сеп 21 2010

Карта на пътеписите

Published by

За абонаментите, кликнете тук:

Абонаменти и категории (пълен списък по страни и континенти)>>>

а сега и

Карта на пътеписите:

Имайте търпения докато се заредят, защото тук можете да видите всички пътеписи в нашия сайт:

Можете да си поиграете с картата, да увеличите или намалите мащаба ѝ, да си  харесате континента, региона или страната и после кликнете върху желаното място с маркерчето, нека се появи списъчето и тогава изберете желания пътепис.

По подразбиране е марикиран най-новия пътепис в сайта, а да намерите останалите оставам на вас :)

Приятно ровене из картата и приятно четене:

А ако ви се струва, че не сме покрили целия свят с маркерчета – ще се радвам да помогнете в попълването на празните места по картата или с други думи: пишете и пращайте :)

PDF Printer    Изпрати пътеписа като PDF

This page has the following sub pages.

42 responses so far

42 Responses to “Карта на пътеписите”

1. Meglena казва:

Идейно ;)
    Така ми се иска и личната ми персонална карта да изглежда така … ех, мечти :)

2. Стойчо казва:

Спокойно, моята личната е по-бедна значително от твоята :) Но и показаната тук също е пълна с празни места, надявам се постепенно да ги запълним :)

Надявам се, че се разбира какво представлява картата, нали?

3. Meglena казва:

Амиии на мен ми е доста ясно.
    То не, че съм особен критерии, щото и работата ми е такава – да разплитам неразгадаеми софтуерни загадки, но мисля, че в случая няма нищо сложно и неразбираемо :)

4. Sash казва:

Леле, колко ми харесвааа…
    Много обичам така всичко да ми е ясно, благодаря ви, хора, че всичко така сдъвквате за нас и ни карате да не се размотаваме по някакви списъци и падащи менюта, мноого хубава карта, мнооого!
    И аз се присъединявам към мечтите на Meglena, ееех…

5. Таис казва:

Перфектен е варианта, ама като гледам има още места, за които няма… :) Дали пък не предстоят „командировки“ с цел попълване на празни места :)))

А, моят Мавриций го няма..

6. Стойчо казва:

@Таис, там е – просто изчакай да се заредят всичките разкази в прозорчето

7. Да, така е много хубаво, прегледно и приятно. Единствения проблем е че така наистина се вижда, как някои места просто убягват на нашите туристи :) Надявам се в бъдеще да се запълват повече празни места отколкото да се трупат върху познати места :) Разбира се това не означава за мен всички да зарежат Европа примерно и да почнат да обикалят я Мянма(р), я Бангладеш :)

8. bobo казва:

Чудесни пътеписи.От много време ги чета.Поздрави на администратора на сайта и на всички пътешественици и писатели.Новото подреждане на разказите ми харесва.

9. kpopova казва:

Ще пътувам до Индия. как да събера всички пътеписа за там?

10. Стойчо казва:

@kpopopva, намираш Индия на картата, увеличаваш си мащаба докато почнат да се виждат отделните маркерчета в Индия и си избираш това, което ти се стори интересно или желано и кликваш един път на него. Ще се появи прозорче с разказа и вече кликваш пак на него – той ще се отвори :)

11. go6o казва:

Има ли някакъв шанс да си го има и старият метод за търсене по региони, че не можах да се преборя с тая карта ( нета ми е слаб явно ) , а и според мен си беше доста по прегледно. Аз незнам къде е Бора Бора на глобуса например …

12. Стойчо казва:

@go6o, съвсем старото (с отварящите се континенти, страни и региони) направо съсипваше трафика от сайта и беше много натоварващо. Затова сложих картата. Ако искаш да намериш Бора Бора и не знаеш, че е в Тихия океан (всъщност там ли беше?) може без да ползваш картата, да го потърсиш в поленцата търсене в сайдбара отляво – има два вида търсения (само в сайта или едновременно в сайта и в гуглето).
    Иначе има и една възможност да сложа разказите в списъчен вид (сортиран или не по региони) под голямата карта, но този списък също много натоварва сайта и хората масово се оплакваха (имам идея и това как да се оправи, но там се иска намеса на компетентен програмист).
    Така че засега: картата, а ако не знаеш има ли го, няма ли го на картата – търсиш с полетата за търсене в сайдбара

13. go6o казва:

Хаха , мерси за отговора, това с Бора Бора е риторичен въпрос ( знам много добре всъщност къде е …) , то който го интересува , за 30 сек. ще го открие – търсачки дал господ . Просто се оказах с лаптоп и калпава връзка , и не успях да намеря инфо , за това което търсех, от първа ръка – пътепис , заради новото оформление . Съответно през търсачка намерих , ама ми се вижда нередно . Както и да е , може пък така да е по удобно , щом се харесва , на мен йерархичния подход по ми допадаше . Ако го има , може да е по опростен , без толкова подробна подстълбица , и там в списъчен вид. А и ще се трупат още пътеписи , за нагодина мисля да попиша малко :D .

14. Стойчо казва:

На мен също ми харесваше йерархичния вид, но направо съсипваше трафика. Но с малко програмиране май ще успеем да напарвим нещо подобно под картата, но без да скапва „перформанса“

15. Стойчо казва:

@go6o, а кое търсеше в конкретния случай? Ще го ползвам като тестови пример?

