мар. 25 2008

За нас

Published by

Здравейте,
Казвам се Стойчо Димитров и съм единият от двамата администратори на този блог. Другият администратор е Комитата.
Сайтът е предназначен да разказва за нашите пътешествия из страната и чужбините, като с удоволствие се публикуват и разкази на други пътешественици. Условията на публикуване са малко по-надолу..

Малко история

Сайтът започна работа през май 2006г, но предисторията му е доста преди това….
Работя като софтуеърен консултант. През 2003г отидох на дългосрочен проект в Белград, който продължи до есента на 2004г. Бяхме малка групичка колеги, като от време на време идваха и други колеги за по няколко семдици. „Основната” група практически станахме жители на Белград, които прекарват отпуските и почивните си дни извън Сърбия…. (така де, аз се връщах в София).
Белград е абсолютно непозната дестинация за нас, а и със сърбите меко казано, никога не сме се познавали. Освен това, кръчмите в Белград, като цяло не струват. Затова реших да напиша едно описание на пътя и начина на живот (ресторанти, цени). Това описание беше предназначено за моите колеги, които по една или друга причина идваха за по-кратки периоди в града и за да не се налага всеки път да се обяснява къде-какво-как…направих опит да напиша едно такова описание.
Работата ме увлече и докато пишех си спомнях какви ли не приятни и неприятни истории. При една от редакциите на мен самия ми стана интересно и … реших, че не става за инструкция за колегите, а си е нещо повече (колегите ми така и не разбраха, че първия ми разказ е бил предназанчен за тях) и тогава реших да го публикувам в интернет. Комитата ми обърна внимание върху форума на посока. Сложих го там и разказът за нула време беше прочетен от 1000 човека. Е, възгордях се, да седна да ви лъжа ли?
Следващите няколко години бяха свързани с поредица от дълги командировки и така се родиха следващите разкази. Тогава реших да ги събера и да ги сложа на мой сайт. Така възникна предшественикът на този сайт http://www.geocities.com/stojtscho -Размерът постепенно нарастваше и един ден Комитата рече, абе що не се преместиш на блогера?
И така през пролетта на 2006 се появи първия постинг в „Пътуване до…” на адрес http://stojtscho.blogspot.com/

Оттогава двамата с Комитата качваме пътеписите си тук и с удоволствие качваме подходящи разкази от други автори. Почнахме да качваме пътеписите в блогера и един щастлив ден надминаха 400 бройки.Който е работил с блогера знае, че има известни трудности при работата с етикетите – особено когато станат много и изобщо с навигацията при наличие на много материали. А както се сещате пътеписите са актуални в продължение на няколко години, за разлика от нормалните постинги в блоговете (не искам да кажа нещо лошо другите блогове, но просто животът на един пътепис е доста по-дълъг от живота на обичайния постинг, който има желанието за злободневност и актуалност). Освен това по едно време и Гугъла ни намрази.

И така след кратка спявка – решихме да се преместим на собствен URL , а именно http://patepis.com. Дано ни потръгне, защото съм сигурен, че идеята за сайт с пътешествия ви харесва:-)

Контакт и условия за публикуване:

За да се появи ваш разказа тук, е необходимо първо … да бъде написан, естествено! Второ – трябва да се свържете с мен на мейл стойчо@yahoo.com “стойчо” се изписва на латиница по немската транскрипция: stojtscho. (ама и аз измислих една формулировка, за да избегна „паяците”).
Разказът (новела, есе, роман, етюд, поема – не държа на формата) трябва да разказва за ваше пътуване (т.е. вие сте пътешественикът) в страната или чужбина, като най-важното е да бъде забавен и/или интересен. Изобщо не е нужно да бъде „литература”, особено пък във вида, а който я учехме в училище – важното е това да е личната ви история и личния ви поглед върху пътуването – така както се пише в интернет. Допуска се жаргон, допускат се и политически пристрастия.
Във всеки случай запазвам правото си на редакция, така както запазвам правото си какво и кога да публикувам.

