on юни 5, 2008 at 23:17

5. Актуалните цени на горивата във Великобритания може да се видят на този адрес: http://www.petrolprices.com/ като може да се намери и най-евтината до вас бензиностанция.

by Михаил Филипов on сеп. 8, 2008 at 14:41

6. Никой линк не е вечен. Ето един работещ (засега) за всички държави в Европа: http://www.gas-tankstellen.de/

by blagun on Ное. 10, 2008 at 2:15

7. Благодаря на всички – към момента вече всичко е актуализирано:-)

Ако някой намери по-нова информация, ще му бъда благодарен, ако я сподели

by Стойчо on Ное. 11, 2008 at 13:30

8. Линк за газстанций в Европа http://www.poiplaza.com/index.php?p=ds&s=318 и за Франция с цени http://stations.gpl.online.fr/appli/index.php.

by Angel on Дек. 9, 2010 at 14:47

9. Имайте предвид, че в отделни страни, напр. Белгия, за колите на газ има много рестрикции: не могат да паркират в подземни гаражи, да преминават през някои тунели и т.н.

by Анжело on апр. 12, 2011 at 9:34

10. Същото важи и за Гърция доколкото знам

by Стойчо on апр. 12, 2011 at 9:47

11. От две години се каня да напиша по-подробна статия за моя опит и информация относно газ и газстанции в Европа, но явно няма да му дойде скоро времето (поне до края на тази година). Затова пускам някои линкове. Информацията от някои от тях съм използвал на място (Германия, Швейцария, Хърватско, Австрия и т.н.). Други (Англия и Испания, например) – не съм изпитал лично.

1. http://www.autogas-suisse.ch/ – автогаз в Швейцария. Само един път заредих на бензиностанция. Всички останали бяха в промишлени зони, от фирми предоставящи оборудване и услуги, свързани с пропан-бутан и имащи по една колонка за зареждане. Има карта (PDF-формат) на всички газ-станции в страната с адреси, телефони и др. подробна информация, която периодично (на няколко месеца) се обновява. Каквото търсех по тази карта г намерих по адреса с GPS-а. Навсякъде платих с кредитна карта VISA, въпреки че някъде пишеше в таблицата, че не приемат (2009 г.).
    Виждам че информацията в http://www.poiplaza.com/index.php?p=ds&s=318 е доста по различна. Остава да се провери на място.
    2. http://www.autogastanken.de/de/tanken/ – сайт с много полезна информация за Германия (и не само) и линкове за други страни.
    3. http://www.mpe.mtesz.hu/ – Hungarian LPG Association
    4. http://new.eurogasauto.egm.it – информация за газ-станции LPG и метан в Италия и по Европа
    5. http://www.boostlpg.co.uk/ – английски сайт за автогаз
    6. http://www.drivelpg.co.uk/map/index.php – директно към картата за газстанции в Англия
    7. http://www.spainautogas.com/ – автогаз в Испания. Дадени са адреси, работно време и GPS координати. Картата с координати е на меню:¿Qué es GLP?\ Usos\Autogás\¿Dónde repostar?\ Mapa.
    8. http://lpg.cernosice.cz – Чехия

by Бате Владо on май 17, 2011 at 19:55

12. Бате Владо, благодаря много! С твоята помощ ще допълня информацията 🙂

by Стойчо on май 18, 2011 at 9:46

13. здравейте! скоро трябва да мина през унгария ,а чета тук все „суперлативи“:))). няма ли възможност да се заплаща с виза карта?ако някой има актуалните цени на гаста в сърбия,унгария,хърватска бихте ли споделили?тук по-горе актуални ли са цените на винетки и магистрали?

by jivo10 on юни 26, 2012 at 12:23

14. Цените се обновяват всеки път, когато някой забележи грешка – т.е.актуални са 🙂 Може да се плаща с карти и в Сърбия и в Унгария и няма проблем. Кешовото плащане в евро не е препоръчителното

by Стойчо on юни 26, 2012 at 12:35

15. В Сърбия миналата година плащах с карта или в евро.Бяха много коректни в курса и връщаха в евро.Но за Унгария плащам вече само с карта.По-предната година ме изпързаляха много добре,та миналата плащах навсякъде с карта.

