авг. 09 2010

На плаж в Гърция – дайте акъл!

Тази година няма да стигна до морето и единствения ми шанс е евентуално еднодневно ходене на плаж до Гърция. В тази връзка моля за помощ и идеи: до кой плаж мога да стигнае в Гърция най-бързо, ако тръгна рано сутрин от Сандански? Правя един плаж и се прибираме вечерта.

Помагайте! Ще бъда с кола и търся предимно пясъчен плаж, до който да стигна с колата.

Ваш Стойчо

Актуализация: върнах се от еднодневен плаж до Гърция.

Признавам плажа Орфано за най-близък плаж до София!

Намира се на 127 км от Сандански: тръгва се към Сер(ес) и Драма и се прави десен завой към Анфиполи. На кръговото на Амфиполи се прави ляв завой (Аспровалта е надясно) и след няма и километър-два се намирате на пясъчен, 7-8 километров плаж. Колата се паркира непосредствено на плажа, като посетителите са толкова малко, че всяка кола има отделно дърво да пази сянка на колата.

Ето и мястото:

Pros Paralia Orfaniou, Orfano 64008, Гърция

Ето и къде можете да нощувате в района

Други разкази от Другата Гърция– на картата:

Другата Гърция

33 коментара to “На плаж в Гърция – дайте акъл!”

1. Ondine каза:

Като гледам май Кавала,но за един ден си е убийство в двете посоки

По-близо, някъде край Солун няма ли? Или в началото на Халкидики?

3. Mikkro каза:

Край Кавала има доста „Паралии“ и са на 160-70 километра то границата.

4. kathryn каза:

Хей, Ондин, здравей! 🙂
    И аз като гледам – Кавала, ама наистина ще се убиете от път. Иначе, Батис в Кавала си има и паркинг и чудесен плаж.

5. Ondine каза:

kathryn , 😉 😀

6. Събина каза:

Мда, някъде около Кавала май ти най-близо.
    Иначе много, много пясък има на Керамоти (http://www.keramoti-info.com/img/pictures/keramoti_24.jpg), но виж дали не ти идва маааалко по-далеч.

Някуде в началото на Халкидики? Или в селата дето са между Солун и Халкидики? А и на запад от Солун също предполагам има?

Защото, ако трябва да се юрна до Кавала, знам доста хубави плажове на Ситония, но все пак е далеч сравнително за само един ден

8. к каза:

Аспровалта, Неа Перамос.

9. к каза:

Ставрос

10. к каза:

Тона са препоръки на други Санданчани предвид твоите изисквания 🙂

Да, май натам накланят везните – благодаря! Но все пак, ако някой има още по-добар идея – пишете!

12. iliya каза:

ако търсиш пясъчен плаж в Гърция, по-добре се откажи. Иначе може да отидеш на Аспровалта. Това ти е най-лесния вариант. Ние ходим там, и по-надолу. Готино е.

13. Комитата каза:

Абе каква Кавала бе! В Неа Мудания има хубав плаж, а пътят до там е само магистрала, трябва да е на не повече от 2 часа от Сандански в едната посока. За по-близо може би има, но не ги знам.
    Също така тия плажове на юг от Солун не ги знам какво представляват (паралия катерини и прочее), иначе са по-близо дори от неа мудания

14. к каза:

значи more detail, аспровалта е по-каменист, а ставрос е точно на юг от там и е по-пясъчен.

15. к каза:

Комита: Паралия Катерини ми хрумна първо, но е сравнително далече, иначе е най-добрият вариант. Извинявам се за грубите грешки. Ех, бедни ми Пунктуаций.

16. Nedelcho каза:

Здравей Стойчо, към Халкидики може би най-добрият вариант е Нея Муданиа,посока Атина по магистралата е Паралия Катерини, хубав пясъчен плаж ивсе пак не е толкова далече. В другата посока до Кавала има три селца – Палио, Неа Ираклица и Неа Перамос, също добри места за плаж. Успех!!!

17. Vladislav каза:

Моето предложение е ΠΕΡΕA. Още в солунския залив е, веднага след летището. Има пясъчен плаж, красива гледка към града и разбира се колата можеш да я паркираш непосредствено до плажа. На крайбрежната има множество таверни за прязна риба и узо:)

Приятен плаж!!!

18. Вили каза:

Стойчо, ако караш средно с 90 км/ч. от Сандански до Солун си за около час и половина. От Солун до Паралия Катерини са още 55-58 км, а пътят е магистрала. Единственият проблем е, че ако отидеш до Паралия Катерини, няма да ти се тръгва обратно 🙂 – плажът е дълъг и широк, пясък, морето е плитко и топло, заведения за хранене /и спане/ има колкото искаш и от всякакъв калибър. На любимите ти жени ти със сигурност ще им хареса 😉
    П.П. Аз, вместо да спя в Сандански, бих се напънала още 2ч. да стигна до Катерини, и на следващата сутрин да посрещна изгрева на плажа. Но, ти си знаеш 🙂
    Където и да си избереш, хубав уикенд!

19. Марин каза:

Плажът на Паралия Катерини е наистина добър. Има и разни заведения, които предлагат чадър и плажен стол в рамките на поръчката ти, т.е. пиеш и си лежиш.