Прочетете по-подробно Условията за публикуване на patepis.com

Как да ни четете:

• естествено идвайки редовно на адрес http://patepis.com 🙂 или
  • ако предпочитате абонамент да добавите http://patepis.com/?feed=rss2 в емисиите на RSS четеца си (пълната емисия) или
  • да ни следите във Фейсбук. Натиснете Follow this blog и тогава емисията ще я получавате в профила си във ФБ или
  • Да станете (по)читател на страницата ни във Фейсбук: Страница на Пътуване до… във Фейсбук. Е, ще се зарадвам, ако поканите и приятелите си да станат (по)читатели 🙂
  • можете да следите и туитерския ни адрес http://twitter.com/patepis

Авторски права

Ако не е указано друго, съдържанието на сайта е защитено от creative commons лиценза. Авторите ще бъдат изписвани под името, което пожелаят.

Отказ от отговорност.

Нищо публикувано е този сайт не може да се приема като указание. Фактите може да са верни, може да не са верни. Нито аз, нито Комитата носим отговорност за щети, пропуснати ползи или каквото и да е друго предизвикано от ползването на инфомрация от този сайт.

64 коментара to “За нас”

1. LeeAnn каза:

Стойчо, оправи си наставленията за изписването на името ти в мейла, защото в url-то на този сайт името ти го няма изписано 🙂

Извинявай за забележката – професионална деформация ;))

2. stojtscho каза:

Така се получава, човек като копира целия си стар сайт на ново място. Ще го оправя генерално

3. Daniela Asenova каза:

като пратя разказа ми се връща – има някакъв проблем

Пращайте материалите на мейл: stojtscho@яху.ком

5. Desi Petrova каза:

Mojete li da vpishete i kakvi sa taksite i vinetki za avtobusi nad 9mesta. Tazi informatziq sthe e polezna kakto za nas prevozvachite, taka za turisticheskite agentzii, firmi, sportisti i tn. Eto sega sthe vozim sportisti iskat da im kajem kolko tax i vinetki ima do Frantzia i nqma nikade v net na bg takava informatziq…

Predvaritelno Vi blagodarq

@Desi Petrova – коментарът предполагам е предназначен за секцията „Пътни такси, винетки, газ в Европа“:-)
    Въпреки това не ми е попадала подобна информация. Предполагам, че в сайта на АЕБТРИ трябва да има информация по въпроса (АЕБТРИ е организацията на международните превозвачи в България)

7. U4uden !!! каза:

ЗАЩО ШРИФТЪТ Е ТОЛКОВА ДРЕБНИЧЪК???

8. Кристина каза:

Здравейте,

Попаднах на вашия сайт понеже си търсих инфо Белград.
    (След 2 седмици ще ходя на едно представление, което сърбите и така и не му направиха реклама, и в България така и не се чу за него.)

Та сега си организирам нещата.

Написаното ми се струва много интересно и практично. Смятам да го ползвам.

Като сте обикаляли и сте ходили често в Белград, можете ли да ме насочите за сносен хотел и за онлайн карта на улиците – нещо като mapsbg.com: пишеш улицата и номера и ти излиза положението.

Ще имам около ден и половина за обиколки и смятам предваритлено да си направя план с карта.

Мерси предваритлено за помощта.

Весели празници!

9. Stela каза:

Кристина, въпросът ти повече се отнася към тази част http://patepis.com/?page_id=564 и ще ти драсна нещо там

10. Lilia Ivanova каза:

Здравейте!
    Една редовна читателка на Пътепис.ком има въпроси към Отбора на пътуващите:
    Имаме намерения за юнска почивка на Корфу, личен транспорт. Проучвам от доста време писания в нета, получих оферти от наши агенции, видях какво предлагат резервационни европейски сайтове. Моля за информация от някой, който е ползвал такава резервация – резервация с Отел , Букинг или с някой от другите туроператори – мога ли да се доверя на офертите, като си знам наште какви са… Как става получаването на ваучер /предполагам по мейл/ Препоръки за район на Корфу, предпочитаме хотел 3* на плажа, HB.
    Поздрави! Лилия Иванова

11. Stela каза:

Мога да ти отговоря за booking.com, защото резервирам чрез този сайт почти непрекъснато. Точно за Корфу- не, просто не съм била изобщо на това място. Но съм го опитала за достатъчно държави в Европа и 2 в Африка и достатъчно пъти.
    С другите споменати просто нямам опит.