by Angel on юни 26, 2012 at 12:45

16. много ви благодаря!!! както чета тук имам чувството ,че тая унгария е вечната пързалка-все изпълзаляли някого :))) по евро по две хората строят капитализма кво пък:))). проектирал съм мислено пътуване през сърбия,унгария,австрия,словакия,чехия,германия,франция,монако,милано,венеция и през хърватска,словения и пак сърбия обратно.за това събирам информация от хора пътували по тия места за винетки,магистрали… ,че да не обувам кънките и аз :)))
    отново благодаря за информацията!!!

by jivo10 on юни 26, 2012 at 13:17

17. Миналото лято минах маршрута
    Враца,Сърбия,Хърватска,Словения,Италия,Швейцария,Франция,Германия,Австрия,Унгария и обратно през Сърбия.След като пишеш тук явно ще караш на газ.В Сърбия,Хърватска,Италия и Франция газ има навсякъде.По магистралите беше по-скъпа с около 5-8 цента.Не на всякъде карах по-магистрали все пак сме на екскурзия.От Опатия се отклоних от магистралата за Словения,и през много приятни горски пътища преминах в Словения и оттам до Триест.Т.е. за 15-20км. през Словения не платих 15 евро винета.За Венеция намирам за по-удачно да се остави колата на континенталната част и с автобус до Венеция.С парите за платения паркинг преди 10г.,този пък си взехме хотел.При около 50 евро паркинг срещу 100 за хотел няма сравнение.В Швейцария,Германия и Унгария газ по магистралите почти не се намира.Отбивах се по 1-2км. от тях.Взех си преходник за Германия и Швейцария/но те си имат/.Таксите са като споменатите тук в сайта.Инфо за Италия на http://www.prezzibenzina.it. За цени на магистрали калколатор за Италия http://www.autostrade.it.
    За бензиностанции и газостанции в Хърватска http://www.croatia-map.net чекни бензин и gpl.
    Приятна екскурзия.

by Angel on юни 26, 2012 at 17:21

18. За бензинастанции и газ/ с цени/в Италия http://www.prezzibenzina.it,за такси па магистралите http://www.autostrade.it. За бензинастанции и газ в Хърватска http://www.croatia-map.net.,чекни бензин и gpl. за такси http://www.hellotourist.net/info.php. За Венеция намерих че е по-удачно от предния път да платя хотел 100евро вместо паркинг 50.От Опатия в посока Италия се отбих от магистралата преди Словения и през красиви горски пътища и 9 км.повече стигнах в Триест.За 15-20км магистрала в Словения винетата е 15евро.В Германия и Швейцария газ по магистралите няма,отбивах се 1-2км.За тях бях купил преходник/ но те си имат/.За друго питай на polin_angel@abv.bg,за да не спамя темата.

by Angel on юни 26, 2012 at 17:58

19. Писах два пъти но нещо не се получи да го пратя.jivo10 дай имейл.

by Angel on юни 26, 2012 at 18:08

20. Миналата година минах маршрута през Сърбия,Хърватска,Италия,Швейцария,
    Франция,Германия,Австрия и Унгария.
    За държавите в които не е въведено еврото,плащах с карта така не ме цакаха с курса
    като предния път/Бензина от 2,50лв. в Унгария ми го хванаха 3,60лв през 2009г-за винетата също
    ме прасна 15-20%.От приятели в Австрия разбрах че Унгарците си калкулират 20-25% комисион.
    Така че или карта или смяна на валута на пограничните бюра.
    Таксите на магистралите и винети в сайта са точни и се актуализират.

За Италия:http://www.prezzibenzina.it/
    За Хърватия http://www.croatia-map.net. чекни бензин и gpl.
    за такси пиши toll croatia илизат няколко.

На излизане от Опатия в посока Италия се отбих от магистралата и с 9км.
    повече и през красиви горски пътища стигнах Триест.За 15-20км. магистрала
    в Словения трябваше да платя 15евро.

В Германия, Швейцария/ за тях купих преходник-но имаше в някой бензиностанции/
    и Унгария газ по магистралите почти няма,отбивах се 1-2 км.

На влизане в Унгария от Австрия има газ на първата бензиностанция MOL,след това до
    Сърбия по магистралата няма.

