мар. 27 2008

Визов режим

Published by

Визов режим

е малко по-надолу, а сега започваме:

С лична карта (без паспорт) можете да влезете във:

• Всички държави от Европейския съюз, (вкл.Гибралтар и френските отвъдморски територии)
  • Швейцария/Лихтенщайн, Исландия, Норвегия (членки на Шенген, но не и на ЕС) – също може да се влиза само с лична карта.
  • Всички страни от бивша Югославия, които са извън ЕС (без Косово): Сърбия, Черна гора, Босна и Херцеговина, Македония
  • Грузия
  • Албания

Визи и паспорти:

Страни, издаващи визи за българи на място (на граница) са (без гаранция, по свидетелства на български пътешественици):

• Оман
  • Кувейт
  • Бахрейн (до 2 седмици)
  • Ливан
  • Египет – на летище
  • Иран (двуседмична визи за 50 евро на летищата:IKA : Tehran Imam Khomeini Airport,THR : Tehran Mehrabad Airport,MHD : Mashad Airport,SYZ : Shiraz Airport,TBZ : Tabriz Airport,ISF : Isfahan Airport). За всички останали случаи (сухопътни граници и/или по-дълъг престой от две седмици, визата се издава от посолството б София)
  • Йордания
  • Непал
  • Лаос
  • Камбоджа
  • Индонезия
  • Шри Ланка (след предварителна регистрация на сайта http://www.eta.gov.lk/slvisa/ )
  • Мадагаскар,
  • Зимбабве (трябва виза, но … имало и втори начин, който редакцията не препоръчва 😉
  • Замбия (получава се на влизане на летището – 50 долара еднократно влизане, 80 долара двукратно (важи 3 месеца). Посолството им е в Берлин
  • Кения (тримесечни визи на летище на цена 40долара)
  • Малави (подробности:http://patepis.com/?p=35876)
  • Уганда,
  • Танзания
  • Мозамбик – изкарва се на границата:62 долара/417 ранда, важи 30 дни
  • Виетнам – след предварителна регистрация наhttp://vietnamvisa.govt.vn/, може да получите виза при притигане на едно от следните летища:Ханой, Хо Ши Мин или Да Нан. За всички останали случаи се свържете с посолството.
  • Тайланд –(@Александър)Ето няколко линка – от сайта на тайландските имиграционни служби и от хора, на които им е била издадена VOA. Има възможност дори да се попълни формуляр онлайн и там на място с разпечатката да се вземе виза.http://www.immigration.go.th/nov2004/en/base.php?page=visahttp://www.immigration.go.th/nov2004/doc/services.pdfhttps://extranet.immigration.go.th/voaonline – оттук се попълва формуляр. Първо обаче трябва да приемете съобщението, че сертификатът на страницата е изтекъл и продължавате.
  • Това са по свидетелства на читатели само, във всички случаи се свържете със съответното посолство за потвърждение.

Електронна визи:

• Австралия – http://www.immi.gov.au/e_visa/evisitor.htm– визите за граждани на ЕС са електронни и безплатни.
  • Азербайджан – https://evisa.gov.az/en/– електронни визи под формата на pdf файл за разпечатване. При кандидатстване трябав да качите сканирания си паспорт (страницата със снимката). Срок – 3 раб.дни

А ето и визовия режим, валиден за български граждани (взет от външно министерство – последна актуализация 14.04.2016 г.)

Без транзитна виза

• Китай – без виза за престой до 72 часа на следните летища (Ако искате да излезете в град извън летището, трябва да декларирате това пред авиокомпанията. В Пекин – това се прави пред граничните власти след кацане)
    • Beijing Capital International Airport,
    • Changsha,
    • Xiamen

Визов режим спрямо гражданите на Република България

Информация за пътуващи

Списък на държавите, за които е необходима/не е необходима виза при краткосрочен престой (до 90 дни), за българските граждани, притежатели на обикновени паспорти

Последна актуализация: 14.04.2016 г.*

55 Замбия Да

56 Зимбабве Да

57 Израел Не

58 Индия Да

59 Индонезия (5) Да (Не за до 30 дена)

60 Иран Да

195 Шри Ланка (10) Да

196 ЮАР Да

197 Ямайка (3) Да

198 Япония Не

(1) Заплаща се входна такса от 10 евро на границата.

(2) Без виза до 30 дни.