Та, за буукинг. Процедурата те води за ръчичка стъпка по стъпка. Трябва да внимаваш за канселационните условия. Прочети внимателно общите за хотела (публикувани на главната страница). После- тези за конкретната стая, която ще резервираш (става чрез кликване върху най-лявата колона в таблицата с вакантните стаи)- ако са различни от общите, в сила са тези, обявени за стаята, не хотелските.
    В хода на процеса по регистрация ще ти иска СVС-кода на банковата карта. До момента не съм имала проблеми с картата, свързани с резервация през този сайт.
    Минути след като приключиш процеса на резервация, ще получиш на мейла (този, който си посочила при резервацията) следното:
    ~~~
    „Dear ХХХ, Thank you for your reservation made through booking.com (следва препотвърждение на името и адреса ти) How to change or cancel your booking or send us a message using our online self service tool my Booking:
    Следва линк, който води към страницата, през която можеш да промениш условията по резервацията. Ако си резервирала чрез оферта, която не допуска промяна или отмяна според канселационните условия, ще получиш съобщение, че тази резервация не може да бъде променена безплатно. В другия случай, просто променяш примерно дати или отменяш резервацията- правила съм и двете, успешно и безплатно, но наистина мнооого внимателно чета Cancellation conditions преди първоначалната резервация)

Нататък: препотвърждение на данните по резервацията ти: име и контактни данни на хотела, линк за driving directions към хотела (работи само за някои държави), дати на чек ин/аут според резервацията (и съответни часове, според политиката на хотела), брой стаи, обща цена на резервацията, евентуални бележки какво не е включено в тази цена (може да е градска такса, ДДС, закуска и прочие. Какво е и какво не е включено в цената, е видимо преди резервация- на страницата Hotel Information), описание на стаите- име на госта, тип стая, детайлна разбивка на цената дата по дата
    Нататък- всевъзможни детайли от този род (примерно)
    Meal plan: Buffet breakfast is included in the room rate.
    Taxes: VAT is included.; Service charge is included.; City/tourist tax is included.
    Cancellation Cost: until March 30, 2009 11:59 PM [EEST] : € …
    Ако е неотменяема оферта, ще пише също „This reservation can not be canceled free of charge“
    Ако при резервиране си вписал допълнителни бележки в съответното поле Comments, в мейла с потвърждението ще има и „Comments from the booker“, които в примерен вариант може да изглеждат така: „Working internet connection in the smoking room is a must. Early or late check in are possible- you’ll be notified for tentative arrival time by phone at the check in date.“

Следват същите общи канселационни условия като в общата страница и линк към „How to change or cancel your booking“- ако е приложимо

Накрая- мейл и телефон на буукинг.ком
    Комуникирала съм си с тези народи по мейл, когато една нашенска рецепционистка нещо ми се опъна по телефона, така че не е фиктивен.
    ~~~

Втори фокус освен канселационните условия- прочети отзивите- те са само от действителни гости на хотела. Чети селективно и можеш да получиш много информация- не само относно това дали си струва да избереш именно този хотел, а всевъзможни tips&tricks как максимално да ползваш капацитета му.
    Ще получиш покана самата ти да напишеш отзив няколко дни след като напуснеш хотела. Ще те уведомят по мейл и, когато отзивът ти бъде публикуван.
    Относно плащането.
    Не чарджат картата при резервация, изключая случаите, в които офертата е обявена с non-refundable price. Опитът ми показва, че много често не го правят дори и при такива оферти. Иначе по правило при такива оферти би трябвало да изтеглят сумата веднага след потвърждаване на резервацията. Ако има някакъв проблем с това теглене, това не анулира резервацията. На мен ми се случи веднъж такъв проблем- буукинг.ком ми писаха и проблемът бе решен с предоставяне на данни от друга карта. При чек ин се оказа, че в крайна сметка не са теглили суми нито от едната, нито от другата карта (проверихме естествено) и си платих на място.