За Венеция намерих за по-удобно да вземем хотел за 100евро в континенталната
    част и с автобус до Венеция,отколкото предния път платих паркинг около 50евро.

by Angel on юни 26, 2012 at 19:36

21. Ето линк към винаги актуални цени http://www.fuel-prices-europe.info/.

by Angel on юни 26, 2012 at 19:47

22. Моля дайте инфо за метан станции в Сърбия и Хърватска

by Plamen on авг. 14, 2012 at 22:21

23. Колеги, ако някой знае – да пише!

by Стойчо on авг. 15, 2012 at 14:42

24. Метанстанции из цяла Европа – http://www.cngprices.com

Задайте маршрут и изчакайте да се появят – http://www.cngprices.com/trip_planner.php

by Стефан on сеп. 10, 2012 at 23:48

25. Благодаря, добавено 🙂

by Стойчо on сеп. 11, 2012 at 9:55

26. Още малко информация от първа ръка, т.е. лично проверена от мен.
    Гърция – От линка по горе – http://www.poiplaza.com/index.php?p=ds&s=318, на бензиностанцията с координати :GR-Ebros-Tychero, Makris Iwannis, +30 2554041400 (по пътя Свиленград – Александруполис, на около 1 км. вляво) наистина има газ. Цената и не беше окуражителна – 0.90 евро/л. Приятели почивали около Кавала ми говореха за 0.95 евро/л. Явно порядъка е този.
    Турция – Масово по участъка до Измир се продава газ, вероятно навсякъде е така.
    Но цената е впечатляваща – на 20.09 беше в порядъка 2.60 – 2.62 лири (курс продава на бюрата 1 л.= 0.85 лв.). По-навътре в страната, тук-таме и не на главния път имаше и по 2.55-2.50.
    На 26.09 като си тръгвах обратно вече масово беше 2.80-2.82 лири. Така и не я пробвах, карах си на български горива дотам и обратно. Само за сведение – бензинът беше 4.70-4.75 лири/л.

by Бате Владо on окт. 6, 2012 at 12:07

27. В Турция има доста висок акциз, както върху алкохола, така и върху горива (да не говорим за черна и бяла техника) – така че чувствайте се предупредени: цените на горивото в Турция са жестоки