(3) Визата може да се получи на границата.

(4) Без виза, но с „туристическа карта”. „Туристическата карта” се получава (купува) от посолствата на Доминиканската Република (може и на границата, но не се препоръчва), срещу заплащане на такса. Тя е валидна 30 дни, считано от датата на влизане в Доминиканската Република.

(5) Без визи за престой до 30 дни с цел туризъм.

(6) Трябва да има т.н. „арабска страница” на паспорта.

(7) Без виза до 90 дни само при пътуване с туристическа цел. За престой над 90 дни или пътуване с цел, различна от туризъм, е необходима виза.

(8) Подава се електронно заявление за виза, след което се уговаря дата за явяване на интервю в посолство/консулство по избор. За подробности, моля да се обърнете към дипломатическо представителство или на сайт htpp:/ceac.state.gov/genniv.

(9) Без виза, но с „туристическа карта”. „Туристическата карта” се получава от туристически оператор/авиопревозвач или на границата. Тя е валидна за еднократен престой до 90 дни.

(10) За престой до 30 дни с туристическа цел (bona fide tourists) визата се получава на границата без заплащане на такса. За престой по-голям от 30 дни или с цел, различна от туризъм, визата се получава от посолството срещу заплащане на визова такса.

(11) До 360 дни. За престой повече от 360 дни е задължително получаването на виза, което може да стане във всяко териториално подразделение на Агенцията за гражданския регистър при Министерството на правосъдието на Грузия.

(12) От 10.01.2013 г. влиза в сила безвизов режим за престой от 180 дни в рамките на една година (360 дни).

* Тази информация има ориентировъчен характер. Моля, преди пътуване да се обърнете към съответното дипломатическо/консулско представителство, акредитирано за България.

Министерство на Външните работи

Списък на посолствата в България

и подробна информация за процедурата и необходимите документи за кандидатстване за виза – на сайта на Министерство на външните работи“Чужди дипломатически мисии в България”.

Ако дипломатическата мисия липсва в списъка на министерството, обадете се директно в МВнР. От личен опит: наистина помагат

София 1040, България
улица „Александър Жендов“ № 2
ЦЕНТРАЛА : 948 29 99
Приемна на МВнР
Телефон: +359 2 948 20 18,
+359 2 971 10 54
Всеки работен ден от 9.30 до 17.30 ч.

Друга полезна информация:

464 коментара to “Визов режим”

Само да не забравиш да ни информираш! 🙂

2. Mira каза:

Привет ,

Има новина за ОАЕ емирствата отменят визите за 13 страни от ЕС / България,Унгария, Кипър, Латвия, Литва, Малта, Полша, Румъния, Словакия, Словения, Хърватия, Чехия и Естония / от 22 март 2014.

Обединените арабски емирства отменят от 22 март, визите за гражданите на 13 страни от Европейския съюз, сред които и България, съобщи днес министерството на външните работи на ОАE.

Хубав ден

3. Жак каза:

И така, днес са приели документите ми за виза във Виетнамското посолство.Ще ми издадат документ срещу който ще ме пускат по летищата до Виетнам и с/у който ще си получа визата на летището в Хошимин.Има уловка обаче, ако сам си подаваш документите (без тур фирма)посолството ти издава документа само на виетнамски 🙂 и трябва да си го превеждаш на английски за нуждите на летищните власти които ест. не знаят виетнамски.Фирмата която ми прави визата е Аеротур ММ ползвам ги за всички командировки и лични пътувания и пак съм доволен от тях :)Остава в петък да ми пратят този документ да си го принтна и в понеделник като кацна в Хошимин да няма някой досаден пропуск който да ме върне обратно 🙂
    Това е 🙂

Мира, благодаря – това вече го отразих в списъка. Жак, реално в посолството са ти дали бележка, с която да си вземеш вижата от летището? Хммм, при това положение няма да слагам Виетнам в старните с виза на летище, защото пак трябва да идеш я до посолство, я до фирма за визи

5. Жак каза:

Да има регистрация първо тук в посолството но пак е някакво улеснение(тази информация я няма на сайта на посолството не зная защо).Ако трябваше да чакам за поставяне на виза тук тя щеше да е готова едва в понеделник а аз трябва вече да съм там.Това е 🙂

6. Александър каза:

Привет, хора! Само да кажа, че от днес ОАЕ вдигат визовите рестрикции за държавите от ЕС

7. Александър каза:

Привет, хора! Само да кажа, че от днес Обединените Арабски Емирства премахват визовите ограничения за държавите от ЕС чиито граждани се нуждаеха от туристическа виза за там (България между тях). От днес можем да пътуваме до Дубай например, с цел туризъм, без да имаме предварително осигурена виза. На място се получава еднократна безплатна туристическа виза, позволяваща право на престой до 30 дни в ОАЕ (така, както е за всички държави от ЕС и тези с които ОАЕ има безвизов режим). Мярката влиза в сила след подписано споразумение между ЕС и ОАЕ което премахва визите за граждани на съответните държави. Отнася се само за краткосрочни пътувания с цел бизнес или туризъм. Изискванията за останалите видове визи не се променят.

8. Tank каза:

Zdr. sled Kato v UK mogem da rabotim svobodno Dali I v Nova Zelandia niama da go napraviat nali sa im avtonomna republika

9. Александър каза:

Привет! Само да кажа, че туристическа виза за Виетнам може да се получи на място, ако в страната се влезе през едно от трите летища: Ха Ной, Хо Ши Мин или Да Нанг. Необходимо е предварително да попълните паспортните си данни на сайта http://vietnamvisa.govt.vn/ , където избирате и какъв тип виза искате, плащате малка такса онлайн за т.нар. Approval letter, след което на посочения и-мейл адрес ще получите Approval letter. С това писмо, паспорта и 2 снимки кацате във Виетнам, плащате си таксата за виза на място и това е. При кацане също така се попълва и Entry/exit form , която също може да бъде свалена от горепосочения сайт (за да си спестите време) или да се вземе на летището при пристигане. Сайта е много подробен, може да намерите отговори на всички въпроси, които ви интересуват.

10. Жак каза:

Привет, този сайт го гледахме и аз и девойката която ни организира командировките, е за мой късмет нещо не функционираше тогава…..Да допълня относно снимките може и на място с/у скромните 5$ Уникална страна пожелавам ви да я видите!А в Дананг има и хотел Варна 🙂

Благодаря, обновено 🙂

12. Angel каза:

Корекция относно „Всички страни от бивша Югославия, които са извън ЕС: Сърбия, Черна гора, Босна и Херцеговина, Македония и Косово“

В Албания също може да пътува само с лична карта, а за Косово трябва задграничен паспорт.

Благодаря, обновено 🙂 🙂 🙂

14. V.V Eviva каза:

Благодаря, обновено :-S

Хм, не съм сигурен, че разбрах?

16. Nedelcho каза:

Здравейте, можете ли да ми кажете при пътуване в Турция необходимо ли е валидността на паспорта да е поне 6 месеца. Предстои ми пътуване, а сега видях ,че изтича март 2015г.

17. Mira каза:

Привет ,

Новина от октомври 2014 за Български граждани може да се вземе виза он аривал на летището в Бахрейн за 2 седмици !

Справка тук : New eVisa and On-Arrival Visa eligibility rules – effective October 2014
    GEU (New European) Countries

Czech Republic Romania
    Estonia Slovakia
    Hungary Slovenia
    Latvia

Неделчо, няма да имаш проблем!
    Мира, благодаря! Обновено!

19. Александър каза:

Неделчо, цитирам съобщение публикувано на сайта на МВНР на 30.04.2014 :

„Министерството на външните работи уведомява, че в съответствие с публикувания на 11.04.2014 г. в Държавен вестник на Република Турция закон, на територията на страната няма да се допускат чужди граждани, валидността на документа за международно пътуване на които е по-малка от 60 дни от последния ден на планирания престой на турска територия.

Във връзка с горното, настоятелно препоръчваме на българските граждани, преди да предприемат пътуване до Турция да проверят дали паспортите им имат валидност, съобразена с новите изисквания.“

Ключовата дума, разбира се е „от последния ден на планирания престой“, което значи, че важи за тези, за които се знае кога е този последен ден 🙂 Или с други думи – за хората с разрешително за работа, или нуждаещи се от виза.

21. svetla каза:

Zdr iskam da pitam za rabotna viza za Mexico ( Cancun ) Lesno li se dava ili ne ???