Възможно е резервацията да бъде гарантирана с една карта, а плащането да е в брой или с друга карта.

Ако резервираш няколко стаи, желателно е да направиш това наведнъж- цените понякога се променят много бързо. Тоест, ако намериш супероферта днес по обед и веднага резервираш за себе си, и след няколко часа искаш да резервираш и за внезапно навили се приятели, за тях тази оферта може да е неприложима или изобщо да няма места в този хотел.

Стига ли толкова засега? 😉

P.S. Стойчо, съжалявам, но по това време на деня не помня пароли 🙂 нЕма лог ин

http://www.booking.com има и българо–езична версия (избор на език), при това напълно добре направена.

@Стела, да ти пратя ли нова парола?

@Лилия, прочете ли всичко за Корфу в сайта? Има една статия от Антония, която точно дава съвети за самостоятелно организиране на пътуване до Корфу

13. Stela каза:

Пропуснах- в tripadvisor форумите често се срещат предупреждения за проблеми при букване на (иначе много изгодни оферти) GTAHotels. Нямам никаква представа доколко са основателни и/или достоверни, просто предавам общо впечатление от прочетено.
    Написаното да не се приема като мое мнение и да не се приема на доверие. Който се интересува, да чете в (например) business travel подфорумите и да прецени сам.

Ползвал съм http://gtahotels.com – вярно, че един или два пъти, но нямаше проблеми с тях

15. Wanderer каза:

Здравей, Стойчо!
    Поздрави за страхотния сайт! Чета го редовно и с интерес, скоро може и аз да се включа с някой скромен пътепис.
    Имам обаче една забележка – сайтчето е ужасно тежко, дори на силни машини понякога има проблеми със зареждането, какво остава на моята клета щайга – като ти забие, направо ти убива всякакво желание да се вихриш из многото интересни статии… Ако може да се направи нещо по този въпрос, ще е чудесно! 🙂

@Wanderer, ще ми кажеш ли с каква операционна система и с какъв браузер си?

17. blagun каза:

Ползвам Windows XP и IE7 и също ми се зареждат бавно страниците.

Ще го гледаме – ако някой друг има оплаквания, пишете ОС и браузера си също, моля

19. Stela каза:

Win HP (SP 5.1.2600)
    Mozilla 5.0 и MS W.I.Explorer 7.0. и т.н.

Интернет връзка- различно, според където съм

Материали с повечко и/или по-„тежки“ снимки зареждат бавно

Мога да се логвам в сайта само ако го отворя през Експлорера, през Мозилата се прави, че не ме познава.

20. stela каза:

извинявам се за НР-то. ХР разбира се… Обърках системата с машината

С Мозилата проблема е в cookies- сега имах време да се поровя малко

21. Евгени каза:

Здравей, Стойчо и всички останали,
    Ще пътувам за Камерун. Много оскъдна информация. Ако някой е ходил и може да помогне ще съм моного благодарен – визи, що за държава е и т. н.

@Евгени, това, което знам за Камерун е от книгите на Джералд Даръл – надявам се друг да знае повече и да отговори.

За визите виж таблицата с визите (Визов режим – най-горе натисни на сайта)

23. Wanderer каза:

Човек, всяка страница е по няколко мегабайта, не е нормално това! Тази блог-платформа е ужасно тежка. Помислете за някоя по-лека версия, защото браузването на сайта през по-слаби машини или чрез по-бавни връзки е истински кошмар.