16. go6o казва:

Конкретно ставаше въпрос за Ливан , но тъй като пътуванията са ми специфични , засягат цялата област на региона – Сирия , Йордания , Израел , и малко Египет … Пътуванията с лични МПС са по проблемни , и по слабо засегнати , а лиспата на инфорамция и недоразумения в района са недопустими , някои маршрути даже нямат алтернатива .

17. Ime казва:

И на мен сегашната „навигация“ ми къса нервите. И преди беше тромаво зареждането, но сега е направо нетърпимо! Ако вместо тази загубена карта, се сложи един прегледен списък с линкове към основните категории, ще е доста по-удобно за браузване, мисля си…

Например:
    САЩ – http://patepis.com/?cat=401
    Япония – http://patepis.com/?cat=483
    и т.н.

18. Стойчо казва:

Ще опитам, само имай предвид, че категориите са повече от 600

19. go6o казва:

Винаги ще има компромис, някои пътувания са в повече от една страна, и на глобуса трябва да ги сложиш също на няколко места – иначе се губи инфо . Като за най приемливо ми се струва да е по континенти за начало , с приоритет – най далечната точка. Пркомерното усложняване е вредно , при опростяване пък се губи прегледност… :) .

20. dunedanetz казва:

Лично на мен стария вариант с категориите по ми харесваше. Хората с по-слаб интернет ще има да я отварят тази карта доста дълго време, след като като искат да я зуумнат също. Ако Стойчо иска да я запази ок, но поне да се върне менюто вляво и да съществуват и двата варианта паралелно – който иска да си човърка картата, който иска да си се рови в менюто :)

21. Стойчо казва:

@dunedanetz, опитвам се да направя комбинирано решение, но наистина ще избегна категориите – скапваше моя лаптоп и моята връзка, пък при мен и двете неща са добри, та си представям колко е неприятно, при лоши връзки. Благодаря, ще се съобразя, въпрос на време е

22. Валя казва:

Съжалявам Стойчо,но ще потвърда казаното по-горе – този начин не ми допада.
    От снощи се опитвам да отворя един пътепис, който ме интересува и не става :-( Имам добър компютър и добра връзка. Преди не съм имала проблем……

23. Стойчо казва:

Валя, би ли ми казала кой разказ търсиш?

24. Diqnnn казва:

Яко е така, но ще е добре да се направи и друг начин, че като влизам от телефона не ми ги отваря.

25. Стойчо казва:

Имаме го предвид, въпреки че и по стария начин не се отваряше през телефона

26. Diqnnn казва:

OK. Мерси за бързия отговор, а за по-стария начин не знаех, че и той не се е отварял. Явно трябва да се измисли друго решение.

27. DDD казва:

Здравейте,
    Интересувам се от инфо за Пърт, Австралия и повече практична информация. Някой пътувал ли е до там? Какви са условията за визата за Австралия вече разбрах но не намирам нищо по конкретно за този град, който ме интересува.

28. Slavi казва:

Тази карта е много изнервяща за търсене. Няма ли алтернативен начин?

29. Damyana казва:

Здравейте интересувам се от самолетните билети до Барселона! Цени и т.н и ако може малко повече инфо как да се оправя от летището до центара ! :) Gracias :)

30. Диана Николова казва:

Много благодаря, за интересните пътеписи. Скоро, Ви открих и се страхувам, че се пристрастих към разказите в сайта. Събирам сили да Ви разкажа за Бохум. Един не голям град в Германия.

31. Стойчо казва:

Това е едно от малкото пристрастявания без вредни последствия за индивида, освен риска от загуба на работно време ;)
    Смело пиши и пращай – да могат и други да се пристрастят! :)

32. Izabela казва:

Perth (za DDD) Izvineniya za zakysnelia otgovor, ama chak sega vizhdam komentara. Izvinyavam se i za latinicata, no v momenta nishto ne moga da napravia za neya.

Vizh na http://bella2008.blog.bg tam ima 4 posta za Western Australia:

http://bella2008.blog.bg/lichni-dnevnici/2010/10/15/cherniiat-lebed.620687 e za Perth

http://bella2008.blog.bg/lichni-dnevnici/2010/10/24/muhi-monasi-mars-mahabharata.624613 e za New Norcia (na sever ot Perth)

http://bella2008.blog.bg/lichni-dnevnici/2010/11/18/frimantyl-zatvori-i-iahti.636745 e za Fremantle (istoricheskiat kvartal na Perth)

http://bella2008.blog.bg/lichni-dnevnici/2010/12/02/reka-margarita.644250 e za Margaret River – na Yug ot Perth

Stoycho, feel free da gi dobavish na Patepis.com, shtom niamash nishto oshte za Perth. Da popylvame prazninite :)

33. Стойчо казва:

Със сигурност :)

34. Margo казва:

Здравейте, открих Ви случайно и имам намерение да се запозная с всичките Ви пътеписи! Чудесен сайт-поздравления!

35. Стойчо казва:

Добре дошла! :) Инаш много за разцъкване :)

36. Beneteau First 45F5 казва:

Специални поздрави за целия екип на сайта. Като зная колко труд е хвърлен, за да се публикува тази информация шапка ви свалям. Сайтът е страхотен и написан много стилно. Забавано е да ровиш из всичките тези пътеписи, защото наистина човек няма как да посети всички красоти по света. Желая ви успех!

37. Стойчо казва:

Благодарим и ние :)

38. […] Всички пътеписи […]

39. stanimir казва:

искам да попитам малко тъп въпрос , с някои от тук познаваме ли се ?

40. Стойчо казва:

като знам количеството читатели, коментатоти и автори в сайта, ми се струва много малко вероятно да не познаваш някого от тях