22. svetla каза:

Ta da pitam az shte rabotq v Mexico ot oktomvri 2015 i sum reshila da probvam za rabotna viza taka kazaha ot hotela v koito shte rqbotq ta vaprosa e da se probvam li za tazi rabotna viza ili kato stigna v mexico i pochna rabota ot mexico da deistvam ?

23. Кирил Данаилов каза:

В Косово също може да се пътува с лична карта от поне година и половина. Проверено е многократно.

Благодаря, ще актуализирам 🙂

25. Краси Балев каза:

Здравей те,
    Поздравления за хубавия и най-вече полезен сайт, който сте направили и подържате.

Може би ще се наложи да пътувам до Сенегал за около месец с цел работа (трябва да закарам една машина и да я пусна да работи). Може ли да ми кажете какви документи ще ми трябват? Аз съм в Испания мога ли да извадя виза от Мадрид или трябва да пътувам до Париж? Благодаря предварителнол

Още един път поздравления за добрия сайт!

Доколкото разбирам, отговорно за България е посолството в Париж

Но нищо не пречи да звъннеш един телефон в Мадрид (ако там има посолство) преди да тръгнеш за Париж, може и да се смилят 😉

28. Лили каза:

Здравейте.

Имам няколко въпроса и наистина ще се радвам на помощ.

Дъщеря ми учи във Великобритания.

Съквартирантката и е китайка, която също учи на Острова. Искаме в средата на лятото да ни дойде на гости, но не мога да разбера, дали се нуждае от виза, за да влезе в България.

Четох доста- от сайта на Министерството на външните работи и от други сайтове и това, което разбрах е следното:

Ако китайски гражданин пребивава във Великобритания, независимо от причината, на него му трябва виза. Тази виза е издадена от старана, намираща се в Шенгенското пространство.Тя му дава право да се движи свободно в страните от Шенген, но и България също дава право на хора, които имат такива виза, да пребивават на територията на държавата само с нея, без да им се налага да си вадят специална виза за страната.

Въпроса ми е: трябва ли и на съквартирантката на дъщеря ми виза, за да пребивава в България или не?

Предварително благодаря за отговорите и дано ми помогнат да се ориентирам в този лабиринт, наречен визи.

Хубав ден 🙂

Великобртитания не е в Шенген. Но ако тя има шенгенска виза – може да влиза в България. Обратното – с българска виза, не може да влезе в Шенген

30. Лили каза:

Много благодаря за отговора. Наистина не проверих дали Великобритания е в Шенген. Едва ли момичето има шенгенска виза, от това следва ли, че за да посети България, ще трябва да си извади виза?

Със сигурност, щом гражданството ѝ изисква виза за България, а тя няма шенгенска

32. Емел каза:

Здравейте,
    имам приятелка, която е турски гражданин, но живее в Малта и има малтийска ID карта и виза за шенген. Въпроса ми е дали може да посети България без виза, защото чувам различни мнения за посещаването на турски граждани в България. Ще съм благодарна , ако някой ми помогне.

Е, това не е точно по темата 😉 Щом има валидна шенгенска виза, може да влиза в България (някъде около 2012 или 2013 го приеха)

34. Емел каза:

Мерси Стойчо, днес разбрах, че септември 2014 са го приели .

35. ДАНИ каза:

НЯМАМ ПРЕДСТАВА КАКВО ДА ПРАВЯ.ПРИЯТЕЛЯТ МИ Е ПАКИСТАНЕЦ И САМО ЗНАМ ЧЕ ЩЕ МУ ТРЯБВА ВИЗА ЗА ДА ДОЙДЕ В БЪЛГАРИЯ .НЯКОЙ ЩЕ МИ КАЖЕ ЛИ КАК ТРЯБВА ДА ПОСТЪПЯ ОТКЪДЕ ДА ЗАПОЧНА.

Започни с въпрос и телефонен разговор с Външно министерство – референтите по отделните страни са много учитиви 🙂
    Но съм сигурен, че трябва да му пратиш покана, с която той да кадидатства за виза в българското посолство, което покрива Пакистан.

37. Ролев каза:

Здравейте,искам да получа информация дали е необходима виза и къде може да се получи за Гамбия.Ще пътувам за 9 дни за ваканция.Благодаря ви предварително за информацията която бихте споделили.