Операционна система: ХР
    Браузъри: всички
    Интернет-връзка: скапан wireless

@Wanderer, благодаря! Работим по въпроса, надявм се скоро да успеем да го подобрим

25. пепеляшка каза:

бих публикувала и тук пътеписите от моето блогче.
    поздрави

Пепеляшке, с удоволствие – пращай ги 🙂

27. Lilia Ivanova каза:

Здравейте!
    Първо дължа едно голЯЯмо позакъсняло благодаря за подробните указания за резервиране онлайн! До Корфу това лято не успяхме да стигнем, видяхме обаче пак Истанбул, Тасос, пак Ситония, Катерини, пак Метеора, Ниш – Дяволския град. За Катерини резервирах онлайн – дерпарт24, ITS. Получих на минутата потвърждения и т.н. Прекрасен хотел и обслужване на Оримпийската Ривиера, за фрау Иванова и хер Иванов:)))
    Отново имам молба – моля за връзка с авторката на пътепис за Тунис – Соледад. Оказа се, ще бъдем в същия хотел…
    Пълня едни тефтерчета на пътешественика….
    Поздрави!

28. Oponent каза:

Имам разни пътеописания, обаче са големи с около 200 снимки.
    Дали е възможно да се попликува такъв материал тук, или да се прави на отделни части.

Здравей, вече имаш юзер и можеш да ги публикуваш – ако имаш проблем с качването на снимките, прати ми ги на мейла, аз ще ги кача върху текста ти

30. Oponent каза:

Пуснах мейл, но не знам дали е получен.

31. Лили каза:

Здравейте,

С приятеля ми сме решили да си направим екскурзия до Италия. Първото място, което мислим да посетим е Рим, след което ще се отправим към Ла Специя и Флоренция.
    Никога преди не сме посещавали Италия и имаме леки затруднения с организирането на транспорта.
    Можете ли да ми дадете информация за това, кой вариант е по-изгоден да се стигне до тези места (Ла Спезия, Ла Гразия, Портовене) от Рим – кола под наем или влак. Сравнявайки цените, останах с впечатление, че цените на билетите не са никак по-евтини, освен ако няма карти, които можеш да закупиш и да ти излезе по-евтино.

@Лили, здравей – не съм ходил до Италия, така че се надявам някой друг да може да помогне. Не се учудвам, че цените на влака са високи по нашите мерки – общо взето в цяла Западна Европа е така. От друга страна помисли за колата под наем – ще се налага да й търсиш платен паркинг, а и той хич не е евтин, да не говорим за гориво. Като цяло мога да кажа, че обществения транспорт (вкл.влаковете) заслужават да бъдат предпочетени – вече въпрос на търсене е да намериш по-евтини карти или промоции, но като цяло бих ги ползвал

33. Антония каза:

Я, да се обадя, като човек, пообиколил Италия и с обществен транспорт, и с кола под наем 🙂

Значи. Ако ще сте на градски туризъм (обиколки на музеи и забележителности в рамките на градовете) изберете влаковете и/или автобусите. Цените са доста по-високи от българските, разбира се, но качеството на услугата е много добро. Разписанията се спазват, пътуват бързо, чисти и удобни са превозните средства, никакви грижи няма да имате. Така обикаляхме район Венето – отседнахме в Падуа и се разхождахме до Венеция, Верона, Виченца… В Рим ходехме почти изключително пеша, в много редки случаи се мятахме на метрото.

Просто в самите градове карането на кола е малко екстремен спорт. Улиците са тесни, обикновено еднопосочни, движението е интензивно, няма къде да се паркира, а платените паркинги са скъпи. Не си струва усилието и парите.