by Стойчо on окт. 8, 2012 at 10:09

28. Здравейте!
    Искам да Ви предложа информация за газстанциите в Норвегия .
    Собственик съм на газстанция в Кристиансанд , Норвегия . Кристиансанд се намира в най-южната част на Норвегия, срещу Дания . Пътувашите за Ставангер , Берген или Осло често избират да минат оттук . Пътят минава през Хамбург на север през цялата дължина на Дания до Хъртшалс където се взема ферибот два пъти на ден за Кристиансанд Норвегия . КОЙТО ПЪТУВА ПО ТОЗИ МАРШРУТ ТРЯБВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА ЗАРЕДИ ГАЗ НА ПОСЛЕДНИТЕ ГАЗСТАНЦИИ В ГЕРМАНИЯ И ДА НЕ ТЪРСИ ГАЗ СТАНЦИИ В ДАНИЯ ПО ДВЕ ПРИЧИНИ – В ДАНИЯ ИМА 6 ГАЗСТАНЦИИ КОЙТО СЕ НАМИРАТ ДАЛЕЧЕ ОТ ГЛАВНИЯ ПЪТ И ГАЗТА Е СКЪПА И НЕ Е ИЗГОДНО ДА СЕ ЗАРЕЖДА .Цените за ферибота варират много, но не надвишават 100-120 евро за кола . Инфо на http://www.colorline.no, на сайта може да се купят и билети за ферито . Цената на бензина в Норвегия е между 1,8 до 2 евро , цената на газта е между 0,8 до 1,1 евро за литър . Цената на газта на моята газстанция е 6.80 крони -около 0,9 евро . В момента едно евро се разменя за 7,3 крони . Инфо за газстанциите в Норвегия може да намерите на www,gjelstenli.no или на http://www.lpgnorge.no . Повечето газстанции в Норвегия разполагат с банкови терминали които приемат много видове дебитни и кредитни карти . НА НЯКОИ ОТ ТЕРМИНАЛИТЕ ПЪРВО ТРЯБВА ДА СЕ ИЗБЕРЕ СУМА ЗА ЗАРЕЖДАНЕ И СЛЕД ТОВА СЕ ПОСТАВЯ КАРТАТА И СЕ ВЪВЕЖДА ПИНА, АКО НЕ НАПРАВИТЕ ТОВА НЯМА ДА МОЖЕТЕ ДА ЗАРЕДИТЕ .НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ, ЧЕ СТЕ ИЗБРАЛИ ПО-ГОЛЯМА СУМА А НЕ СТЕ ЗАРЕДИЛИ ТОЛКОВА-СЛЕД КАТО ЗАРЕДИТЕ ПОСТАВЯТЕ КАРТАТА ОЩЕ ЕДИН ПЪТ И БЕЗ ДА ВЪВЕЖДАТЕ ПИН РЕСТОТО ЩЕ СЕ ВЪРНЕ ВЕДНАГА НА СМЕТКАТА И ЩЕ ПОЛУЧИТЕ КАСОВ БОН , АКО ЗАБРАВИТЕ, ПАРИТЕ ЩЕ СЕ ВЪРНАТ АВТОМАТИЧНО НА СМЕТКАТА СЛЕД НЯКОЛКО ДНИ . Моята газстанция разполага с такъв терминал . Обикновено на газстанциите има закачени два вида адаптери , италианска чинийка и холандски байонет , но препоръчвам да се снабдите с необходимите адаптери от България . В Норвегия има около 100-150 газстанции и почти никъде няма указателни знаци , затова препоръчвам да се ползва GPS .Внимателно направете маршрута си и набележете местата къде ще зареждате, за да не карате на бензин . Понякога разстоянията между 2 газстанции може да е 150-200 км .
    Ако имате други въпроси може да ми пишете на once@abv.bg , Skype valeji1 или на тел 0047 99875771 , 0047 91817186 .
    ПОЖЕЛАВАМ ПРИЯТЕН ПЪТ НА ЖЕЛАЕЩИТЕ ДА ПОСЕТЯТ КРАСИВАТА НОРВЕГИЯ !

by Валентин Желев on Ное. 8, 2012 at 13:38

29. Към Angel:
    Газ в Унгария има на още едно място по магистралата: Agip M1 Zsámbék (GPS: 47.511208,18.736998). От двете страни на магистралата има Agip, ина двата има газ.
    Когато пътувам към Германия това е мястото на което зареждам за първи път в Унгария. После допълвам на описния от теб MOL (MOL M1-M15 9200 Levél, M1, 162. km, Hungary, GPS: 47.871914,17.216685), за да мога да стигна до газстанция в Австрия.
    Когато пътувам към Сърбия – допълвам отсреща, за да мога да стигна до първата сръбска газколонка.

by Стефан on февр. 22, 2013 at 21:10

30. Благодаря за информацията. Била ми е от полза винаги, когато съм пътувал.
    Що се отнася до газстанциите в Северна Гърция, от година на година стават все повече. И по шосетата си слагат ясни табели. През декември цената беше около 1 Е.

by Борислав on май 5, 2013 at 19:20

31. Да допълня и аз малко темата с линк към този сайт http://www.mylpg.eu/stations/ Като екстри може да си изтеглите POI на станциите ако ползвате gps.

by A40 on май 16, 2013 at 14:30

32. http://www.metanoauto.com/
    Един много добър сайт за метанстанции в Европа- ползвам го редовно

by Чичо Васо on окт. 14, 2014 at 22:43

33. Здравейте,интересувам се дали има (и ако има,ще ми е от помощ карта)газостанции -МЕТАН в съседна Гърция?

by ирина on май 10, 2017 at 6:58

Последни публикации

Страници

About Пътуване до...

Здравейте, Казвам се Стойчо Димитров и съм единият от двамата администратори на този блог. Другият администратор е Комитата. Сайтът е предназначен да разказва за нашите пътешествия из страната и чужбините, като с удоволствие се публикуват и разкази на други пътешественици. Условията на публикуване са малко по-надолу.. Малко история Сайтът започна работа през май 2006г, но […]more →
Switch to desktop version