Шест неща, които ме правят щастлив

По покана на Комитата, отговарям 🙂

„Щастлив“ според мен е много сериозно понятие – който е чел Гьоте ще го потвърди, затова ми е трудно до невъзможност да отговоря в някакви си шест точки точно в този (гьотевски) смисъл на думата „щастлив“.

Но Комитата ме покани, затова ще приема малко по-лекото и общоприето значение на „щастлив“, като описание на шестте неща, които ме кефят и които обичам да ми се повтарят:

1. „Тате, тате!“ – възгласът на щерка ми. Мисля, че за това съм бил роден – да ми досаждат с този възглас. Сериозно 🙂 Когато не е в къщи (а е на бабиндом или на лагер) адски ми липсва спора, дали ще гледаме Jettix или National Geographic.

2. Руски книги и книгите на руски – няма други като тях

3. Пътуването – даже една разходка с колата до Петрохан ме кефи, пък какво остава за по-далечните

4. Карането на кола – мога и в непрогледна ноемврийско-декемврийкса нощна мъгла в района между Търговище и Шумен, мога и 12-15 часа да се връщам от Виена

5. Споровете с „политическите“ ми „противници“. Кавичките са сложени, защото става дума дума за близки приятели (а и роднини), а които бистрим политиката – от край време го правя 🙂

6. Радвам се, когато срещна стар отдавнашен клиент или далечно познат, на необичайно място и той ми каже „Здрасти, как я караш?“ Особено ми е гот, когато това са хора, които съм срещал в качеството ми на екскурзовод – тази дейност съм я прекратил през далечната 1996г, но и сега ми се случва да ме спират малко познати хора на непознати улици в необичайни места.  За щастие ми се случва и със сегашната ми работа

Пипилотке, ти попълни ли въпросника с шестте неща? 🙂

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.