Ако обаче сте набелязали за посещение точки извън градовете (национални паркове например) колата дава голяма свобода – да тръгнеш когато си искаш сутрин, да спираш на която полянка предпочиташ, да промениш маршрута по желание… С кола сме отметнали района на юг от Рим та чак до Сицилия (включително :)). Но ставаше дума за близо едномесечно пътуване с два големи куфара, миткане по плажове, разглеждане на резервати, отбиване по разни малки и живописни селца, ей такива спокойни занимания. В самите градове не сме карали и за секунда дори, даже хотелите си ги избирахме да са по-отдалечени от центъра, за да не се налага да си хабим нервите из трафика 🙂

А за парите… Да, може да се намерят много изгодни цени на коли под наем. Но не забравяй за съпътстващите разходи: гориво, паркинг, такси за магистрали. И за маниерите на италианските шофьори – единственото място в цивилизована Европа, където никой не спазва ограниченията, всеки се вре и отнема предимство, въобще голям стрес са.

34. Марин каза:

Веднъж вече писах под една публикация в този блог – имате проблеми с размера на снимките. В основната страница се зареждат снимки с целия си размер, понякога са големи по 1-2-3 мегабайта. Това забавя страшно много зареждането на страницата. На мен проблемът ми идва от това, че чета Блогосфера на Дневник. Блогът ви patepis.com и там зарежда картинките с целия им размер.
    Комитата със сигурност би трябвало да знае как се оправя това. На снимките, които се зареждат в основната страница и в подстраниците, им се намалява размера доколкото реално се изобразява. Като кликнеш тези малки снимки, отиваш на оригиналната голяма снимка. Основната идея е това което се вижда в страницата да е малка снимка и да не прави голям интернет трафик, а който се интересува може да кликне и да зареди голямата истинска снимка.
    Моля оптимизирайте блога, защото много хора четат Блогосфера през мобилен интернет, и заради тези огромни (хубави) снимки си генерират трафик (който в общия случай си го плащат).
    Поздрав и успех!

Веднъж вече ми направиха забележка, че не пускам цяла емисия за блогосферата – оттогава пускам цялата. Иначе за снимките – има функционалност да се показват по-малки (без реално да се смаляват), но настройките на wordpress-a за този размер са поне за мен непроменими, а са наистина малки (примерно една пета от ширината на основното тяло на разказа. Но както се казва – Оправдания, колкото щеш 😉
    Ще намислим нещо

Иначе сайтът има и много лека мобилна версия, която разпознава мобилните устройства и снимките там са наистина дребни. Не знам защо блогосферата не са си направили и те мобилна версия, но препоръчвам на читателите с мобилни устройства да избират директно http://patepis.com (сайтът автоматично предлага леката версия на мобилните устройства) или да ползват нашия RSS http://patepis.com/?feed=rss2

36. Комитата каза:

Трябва да призная, че със снимките винаги има проблеми, не можем да намерим културен начин да ги показваме. Една по една ако ги въвеждаме е страшно много работа (и публикуваните пътеписи биха били поне два пъти по-малко), а наличния софтуер не ни дава размера, който бихме желали.

Мобилната версия на сайта би трябвало да ви дава снимки с подходящ размер за теглене през интернет и ползване през мобилни устройства. Нея ли ползвате?

37. Марин каза:

Стойчо, при зареждане през мобилно устройство наистина началната страница е лека. Следващите страници (конкретните пътеписи) ми се струва обаче, че са пълните версии – с големите файлове. Само за пояснение, в един от последните пътеписи (Когато мечтите се сбъдват (2): Тоскана) снимките, които се зареждат в пътеписа, са 22 МВ (а файловете не са с прекалено голяма резолюция). Приятно е да ги гледаш в целия им размер, но ако си с бавен (мобилен) Интернет, със сигурност ще се откажеш. Със сигурност има програмка която автоматично прави уеб страница с по-малки thumbnails, които се зареждат в основната страница и истински големи файлове за хората, които се интересуват от подробности.
    Не се оплаквам и не омаловажавам вашия труд. Когато ме интересува гледам от нормален компютър. Мисля, си че ако съм в чужбина и съм само с телефон с голям екран, ще ми е много удобно да вляза в patepis.com за някоя подробност.

