авг. 03 2009

Уикенд в Сърбия

Днес отново ще избягаме за уикенда от града и ще тръгнем на кратък уикенд в съседна Сърбия. Има доста снимки — виждате тези, които ми се струват най-илюстративни. Към останалите снимки водят актвините линкове в текста.

Уикенд в Сърбия

Най- после ми остана малко време да драсна някой ред за пътуването ни. Който не се включи заради прогнозите за времето може само да съжалява капка дъжд не ни капна, а и на Дунава си беше 17 — 20 градуса. Събрахме се няколко мотора на Шел-а в уречения час.

и потеглихме стегнато не след дълго бяхме на границата, кратка спирка за смяна на пари

Следващата спирка беше нейде дето започва магистралата за Белград край Ниш.

От там слязохме на дясно за Зайчар, и хванахме по много красив път през планините които не бяха много високи но пък доста живописни. Пътя беше приличен без дупки леко неравен и с кръпки но поне нямаше дупки за разлика от нашия път Юндола — Банско за който писах в предишната ми история в картинки. Стигнахме до Зайчар.

Там се разделихме с Ivo_MP който се отправи за БГ останалата група продължи.
Подкарахме през много приятно пътче наподобяващо това като в Рибарица през гори и поля много спретнато и хората обработват земята на всякъде — не като при нас, млади стари — мижави села, но си бачкаха хората и ни се радваха много.

Стигнахме до Долни Милановац,

където правят много добри плескавици и седнахме да похапнем

След като похапнахме се отправихме към къмпинга Тома

Прекрасно пътче покрай Дунава. Стигнахме до къмпинга и нещата изглеждаха обещаващо.

Оза беше много щастлив и как да не е, като местото беше райско.

Започнаха процедури по разпъването

Аз разпънах палатката и понеже не ми се искаше да стане вир вода през нощта я покрих с найлон но в последствие такъв силен вятър духаше, че найлонът се оказа излишен и нямаше роса на сутринта.

Ето го и плажа

Оза се захвана да разучава картата на Сърбия

Къмпингът си имаше всичко, масички със столове, барбекю, бани с тоалетни много приличен и сега познайте цената за нощувка на палатка: тоест 1 мотор, една палатка и 2 ма човека за 6 лв на вечер — е, няма такава цена:)

Гледката беше страхотна

Ето и групата на маса🙂 Някой рано рано му се доспа. Ето го и красавеца на групата

Тук гледам умно в таблото като, че ли разбирам нещо🙂 Европата и тя сияе, ама не колкото К-то:)

Разбутахме сънливеца, че беше време да се хапва

Цвети междувременно си намери приятелче

Запалихме посока Голубац

На 6 км от къмпинга имаше чудесно ресторантче, но решихме да мръднем до Голубац, който не е виждал крепостта да я види.

Върнахме се до ресторанта и поседнахме на брега на Дунава. Сервитьорът приличаше на мистър Бийн и беше доста забавен. Хапването беше подобаващо вешалици на корем пълнени с разни вкусотии.

След като похапнахме прилично се върнахме в къмпинга и седнахме на маса🙂

Следваше както за всички е ясно свежо спане.

Сутринта в неделя се разбудихме рано-рано. Беше си малко хладничко 3 — 4 градуса, но нищо страшно. Събрахме багажерите и подпалихме да закусваме на плескавиците.

Хапнахме, кафенце и тръгнахме на татък. Маршрутът, който бяхме набелязали беше все покрай Дунава и така до БГ границата, където трябваше да влезем на Брегово. Пътят беше много красив пълен с страхотни изненадващи гледки и така около 170 км.

Много интересно скално образувание от към Румънска страна някой бая си беше поиграл

Стигнахме до малко спретнато градче с корабостроителница, но тя беше от Румънска страна.

Лека фотосесия

И потеглихме пак напред

Достигнахме до

Железни врата

много внушително място

След още час и нещо и малко на GPS-ване, ето ни на границата и

вече сме в България.

На границата срещнахме два 50 кубикови скутери с дисаги и страшно много багаж жалко, че нямаме снимки с тях идваха от Загреб и пътуваха за Истанбул хаха има и по-луди от нас, мани:)

Потеглихме към Брегово и спряхме на петрола да заредим, след това трябваше да спрем във Видин и точно потеглихме от петрола и след 3 — 4 км усещам миризма на антифриз, ама ме изпреварва една кола и викам от него е ама гледам в огледалото диря след мене. Правя два-три зигзага и хъм дирята и тя прави същото. Викам не е добре работата, десен мигач, спирам и гледам мотора родил:) — хаха, изтекли му водите.

Опита се да ми свари яйцата ама… късмет, че от БГ стана стана. Веднага биде разглобен на сред полето на съставни части. Стуман носеше гедоре.

Трудно беше да се локализира теча но някъде от вътрешността на V то идваше и тук махнахме резервоара и съм си заврял главата да видя къде, аджеба, е течът.

Лоша констатация: под карбураторите се е спукал маркуч и не подлежи на ремонт на място.

Стуман звънна на баща му и човека вместо да си пие ракията в неделя следобед запали буса и потегли към Видин. Междувременно бяхме на 25 км от Видин на полето и реших да звънна на go6o, ако може да го придвижим мотора до Видин, поне да седнем някъде да чакаме буса от София. Човекът реагира светкавично, за което много благодаря и намери веднага една платформа, на която да метнем Европата до Видин.

Тъй като беше разпарчетосана, насъбрахме чарколяците в кабината на платформата — върху нас, под нас — навсякъде части:)

Разтоварихме я на Шел-а на Видин и се разбрахме да ни я пазят:) докато ходим да хапваме в града и чакаме буса.

Дойде буса от София натоварихме европата и към 20:00 тръгнахме от Видин.

Тъй като беше вече по-късно вечерта и позахладя, моторите тръгнаха напред. В последствие се оказа, че на Враца са ги спрели за превишена скорост и са се разделили с едни 5 Eur поради липса на БГ пари:). Засякохме се с тях на Лукойл-а на Ботевград на магистралата — бяха премръзнали и се топлеха та направихме лека почивка.

Към 2:00 ч. разтоварихме мотора при гаража. Ето го и виновника:

Искам да благодаря на цялата компания за чудесното изкарване и се надявам пак да караме заедно.

Специални много големи Благодарности за помощта, за бързата реакция и за това, че до последно останаха с мен на go6o, Stuman & Стуман Баща, Nicky & Цвети и браха голям студ на връщане особено на Витиня.
Ето и поздрава ми към тях: http://www.zetle.net/tony/pictures/Tonika%20SV%20-%20Zdravej,%20kak%20si%20prijatelju.mp3

Всички снимки:

Автор: Антон Конакчиев