Самият курорт иначе е доста презастроен и пълен с търговски сергии и магазинчета. Архитектурата му е кич-барок.

20. Отивай на Аспровалта, Стойчо, най-близо е, а и плажът е на ниво. Само дето има много комари, но нали няма да нощуваш там !

21. Антония каза:

Переа е малко местенценце и честно казано – чистотата на водата ми се видя съмнителна. Не бих ти препоръчала тази дестинация, въпреки че наистина е най-близо до Сандански. Халкидики и Керамоти са опция, която не бих пренебрегнала. Не са чак толкова далече, пък и на двете места съм цамбуркала в кристални води, да не споменавам как често сме били сам-самички на целия плаж. От Катерини бих избягала с писъци обаче. Миналата година спахме една нощ там, прибирайки се от Пелопонес… туристише, хотели, джабала, паплач, бетер Слънчев бряг.

22. Lilia Ivanova каза:

Здравей, Стойчо!
    Дано съм ти полезна – Халкидики естествено, Касандра е пясъчна. От познати знам, че има добри къмпинги след Солун, но лично не съм ги видяла. Пясъчнозлатен е Керамоти, и района на Кавала, обаче по-далече.
    Имай предвид, че в събота и неделя солунчани ходят също на плаж, случвало ни се е страхотно задръстване до Касандра. Цял Солун се изнася!!
    За един ден обаче само ще ви се отвори апетит!
    Хубаво морьенце от мен!

23. Lilia Ivanova каза:

Конкретно, преди Касандра:

Народе, много сте мили!

25. Nena каза:

най близкия плаж от Благоевгад в гърция е 186 км до Тузла/Орфанио/ така нареченото на 5-6 км след Амфиполи
    спокойно, приятно и има достатъчно добра плажна ивица ние ходим вече 2 пъти за 1 ден /събота обикновенно/ плажна ивица до където ти стига окото
    отсреща се виждат Аспровалта, неа врасна, ставрос и т.н даже и атонския полуостров
    няма вълни спокойно море разкошен залив на брега на водата има красиви камъчета за декорация като + към преживяването

Признавам Орфано за най-близък плаж до София! Пясък и дължина поне 7-8 километра.

Иначе е точно на 127 км от Сандански.

Благодаря много!

27. Мария каза:

Някой може ли да ми каже кой е най-близкия плаж след Перея? Много Ви благодаря.

Ако е там, където ми показа гугъл мапса – би трябвало Катерини да ти свърши работа

29. […] разтърсих за възможно най-близкия плаж в Гърция. След кратка дискусия в сайта плюс проверка по картите се оказа, че това е някой плаж в района на Амфиполи и […]

30. Таралас каза:

Край Амфиполи плажове колкото искаш , но е пустош, инак препоръчвам западно от Амфиполи посока Аспровалта има неохраняеми плажове колкото искаш – внимавай с таралежите. Лично за мен най добрите плажове на Халкидики са на Ситония, източната част на полуострова по средата някъде. На Тасос най готиния плаж е на Алики и на Пангия. Голдън Бийч, както и Райския плаж. Южно от Солун посока Катерини на Метони южния плаж е убийствен – препоръчвам го на всички. Никой не ходи там понеже бил замърсен, но аз лично такова нещо не видях северно от него има страхотен къмпинг посещаван най вече от Холандции и германци. Ако на някой му се ходи по далеко да пита, смятам че познавам всичките плажове на Гърция, включая и островите.

31. Maria каза:

Здравейте,

И аз чувам, че било страхотно по гръцките плажове и мислим да отидем там за няколко дена сега през Септември.
    Чухме обаче, че по неохраняемите плажове не можело да се къмпингува, т.е. доста вероятно е да ни изгонят. Някой чувал ли е такова нещо?
    Имате ли идея?

Извън къмпингите е забранено къмпингуването. Нали се сещаш, че цялата страна може да изгори по този начин.
    Идете на къмпинг, на сайта има и разказ за къмпингуване в Гърция 🙂

33. Лилия Иванова каза:

Горещо препоръчвам къмпингите на Ситония, между Вурвуру и Сарти – Лакара, Платаници, Банана, Портокали, та и чак до Каламици. Забравила съм имената на всичките, много и класни!
    Младежът и компания бяха за 6-ти септември на Арменистис, в бунгало: спалня+двуетажно легло, собствен санитарен възел, напълно оборудвана кухничка, барбекю, собствено дворче пред бунгалото, отделено с жив плет. В сянка на маслинови дръвчета. Уреден и чист къмпинг с всичко необходимо. За палаткаджиите удобства – даже мини-хладилничета под наем.
    Оживено:) – 10-на български коли, плажът – пясък, на места едричък, на места като бяло брашно, няма таралежковци.

В района на Геракини – http://www.kouyoni.gr/about.htm
    И още на Касандра – http://www.campingbluedream.gr/root.en.aspx
    И още инфо за желаещите от многознаещите:))
    Хубаво моренце от мен. Чистото море и плаж от нас зависят!
    И да докладвате, ей!