38. St каза:

Браво бе, как можахте да сложите толкова безвкусен хедър… 🙁

Не ти харесва паметника на Съветската армия??? Другарю, бива ли така???

40. Руслан каза:

Стойчо, хич не му (на St – от 28.06.2011) обръщай внимание – който си няма чувство за хумор, няма да те разбере, независимо от начина и продължителността на обясненията. А пък за съжаление, в България такива има мноого…

41. Васко Вулкана каза:

Стойчо, има ли възрастови ограничения за публикуване на истории? Защото съм на 16, а мога да дам няколко за вашия страхотен сайт (разглеждам го често през свободното време :)) и ще се радвам да съм ви полезен с нещо. Историите няма да са дълги, защото не са скорошни, и може би няма да мога да си спомня всичко, но ви моля поне да си помислите. Страни: България, Сърбия, Хърватия, Словения, Италия, Швейцария, Лихтенщайн, Австрия, Германия, Белгия. Пътувания: 2008, 2009, 2010, 2011 са най-важните. Понеже фактите не са много, а снимки имам само за 1 разказ, ще преобладават емоциите и впечатленията. Вярвам, че няма да разочаровам вас, както и гостите на сайта. Чакам отговор! 😉

Защо реши, че има възрастови ограничения? Да не би да съм качил някоя гола снимка погрешка? 😉

Пращай 🙂

43. Васко Вулкана каза:

Очаквайте първия разказ утре. Този със снимковия материал. 🙂

Одобрих ти юзера, добре дошъл 🙂 Ако имаш и снимки към разказа, праит ми ги на мейла, моля – аз ще ги кача 🙂

45. Васко Вулкана каза:

Когато мога, ще напиша първия разказ (вече започнах). Работата е там, че много задължения ме притискат и няма да стане много скоро. А снимките не са мои. Това проблем ли е? Няма как да се свържа с човека, който ги е правил, и да му поискам разрешение. Той ми ги даде на диск след екскурзията. Ако не може така, ще е без снимки. 🙁 Все едно, пиша текста и го пращам в обозримо бъдеще. До после! 😉

46. Васко Вулкана каза:

…Извинете за закъснението, но работата напредва много бавно. Няма да стане скоро. Още веднъж се извинявам и следващия път, когато ви пиша, пътеписът ще е готов. Ако не… здраве да е, както се наредят нещата. 🙂

Споко, важното е да ти е кеф докато го пишеш 🙂

48. Velev каза:

Поздравления за сайта ! Самият аз много обичам да пътувам и съм бил на много места по света като турист. Стана ми много интересно и четох с удоволствие материалите за местата където аз също съм бил. Дори се оказа по интересно да разбереш другите какво са преживели по същите места и да усетиш мястото през нечии поглед. И така след много километри пропътувани по света се събраха много снимки и преживявания, които реших да споделя със света. Фото галерията която направих е на около месец и вече има повече от двеста снимки и още няколко хиляди чакат да бъдат качени. Няма нито обема нито пълнотата на Вашия сайт и е по скоро албум за моите приятели но които иска може да погледне на http://www.lz3wz.info – света през погледа на моя фотоапарат.

49. Екатерина каза:

Здравейте, с приятеля ми искаме да си организираме почивка на о. Бали, в предишния блог четохме пътешествието ви из югоизточна Азия но така и не открихме историята след част 10 .не го откриваме и тук . Впечатлени сме, усмивките не слизаха от лицата ни и сякаш се виждахме и ние до рАКА 🙂 вашия гид . Ще съм ви много благодарна ако можете да ни помогнете с инфо относно гидове предвижване на острова искаме да видим колкото се може повече за 15-20 дена които плануваме да прекараме там . Плануваме да пътуваме ноември и не искаме да се затворим в някои комплекс подобно на изолатор.
    Предварително благодаря
    Катя