май 18 2012

„На запад от рая“ – клинично тестван нов продукт

С радост ви съобщавам, че нашият редовен австралийски кореспондент Изабела Шопова написа и

издаде нова книга – „На Запад на рая“. И понеже съм „гаден манипулатор“ (цитат от друг автор 😉

я помолих да ни я представи кратко и на нашия сайт 🙂

Та сега четете абсолютно специално написаната анотация за новата книга, писана от самия автор 🙂

На запад от рая“  – клинично тестван нов продукт,

съвместна разработка на Изабела Шопова и издателство „Колибри“

Приложение:  За широкоспектрално лечение на скука, умора, монотонност, уседналост, липса на

настроение, депресия, отпадналост, мрачна умисленост, загуба на апетит, родителски грижи,

проблеми в работата, неопределено чувство за незадоволеност и други форми на Синдромa на

остър недостиг на приключения.

Съдържание: Какво има на запад от рая, как се готви артишок, има ли реки в пустинята,

къде е кухнята на дявола, коя е най-известната сграда на планетата, добива ли се криптон

в Западна Австралия, има ли термитив Лондон, изчезнал ли е тасманийският дявол,

извънземни ли са политиците,

как се линчува пандишпан, има ли живот на  Марс, що е то Куинсландър, очна болест ли е катарактът,

има ли срамни места географията, къде зимуват крокодилите, какво е „нокът за нокът, нос за нос“,

бил ли е Хари Худини в София, къде са най-скъпите имоти на планетата, държава ли е Уницеф,

имал ли e капитан Кук машина на времето,  кой заварява в облаците, къде живеят черните лебеди и

още много фундаментални въпроси на битието и мирозданието са намерили отговора си в 435-те страници,

подвързани с екзотични  оранжеви  корици.

На запад от рая – Изабела Шопова, изд.Колибри

Внимание! Текстът съдържа следи от ядки, вино, сарказъм, мравчена киселина, змийски и

медузни отрови, адреналин, крокодилски сълзи, майчина истерия, екстремен туризъм, зъби, нокти и опашки.

Може дапричини внезапни пристъпи на смях, неконтролируемо замечтаване, разсеяно препъване,

импулсивна емиграция, глад за екстремни преживявания, временна загуба на сън

(само в редки случаи безнадеждно влюбване и неизлeчимо пристрастяване).

Да не се чете в градския транспорт, службата, кафенето, парка и други обществени пространства,  както и

по време на шофиране  и хранене – може да предизвиканеодобрителни погледи от случайни минувачи

и близкостоящи колеги, непреднамерено сблъскване с улични стълбове, пейки и

други коварно позиционирани архитектурни елементи, задавяне с храна и напитки,осуетяване на лични и

служебни ангажименти.

Авторката не носи наказателна отговорност при настъпване на гореописано или

друго съпътстващо четенето събитие.

Но с готовност поема вината. (Предпочита ги сухи и червени.)

Начин на употреба: Препоръчва се в умерени дози за запалени фотьойлни пътешественици,

авантюристи и приключенци, любители на научна и ненаучна фантастика, читатели със силно изразени

пристрастия къмкатастрофалното и невероятното, чревоугодници със слабост към екзотичните

кухни, защитници на изчезващи видове, застъпници за междукултурен обмен и дружба между

народите, радетели за глобален туризъм.

При правилна употреба е възможно да има известен положителен ефект върху професионално и

непрофесионално интересуващите се от история, география, архитектура, ботаника, зоология,

арахнология,орнитология, ентомология, клинична мирмекофобия, кулинария, климатология,

хидрология, геология, музейно дело, антропология, фелинология и други маргинални

принципно непопулярни научни дисциплини.Клиничните изследвания показват също

значително повишаване на настроението сред родителите на извънземни (по-познати като тийнейджъри), собствениците на котки и българоезичните жители на митични

южни континенти  (по-известни в литературата като Австралия и Нова Зеландия).

Добавка от редакцията: бегом всички в книжарницата! 🙂 И мислете как някой ден

да издадем книга с разказите от сайта 🙂

Австралия

PDF Converter    Изпрати пътеписа като PDF

6 коментара to “„На запад от рая“ – клинично тестван нов продукт”

1. Teodora An Mitkova via Facebook каза:

Невроятна! Фен съм още от Нова Зеландия!

2. То хубаво да се издадат някои от разказите..ама като знам с какъв зор успяхме да издадем едно малко книжле със стихове на майка…за разпространението нищо не казвам, само за издаването…някакъв ужас. А комисионните искани от книжарниците са нечовешки.

3. Точно за това казвам: мислете как да го направим 🙂

4. Амиии имм познати, издавали книги, ще се допитам до тях и ще ти спусна инфото ако искаш.

5. Всъщност ти познаваш един от тях мисля -Итилиен. Той има опит в областа, ако не бъркам.

6. stefanrusev каза:

Книги с тази тематика не са за всеки, особено като гледам какви заглавия са „бестселъри'“ по книжарниците. Мисля че няма по-добър начин за разпространение от нета , чрез такива сайтове като този – малко или много сме от една порода. Преди няколко години по този начин открих и книгата на Домосед (само дето незнам кой от всичките ни приятели я чете в момента). Впечатлен съм и от Райко Матеев и неговата „Моята Азия“ – все пак Facebook е най-посещаван.