мар. 30 2010

Продължаваме разходката из Потсдам. Ето началото в двореца Сан Суси. Сега – към нормалния Потсдам. Приятно четене:

Обикновеният Потсдам

продължение на четвърта част от

София – Прага – Берлин

лято 2009

Стигнахме до колите и ни поведоха. В движение жената продължаваше да прави снимки.

Къща в Потсдам, Германия

Пристигнахме в кръчмата.

Както се вижда дървени маси и пейки. В далечината е самата кухня. Спомних си за студенските столове. Тръгваш с таблата по шубера, избираш основно, после нещо за пиене, накрая десерт и се озоваваш на касата. Цените? Обяд за двама с бира и кола около 40 евро.

В тази кръчма имаше два проблема – оси и врабчета 🙂
Първите се опитваха по всякакъв начин да ми изпият колата, а когато тя свърши отидоха на бирата.

Жадни оси.

А вторите явно бяха умряли от глад, защото директно кацаха на масата ни и без да се замислят ядяха варени картофи с майонеза 🙂

Хапнахме добре, въпреки конкуренцията от летящи гладници и с нови сили поехме към „Новите градини“.
По пътя до там обаче се минава през един квартал. Квартал на град от бившото ГДР. Направо не можех да повярвам, че всички тези къщи не са били заменени с панелки.

В дворът на една такава перфектна къща (досрамя ме да снимам) на ратанов фотьойл седеше мъж с книга в ръка на около 50 години, пушеше пура и пред него на масата (отново ратанова) имаше чаша с коняк. Всичко това в идеално подравнен с райграс двор и с много цветя. Някак си от цялата тази картинка лъхаше много стил. Отново правя асоциации с новобогаташите в нашата родина. Добре, че явно и те започнаха да пътуват и да се научават на някои неща. Съдя от това, че в София все повече стари и хубави къщи са възстановени.

Neuer Garten, Am Neuen Garten, 14467 Potsdam, Германия

Вече сме в Новите градини

Новите градини (Neuer Garten) – Потсдам, Германия

Ето ви едно слонче от … дърво.

„Слон“ в Новите градини (Neuer Garten) – Потсдам, Германия

А това е под слончето.

В Новите градини (Neuer Garten) – Потсдам, Германия

Дали е красиво? Преценете вие.

Из Новите градини (Neuer Garten) – Потсдам, Германия

Из Новите градини (Neuer Garten) – Потсдам, Германия

В Новите градини (Neuer Garten) – Потсдам, Германия

Слънцето ни напече и се отправихме към кафене, по-скоро бирария (то в Германия какво да е? 🙂 ) край езерото на прохлада.

Край езерото – Потсдам, Германия

Ресторант до езерото – Потсдам, Германия

Гледайки яхтите аз лично изпих почти на екс 4 чаши сода и една бира. Напуших се добре. Имаше пепелник на масата и не търсих кошче. 🙂

Яхти в езерото – Потсдам, Германия

Разходката беше към своя си край. Отново се отправихме към колите и като най-големи мазохисти пак през онзи квартал с хубавите къщи, но по другата улица.

Къща в Потсдам, Германия

София – Прага – Берлин лято 2009 (4-3): Отново в Берлин>>>

Други разкази свързани с Потсдам – на картата:

Потсдам

Автор: Ивайло Коларов

Всички снимки от Потсдам и Берлин:

One Response to “Обикновеният Потсдам (част 4 продължение, от София – Прага – Берлин, лято 2009 (4-2)”

1. […] част от разходката из Потсдам – бяхме в Сан Суси и в „обикновения“  Потсдам. Сега ще се върнем в Берлин. Приятно […]