38. Нина каза:

Здравейте, предстои ми служебно пътуване в края на февруари до Украйна. Трябва ли да покривам изискуемият минимум за чоек на ден (във валута). Задграничният ми паспорт изтича в края на юни. Необходимо ли е още сега да бъде подменен?

39. Рада Пеева каза:

Ще пътувам до РЮА по покана на приятел. Възнамеряваме да посетим по време на престоя ми Сейшелските острови, Зимбабве, Ботсвана и Реюнион. Какво да предприема за да мога га го осъществя?

@Нина, не мисля, че ще имаш проблем – идваш от читава държава, така че трябва да си направила нещо изключително неподходящо, за да се заядат за това

@Рада, на първо време си извади южно-африканска виза и спести пари. Другите страни са безвизови или може да се вади виза на граница, а Реюнион даже е част от Франция 🙂

41. Георги Момчилов каза:

Налага ми се да пътувам до Украйна.Трябва ли задграничен паспорт или може и с лична карта.Благодаря Ви!!

Украйна е с паспорти, но без визи за българи

43. Михаил каза:

Здравейте!

Предстои ми пътуване през няколко страни: Сърбия, Унгария, Словакия, Чехия, Австрия, Словения, Хърватия. Видях в началото на тази статия какво пише за държавите от ЕС и Сърбия, но все пак искам да попитам, да не би случайно да има някакви изменения.
    Мога ли да пътувам праз тези държави само с лична карта или трябва за всеки случай и паспорт да нося. Чудя се да няма някакви промени покрай проблемите с бежанците, да не са засили проверките и примерно да искат и паспорти?

44. Гергана каза:

Здравейте!

Предлагам актуална към февруари 2016 г. информация за визите за Тайланд, Виетнам и Камбоджа. За всяка от тези страни паспортът трябва да е валиден още 6 месеца.

1. ТАЙЛАНДСКИ ВИЗИ

Тайланд вече НЕ издава виза при пристигне (Visa on Arrival) за български граждани. Ако български гражданин се яви на тайландски ГКП без виза, ще бъде върнат в България. Тази информация е от края на февруари 2016 г. и е получена лично от граничните полицаи, които ни обработиха паспортите на летището BKK в Банкок.

При влизане в Тайланд се попълват едни формулярчета в две части, едната от които остава при паспортния контрол при влизане в страната, а другата трябва да се пази и да се представи с паспорта при напускане на страната. Не се иска резервация за хотел или друго потвърждение за адреса, на който ще пребивавате в Тайланд и който трябва да се попълни във въпросното формулярче. Но трябва да се попълни номер на полет или номер на превозно средство (автомобил, влак, автобус или кораб), с което се влиза в страната и с което ще се излезе от страната.

От ноември 2015 г. Тайланд вече НЕ издава двукратни визи за 50-на евро. Има само еднократна за 30 евро и многократна за срок от 6 месеца. Многократната струва цели 150 евро!

Освен това не се допуска едновременно издаване на транзитна за 25 долара и еднократна за 30 евро. Служител в почетното консулство на кралството в София в началото на февруари 2016 г. потвърди, че не е възможно да си вземете, например, транзитна виза за 25.02, да влезете в Тайланд, да излезете на 26.02 и след две седмици с еднократна да се върнете в Тайланд и да постоите там още седмица. Или обратното. Т.е. направили са всичко възможно да съдерат 150 евро от обикалящия техния регион турист, който се излъже да пътува през Банкок.

Ако искате да обикаляте Индокитай и района, Тайланд вече не е подходяща „база“ заради прекомерно скъпата виза. Затова ние ще бойкотираме Тайланд като база за индокитайски обиколки. Има достатъчно страни наоколо, с които сме в безвизов режим като Малайзия, Индонезия и Сингапур. По-добре да дам 2 по 60 евро на човек за нощувки някъде другаде, отколкото по едни излишни 120 евро на алчните тайландци.

Такситата не приемат долари. Курсът на летището е една идея по-нисък от обменните бюра из Банкок. Курсът на чейнджа на „Графа“ срещу Св. Седмочисленици се оказа напълно приемлив.

