апр. 23 2014

Украйна на мотор, 2013 (9): Крим: Към Бахчисарай

Продължаваме с обиколката из Украйна с мотора на Антон. В първата част стигнахме до Молдова, после влязохме в Украйна и през Болград стигнахме до Одеса, посетихме Катакомбите на Одеса разгледахме центъра на Одеса,  отидохме до Музея за восъчните фигури в Одеса, а така също и на руска баня, после стигнахме до Любимовка на Крим, и Балаклава.  За последно стигнахме Ялта, а днес ще тръгнем в посока Бахчисарай

Украйна на мотор

част девета

Крим: Към Бахчисарай

След като разгледахме на бързо хванахме пътя за Бахчисарай – около 70 км, много тесен, много лош – с много завои, някои – направо обратни.

Пътят за Бахчисарай

Първо десните ги взимах смело, но след като се разминах на сантиметри с един бус, почнах да спирам да се оглеждам, дали има коли и тогава тръгвам и реално го взимам в насрещното завоя. Много тегава работа дори за човек с повечко опит на мотор, бяха около 10 – 20 бр такива завои:

Пътят за Бахчисарай, Крим Пътят за Бахчисарай, Крим

Колите на долу едвам ги взимаха ако се пада външен по лесно но вътрешните и колите спираха и се оглеждаха дали не идва някой от горе защото реално при пълен навит волан пак си в насрещното:

Пътят за Бахчисарай, Крим

Пътя си заслужаваше мъката защото се откриваше невероятна

гледка към морето и Ялта:

Пътят за Бахчисарай, Крим Пътят за Бахчисарай, Крим Пътят за Бахчисарай, Крим

Голубинка

На един завой бяхме спрели да снимаме и, като ни видяха, спря една кола народ и „стойте с вас ще се снимаме!“ хаха 😀

На мотор из Крим На мотор из Крим

Стигнахме на върха на планината,

който се извисяваше на 1200 м над морето:

На мотор из Крим На мотор из Крим

Площадка за наблюдение:

На мотор из Крим На мотор из Крим На мотор из Крим

На върха продаваха разни интересни неща, вече бяхме в

татарските райони

и нещата станаха доста нестандартни като почнеш от масите в заведенията до хората 🙂

На мотор из Крим На мотор из Крим На мотор из Крим На мотор из КримНа мотор из Крим

След кратка пауза на върха почнахме да преваляме планината искахме да стигнем до

Ханския дворец

През Крим на мотор

По пътя на долу Наско реши да спре за кафе, което беше най- умната постъпка за момента.

През Крим на мотор

Спряхме в едно татарско кафе и легнахме на едни маси, които са реално направени – легнал да ядеш и да пиеш – лудница пълна 😀

Татарско кафене, Крим Татарско кафене, Крим Татарско кафене, Крим

И няколко минути след като се настанихме – като затрещя, като се отвори онова ми ти небе: порой най- страшен, с градушка. Стана ужас и безумие. Аз, понеже съм хитър, си оставих дъждобрана в бунгалото и бях тръгнал като на плаж – по обувки, дънки и кожено яке – смърт.

Татарско кафене, Крим

Нямахме голям избор, освен да чакаме да спре и да се оттече водата от пътя, което отне около 2 часа, а вече ставаше доста късно. За мой късмет, Наско носеше найлонови торбички, които да си вържем на краката. Носеше си ги от предишно ходене в Гърция, та си вързах на обувките от външната част, което ме спаси от намокряне и лека по лека тръгнахме към Бахчисарай.

На мотор из Крим На мотор из Крим На мотор из Крим На мотор из Крим На мотор из Крим На мотор из Крим

Стигнахме в Бахчисарай към 19:30 ч.

Украйна на мотор, 2013 (10): Крим: Бахчисарай и Чифут кале

Автор: Антон Конакчиев

Други разкази свързани с – на картата:

Крим, Украйна – окупирана от Русия част на Украйна

4 коментара to “Украйна на мотор, 2013 (9): Крим: Към Бахчисарай”

1. s каза:

А бе квото сте видяли, видяли сте. Там сега всеки с леки ментални грижи може да те гръмне ей така за спорта..

Точно заради това разказът е в рубриката „Ретро (Други страни)“

3. […] Крим, и Балаклава и  Ялта, а за последно тръгнахме в посока Бахчисарай. Днес ще бъдем в Бахчисарай и ще разгледаме местната […]

4. […] отиваме на страхотно място, което сме посещавали и преди окупацията – Ханският дворец в Бахчисарай Този разказ […]