апр. 03 2009

Нови функционалности в нашия сайт

Добавих малко нови функционалности по сайта, които надявам се ще Ви се харесат, уважаеми читатели и автори на Patepis.com

Започваме с най-важното:

Вече можете сами да пишете и създавате пътеписите си направо в сайта patepis.com. Ето как става това:

1. Необходимо е да си създадете юзер и да сложите там работещ мейл, на който ще получите първоначалната си парола
  2. С получената парола се логвате и, ако искате, си сменяте началната с друга парола. Може да попълните в профила си и имената си, както и името, с което искате да подписвате разказите си (то се показва при публикуване на разказите). Данните ви няма да се ползват за нищо друго освен да се комуникирам с вас.

3. След като се логнете – пишете пътеписа, качвате снимки, изобщо – свобода:-). Разказите, които се пишат по-този начин ще бъдат публикувани с приоритет пред всички останали начини за публикуване на разкази (субмит формата или от мейла ми)

Във всички случаи прочете отново условията за публикуване. По-долу съм ви подготвил един кратък курс за начините за писане на постинги във WordPress софтуера на сайта.

Освен това:

• добавих ново бутонче за абонамент – виждате го вляво под съдържанието по континенти и страни. Ако искате да се абонирате (а вие искате:-), от там избирате желания от четец

• Вече има и нов бутон за споделяне на линкове – ако някой разказ Ви е харесал толкова, че искате да го споделите с приятелите си от Facebook или MySpace или … още много мрежи или пък искате да го пратите на някого по мейла – натискате бутончето под разказа, което ще ви прехвърли към профила ви в съответната мрежа

Регистрирайте се, абонирайте се и споделяйте – искрено се надявам, че новите неща ще ви харесат и ще ги ползвате:-)

А сега:

Кратък курс по регистриране на нов юзер, логване в сайта и писане на статии в блога:

1. Регистрация на нов потребител:

Натиснете Регистрация в категорията Служебни (в долната част на левия сайдбар)

и ще попаднете на екрана за регистрация:

В полето Потребителско име пишете желания от Вас user, а в E-mail – въвеждате валиден адрес, на който по-късно ще получите началната си паролата. В работно време най-вероятно ще получите паролата си веднага (колкото време е нужно, за да реагирам)

2. Логване като регистриран потребител – с така получената (или по-късно сменена от Вас парола) избирате Log in в категорията Служебни (в долната част на левия сайдбар):

3. Писане на статии в сайта. След като влезете в сайта попаданте на следния екран:

Ако натиснете Write new post ще попаднете на екрана за писане на статии:

Битончетата вдпсно от Add media добавят снимки и други файлове (имам молба: не качвайте много големи снимки или файлове).

Бутонът Preview this post ви отваря нов прозорец с предварителен преглед на статията ви. Запис просто ви я записва, а когато сте готови натиснете Изпращане за преглед.

Това е! Очаквам ви!

5 коментара to “Нови функционалности в нашия сайт”

1. stela каза:

log in successful 😉

2. stela каза:

След submit comment трябва да се изчака малко повече от обичайното, за да се постне коментара.

Хехехе, Стела! Благодаря за сефтето! Забравих да напиша горе, че човек може и да коментира както е логнат 🙂

4. Valya каза:

Здравейте!
    Имам желание дапубликувам разказче. Регистрирах се, влязох по посочения начин и започнах да пиша. Но когато опитах да каче снимка, ми идлезе прозорец, че нямам право да качвам файлове.
    Каква е причината?

@Valya, пратете ми ги на мейла и сложете някакво обозначение в текста (примерно: „снимка 1“) в текста – ще ги кача