2. ВИЕТНАМСКИ ВИЗИ

Виетнам издава визи при пристигане (Visa on Arrival) за български граждани. Трябва обаче, да сте се сдобили предварително с писмо от тяхното Външно министерство, в което се потвърждава, че имате разрешение за издаване на виетнамска виза. Трябва да носите разпечатано това писмо, заедно със снимка формат 4/6 – този формат е малко по-различен от обичайния, на който сме свикнали за нашите документи. Писмото от виетнамското Външно министерство се получава чрез туристически фирми – посредници, които се намират лесно онлайн. Ние използвахме този сайт, по-евтин не намерих:

На 15.02.16 им изпратих формуляра и платих с кредитната си карта, на 17.02.16 получих писмото с потвърждението. Писмото е на виетнамски и английски език и съдържа заглавна страница, последвана от списък с имената на туристи, кандидатсвали за визи през тази агенция, барабар с номерата на паспортите им. Общо 3 страници беше нашето за общо 16 туристи от цял свят. Разпечатахме писмото в няколко екземпляра – за всеки от нас по един.

Изтеглих и попълнихме предварително формулярите за кандидатстване за виетнамска виза при пристигане (или апликационните форми, както е фьешън да им са вика напоследък…). Това ни спести от времето за чакане на гишето за издаване на визите. На място се предлагат празни формуляри, така че не е задължително да сте ги разпечатали предварително. Но, докато ги попълвате, ще се трупа опашка.

Визите се заплащат на място в брой: еднократна – 25 долара (не евро като при тайландците), многократна за три месеца – 50 долара, многократна 3-6 месеца – 95 долара, многократна до 1 година – 135 долара. Получавате такава виза, за каквато сте кандидатсвали още при подаването на заявлението онлайн за получаване на разрешение за издаване на виза от тяхното Външно – процедурата с писмото през туристическа агенция

Цялата процедура по редене на опашката за подаване на необходимите документи с предварително попълнени формуляри, изчакване за обработката, плащане и получаване на визите ни отне около 30 минути в 18 часа на делничен ден в края на февруари.

Ако искате да обменяте валута на летището – не се притеснявайте, курсът непосредствено след паспортния контрол беше напълно нормален. Добре е да имате донгове, ако ще позлвате такси – така занижавате риска да ви преметне някой таксиджия.

3. КАМБОДЖАНСКА ВИЗА

Получава се при пристигане без никаква предварителна подготовка.

Струва 30 щатски долара за еднократна.

Изисква се снимка 4/6 – като за виетнамската.

НЕ си играйте да разпечатвате и попълвате предварително формуляри от сайтове, защото на летището в Сием Риеп не ги приеха и се наложи да попълваме повторно същия като съдържание формуляр, но с малко по-ралзично оформление и с цветен герб.

Нямаше никакви опити за просене на подкупи от служители на летището в Сием Риеп нито при пристигането ни, нито при заминаването ни. За такива практики четох в много български и чужди пътеписи, както за летищните, така и за сухопътните ГКПП и при влизане в, и при излизане от Камбоджа. Слуховете за просене на подкупи от камбиджански служители по границите ми потвърди и сравнително наскоро пътувал до Сием Риеп малайзийски пилот, на когото се е наложило да бутне 5 долара, за да си получи паспорта при влизане в страната при частно пътуване. Бях се приготвила с дребни за всеки случай, но не се наложи. В някои пътеписи четох, че ти вземат 30, а на печата в паспорта пише, че визата струва 25. На печата в нашите паспорти пише, че сме платили 30 долара.

Служителите на летището (визи, паспортен котрол, митничари) бяха сравнително най-нелюбезни и неекспедитивни). Почти като нашите допреди десетина години.

Не ви трябва да обменяте валута за Камбоджа. Всички плащания са в долари. Снабдете се с дребни обаче, защото ще ви трябват много по 1-2 долара за кратки курсове с тук-туци и др.под.

Благодаря! Изключих Тайланд от страните с виза на летище

46. Asen каза:

Zdraveite,
    Moje li da se izdade ruska viza na bulgari v Ukraina?
    Blagodarqa

47. Мога ли без виза да стоя в швейцария 90 дни за първите 6 месеца на годината и още 90 дни във вторите 6 месеца на същата година?

48. zdraveyte.moje li da patuvam bez viza za Kirgiziya каза:

Zdraveyte.moje li da patuvam v Kirgiziya bez viza.Blagodarya predvaritelno.

49. Златомир каза:

Не, но можете без проблем да си извадите виза на летището в Бишкек!

50. albena каза:

здравейте! Бих искала да попитам от къде да започна ако искам да отида на гости на приятел в Индия