Пътуване до…

Визов режим

А ето и визовия режим, валиден за български граждани (взет от външно министерство)

спрямо гражданите на Република България

от сайта на Министерство на външните работи

Състояние към 26.06.2017

Визов режим за български граждани

Лична карта

С лична карта (без паспорт) можете да влезете във:

Виза на граница/летище Visa on arrival:

Страни, издаващи визи при пристиган на граница/летище за българи:

(без гаранция, по свидетелства на български пътешественици)

Електронна визи:

Без транзитна виза:

Ако искате да излезете в град извън летището, трябва да декларирате това пред авиокомпанията. В Пекин – това се прави пред граничните власти след кацане

Министерство на Външните работи

Списък на посолствата в България

и подробна информация за процедурата и необходимите документи за кандидатстване за виза – на сайта на Министерство на външните работи

София 1040, България
улица „Александър Жендов“ № 2

ЦЕНТРАЛА : 948 29 99
Приемна на МВнР
Телефон: +359 2 948 20 18,
+359 2 971 10 54
Всеки работен ден от 9.30 до 17.30 ч.

Друга полезна информация:

И след като сте се осигурили с всички паспорти, визи и други документи за пътуване, можете да погледнете и къде можете да пренощувате по света

Booking.com

14 Responses

1. Сигурна ли е информацията, че не може да се вземе виза при пристигане на летище в Тайланд? Хора, които скоро са пътували дотам казват, че Visa on arrival все още се издава на български граждани без проблем, стига да представите самолетен билет за напускане на страната в рамките на 15 дни. Съответните тайландски сайтове също казват, че България е сред държавите, които могат да се възползват от VOA.

by Александър on май 29, 2016 at 23:54

2. Аз също четох някъде, че може да се вземе от летище – но нямаме потвърждение от читател/свидетел

by Стойчо on май 30, 2016 at 9:04

3. Ето няколко линка – от сайта на тайландските имиграционни служби и от хора, на които им е била издадена VOA. Има възможност дори да се попълни формуляр онлайн и там на място с разпечатката да се вземе виза.

https://extranet.immigration.go.th/voaonline – оттук се попълва формуляр. Първо обаче трябва да приемете съобщението, че сертификатът на страницата е изтекъл и продължавате.

by Александър on май 30, 2016 at 12:10

4. Благодаря – добавено 🙂

by Стойчо on май 31, 2016 at 9:23

5. Необходима ли е виза (транзитна?) за Катар при полет с катарските авиолинии когато не се излиза извън транзитната зона на летището в Доха?

by Красимир on сеп. 1, 2016 at 13:07

6. Намерих отговора на въпроса ми отпреди 4 часа и го пиша и тук: Не, не необходима транзитна виза за международно летище Хамад в Доха. http://support.qatarairways.com/hc/en-us/articles/206466228-Do-I-need-a-visa-for-transiting-in-Doha-

by Красимир on сеп. 1, 2016 at 16:49

7. Това лято два пъти си извадих виза на летището в Банкок, спазвайки условията за престоя и билета за заминаване. Разбира се, втория път бях къде-къде по-бърз и съобразителен и искам да споделя опита от месец юли:
    visa on arrival се изисква на няколко източноевропейски народа И КИТАЙЦИ и тайванци. Затова опашките са огромни, хората бавни и се разбират трудно. На първото влизане ми отне около час и половина посред нощ. Разбира се, имаше и комичния момент със събирането на паспортите в панери и раздаването им срещу номерца след 10-15 минути.

Затова втория път попълних заявката онлайн, както е в линка на Александър по-горе. След това е позволено с нея, със снимката и съпътстващите документи да се наредиш на най-лявата опашка с надпис VOA Online. Там пак има доста ръчна работа по проверката на документа, но пред мен нямаше други хора и за няколко минути паспортите ни се озоваха в заветното панерче. Дори гидовете на групи с купчини паспорти се редяха на различно трето гише, а жената на гишето онлайн приличаше на отегчена връзкарка и явно не ѝ се случва да се преработва. Така че – смело напред с новите технологии.

by Венелин Милев on сеп. 5, 2016 at 23:42

8. Predi sedmica bqh v Bangkok i nqma problem s VOA. Vsichko se pravi na mqsto i e dosta burzo. Az kato minavha struvashe 1,000baht no imashe tabelka na koqto pisheshe che ot Oktomvri mesec shte vdignat cenata na 2,000baht. Ne zabravqaite snimkite i biletite za napuskane na Thailand.

by Boris on сеп. 26, 2016 at 8:56

9. Zdraveite,ako niakoi moje da mi pomogne bih bila mnogo blagodarna,otivam do Tailandia za Koleda,pristigam vav Phuket,veche mi e iasno che moga da polucha visata na miasto na letishteto ,obache problemat mi e drug,na vrashtane smeniam polet vav Kitai vav grad Kunming,i tam imam prestoi okolo 20 h,niakoi moje li da mi kaje dali mi trabva tranzitna visa za tova letishte,chetoh che ako si po malko ot 72 h ne e nujno…no ne sam sigurna dali na tova letishte vaji..blagodaria vi

by kristina on окт. 20, 2016 at 15:14

10. @Кристина, аз също съм чувал, че транзит/престой под 72 часа в Китай е без визи

by Стойчо on окт. 20, 2016 at 15:17

11. Ето го

Обърни внимание на списъка с летища, дали твоето е сред тях!

И на български

by Стойчо on окт. 20, 2016 at 15:19

12. От 01.01.2017 Казахстан не изисква визи за българи, както и за останалите страни от ЕС и почти всички други „западни“ страни.

Явно пилотната програма за избрани европейски страни от последните две години е имала желания ефект на ръст на посещенията.

by Венелин Милев on ян. 9, 2017 at 16:40

13. Летя Хамбург – Варна през Истанбул (транзит).
    Знае ли някой, дали мога да летя само с лична карта (паспорта ми е с изтекла годност)?
    Благодаря!

by Димитрина Милева on февр. 28, 2017 at 21:22

14. Мисля, че минаваш с лична карта – защото транзитът не минава граничен контрол на Ататюрк

by Стойчо on мар. 1, 2017 at 16:04

Последни публикации

Страници

About Пътуване до...

Здравейте, Казвам се Стойчо Димитров и съм единият от двамата администратори на този блог. Другият администратор е Комитата. Сайтът е предназначен да разказва за нашите пътешествия из страната и чужбините, като с удоволствие се публикуват и разкази на други пътешественици. Условията на публикуване са малко по-надолу.. Малко история Сайтът започна работа през май 2006г, но […]more →
Switch to desktop version