Пътуване до…

Публикувайте разказ

Публикувайте Ваш разказ

Както знаете в този блог, освен моите и на Комитата, публикуваме и вашите пътеписи. Ако искате разказът Ви да се появи на този сайт, трябва да направите следното:

Файтон – Прага, ЧехияРегистрираните потребители имат привилегията разказите им да се появяват по-скоро в сравнение с останалите пътеписи. Тези от регистрираните потребители, които искат да качват и снимки в разказите си, ще ги помоля да ми ги пратят все пак на мейла – аз ще ги кача централно в галериите на сайат, и после вече ще могат да се ползват и оформят по усмотрение на автора.

Тук можете да свалите едно

кратко обучение как се работи с wordpress-а

с разказите и снимките (707 KB): http://www.patepis.com/wp-content/gallery/manual/Training.zip Не се мъчете да измисляте към коя категория или какви ключови думи да слагате в постингите си – имам концепция, но е дълга за обясняване. Във всички случаи разказите се преглеждат преди публикуване и тогава правя и това. Още една причина да си създадете юзер е, че можете да коментирате с това си потребителско име другите и вашите пътеписи, което ви позволява и да слагате линкове в коментарите си без да рискувате, че спам-защитата ще ви отреже 🙂

Ето къде се Регистрират нови потребители (намира се в категорията Служебни на левия сайдбар). Когато се регистрирате, моля, попълвайте полето за Име и Фамилия – така разбирам, че срещу себе си имам жив човек, а не някой злостен спам-бот.
По-подробно описание на процеса по регистрация и как да се създават пътеписи можете да видите тук: Нови функционалности в нашия сайт

При субмит формата няма нужда от регистрация – пишете и пращате. Ако имате снимки ще трябва обаче да ми ги пратите на мейла, текущата версия на софтуеъра не позволява за съжаление пращане на снимки през субмит формата. И, ако горните два варианта не Ви допадат – пращате ми разказа на мейла. Произведението си можете да ми пратите като текст или пък като някакъв вид документ – например файл, който може да се отвори със Word или Open Office, или пък текстов файл. Ако имате снимки – качете ги като отделни attachment-и на мейла. Можете да ми пратите разказа и като html код. Във всички случаи – разказите минават финално одобрение преди публикуване, за което ще получите известие

Условията един разказ да се появи тук са следните:

Ако разказът (есето, поемата и т.н.) отговаря на горните условия – напишете го като регистриран потребител ИЛИ пратете го на submit-формата по-долу ИЛИ, при проблем, на stojtscho@уаhоо.сом (не копирайте домейна директно в мейла, ами го напишете на ръка на латиница ;-))

Правила за коментарите:

1. Придържайте се към темата на статията, коят коментирате 2. Обиди и непристойно поведение спрямо собствениците (редакцията) на сайта, към авторите, към другите коментиращи, както и към невинни трети (четвърти) лица се маркират като спам.

Вашият пътепис:

Вашето име – името, под чието авторство искате да излезе разказа (задължително)

Ваш реален Email – необходим е за контакт между мен и вас (задължително, не се публикува)

Вашият сайт – линкът, който искате да се появи в името ви като автор(не е задължително)

Заглавие (Тема) на пътеписа

Вашият пътепис като текст:

Ако имате файлове за пращане – пратете ги по мейла, моля. Все още нямам техническа възможност да ползваме формата за това

24 Responses

1. Не съм много наясно какво точно искате да се пише тук и къде да си прикача разказа.

by Daniela Asenova on май 22, 2008 at 11:19

2. Пращайте материалите на мейл: stojtscho@яху.ком

by Стойчо on май 22, 2008 at 12:31

3. […] Публикувайте разказ […]

by На Витоша, като на Витошка... | Пътуване до... on юли 11, 2008 at 11:57

4. […] Публикувайте разказ […]

by Антипътепис: 15 неща, които мразя в Малта | Пътуване до... on сеп. 10, 2008 at 9:47

5. Много сложно направено! Исках да ви разкажа нещо много интересно и забавно и трагично от остров Тенерифе.

by Марияна on Дек. 16, 2008 at 15:56

6. Ако искаш опиши го и мо го прати на мейлчето или направо го включи като коментар на темите за Тенерифе http://patepis.com/?p=350

by Стойчо on Дек. 16, 2008 at 17:03

7. […] Публикувайте разказ […]

by Нови функционалности в нашия сайт | Пътуване до... on апр. 3, 2009 at 13:32

8. Предлагам, като се натисне бутона „Публикувайте разказ“
    да излиза само карето където ще се пише и никакви други обяснения, които са объркващи.

by Oponent on февр. 4, 2010 at 20:12

9. […] Публикувайте разказ […]

by Малко обновление на правилата за публикуване | Пътуване до... on февр. 23, 2010 at 13:56

10. @Oponent, забелязал съм, че хората не обичат да четат условия за публикуване, натискат едно „Да, прочетох“ и заминават нататък. Пък на мен ми е важно да се прочетат условията предварително – нито са много, нито са трудни за разбиране, но … са важни

by Стойчо on февр. 23, 2010 at 15:19

11. как мога да съм сигурна, че авторските ми права са запазени, а няма да се експлоатира разказа ми например?

by Азз on окт. 11, 2010 at 11:47

12. http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.5/bg/

Това е лицензът на сайта по премълчаване. Ако някой автор иска друо – достатъчно е да ме уведоми – различаващият се лиценез ще важи само за неговия разказ

by Стойчо on окт. 11, 2010 at 13:15

13. Азз, лицензът http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.5/bg/ пази в достатъчна степен правата ви като автор. Кликнете на линка, за да се запознаете по-подробно с условията.

А ако питате дали някой би могъл да не се съобрази с лиценза, да, напълно възможно е. Изборът е ваш.

by Комитата on окт. 11, 2010 at 13:19

14. […] Публикувайте разказ […]

by Косова е Сърбия ;-) (майтап бе, Уили!) | Пътуване до... on Ное. 10, 2010 at 13:16

15. Здравейте! Искам да изпратя нещо като регистриран потребил, след логване, но се натъквам на противоречиви указания тук по-горе 🙂 Първо пише, че снимките при всички случаи трябва да се изпратят отделно на имейла, а после в „нови функционалности в нашия сайт“ са разгледани прозорци, в които е показано как се add-ват снимки и даже са дадени указания за това. Това второто да не е стара информация, защото на таблото след логването такъв бутон add при мен не излиза… Аз ли бъркам нещо? И още нещо – има ли ограничения в броя на снимките и препоръчителен размер? Мерси 🙂

by plamena on апр. 26, 2012 at 21:07

4.Ти ги поставяш от вече заредените галерии в разказа си
    5.Пишеш ми мйлче, че си готова
    6.Аз се правя на велик и го публикувам 😉

by Стойчо on апр. 26, 2012 at 21:24

17. Ок, разбрах. Само ще се постарая да намаля размера на снимките, че са доста и големи 🙂

by plamena on апр. 27, 2012 at 0:42

18. […] Публикувайте разказ […]

by След 10 години (България, София и Перник през очите на емигранта) | Пътуване до... on Дек. 21, 2012 at 10:42

19. Здравейте Стойчо,

В правилата пише, че пътеписите трябва да са в уърд формат или офисен. Аз имам много пътеписи, но едно от преимуществата им е, че те са неразделно цяло със снимките, с дизайна и с многото си шрифтове. Тоест – ако не са в ПДФ-формат, част от достойнствата им биха се загубили. Може ли да се направи нещо по въпроса?

by heavy on авг. 29, 2016 at 21:30

20. Ако са в pdf се копират изключително трудно, да не говоря как се оправят редовете.

Повече фт разбираемо е, че искаш снимките да са по местата си – ако ми ги пратиш на word/office не виждам причина да сменям местата им при качването 🙂

Но с пдф просто ще си изям ноктите докато направя copy/paste-a

by Стойчо on авг. 29, 2016 at 22:23

21. OК. Ще пробвам да ти изпратя нещичко в уърд, като отделно ще прикача и шрифтовете, за да не се размести всичко. Има и много бележки, които са в отделни текстови полета. Чудех се не може ли да се публикува във вид на снимкови формати? Т.е. сканирани, и после – поствани като изображение?

by heavy on авг. 30, 2016 at 13:19

22. Стига да са някакъв jpg или подобен фото-формат 🙂

by Стойчо on авг. 30, 2016 at 14:19

23. Адресът stojtscho@яху.ком е невалиден. Пробвах и на stojtscho@yahoo.cом – пак не става.

by heavy on авг. 30, 2016 at 19:12

24. Препиши го, не го копирай – на латиница 🙂

by Стойчо on авг. 31, 2016 at 9:29

Последни публикации

Страници

About Пътуване до...

Здравейте, Казвам се Стойчо Димитров и съм единият от двамата администратори на този блог. Другият администратор е Комитата. Сайтът е предназначен да разказва за нашите пътешествия из страната и чужбините, като с удоволствие се публикуват и разкази на други пътешественици. Условията на публикуване са малко по-надолу.. Малко история Сайтът започна работа през май 2006г, но […]more →
Switch to desktop version