окт. 15 2009

Метеора – Атина – Волос (2)

Продължаваме с мото-пътеписа на Антон за пътуването му из Гърция. Остaвихме го в Атина, а днес ще тръгнем през Волос към къщи. Приятно четене:

Метеора — Атина — Волос

Ден 3

На другия ден станахме към 9:00 ч. закусихме и решихме Ники да ни разведе из Атина но за да се предвижваме по бързо излезнахме с два мотора само.

Митко и Стуман отидоха да изкарват единия мотор, а Ники реши да изкара неговия чопър да го раздвижи и аз се возих при него. Отидохме до паркинга, където го държи. Специален паркинг подземен само за мотори, врата му е с карта и код и е широка само колкото мотор да мине през нея вътре има асансьор с който се свалят и качват моторите от долното ниво направо уникално.

Тук се возим на асансьора

Ето го на долното ниво.

Ето и как са подредени машините долу.

Имаше и един доста добре реставриран мотор

Ники запали чопъра и потеглихме

Леко задръстване.

Улиците на Атина

Тук може да видите и едно клипче заснето в движение от задния мотор ние с Ники сме на пред с чопъра и на едно място завихме екстремно пред един тролей как не ни отнесе още се чудя но явно хората са свикнали там и внимават за резки маневри 🙂

Паркирахме пред една Гирос-джийница Ники пита на Гръцки човека дали може да спрем там и той каза, че не е проблем ама да си вземем каските защото крадат 🙂 Има страшно много негри и пакистанци в Атина напрао кошмар.

Тръгнахме към Акропола пеша.

Качихме се до горе входа беше 12 Евро, а времето напредваше за това не влезнахме да разглеждаме нямаше смисъл толкова пари да се дават и на бързо да претупаме освен това само каманяк от далече изглежда по добре 🙂

Насреща се вижда хълмчето на което бяхме предната вечер.

Времето напредна слезнахме взехме моторите и се отправихме към една работилница където имаше много стари реставрирани мотори уникални модели които дори не сме и виждали и човека каза, че всеки един пали и върви освен, че изглеждаха все едно сега излизат от завода.

И един Фиат 500 също реставрирано отлично.

Трябваше, вече да се ориентираме защото Ники беше от 14:00 ч. на работа, а нас ни чакаше път към Волос. Прибрахме се до тях той поръча пица хапнахме, събрахме багажа набързо, сбогувахме се с нашите любезни домакини) — нахраниха ни, напоиха ни и ни изпратиха — направо супер 🙂

Измъкнахме се от Атина горе долу лесно и поехме по магистралата. Скучно но бързо се добрахме до

Волос

Прекрасен залив който нямахме време да обиколим но си го заплювам като дестинация заслужава си. Намерихме къмпинга Сикия където ни приютиха срещу 25 Евро тримата. Много луксозен къмпинг имаше и хотелче и къщички които се даваха под наем и имаше доста Българи там по това време. Докато разпънем палатките и се беше стъмнило.

Напазарихме от супермаркета на къмпинга и седнахме да хапнем 🙂 Легнахме си рано — все пак не бяхме спали много преди това.

Ден 4

Събудихме се към 6:45 ч. всички. Митко събра пръв багажа и отиде да се къпе. Водата беше много топла явно защото беше огромен залив и се стопля повече.

Мене и Стуман ни домързя да се къпем и само гледахме 🙂

Бърза закуска събиране на багажа плащане и потегляне към София, чакаха ни 530 км.

Карайки по магистралата забелязахме пак буреносни облаци и спряхме да се пооблечем, освен това стана и доста хладно.

От тук идвахме

На там отивахме

В крайна сметка не ни валя на връщане.

Карахме стегнато и се придвижвахме бързичко. След Солун в участъкът, където се ремонтира магистралата, имаше една кола, която явно не е видяла знаците и се беше метнала през загражденията, а след това по завоите един мотор беше влезнал под мантинелата. Имаше доста български коли в посока България, което си е нормално. Минахме границата бързо и се озовахме в Градешница на пържолките.

След като хапнахме вкусните пържоли се отправихме директно за София.

На връщане магистралата от Атина до Солун ни излезна около 15 Евро за кола е с около 25 % отгоре.

Благодарности на участниците за приятната компания, и отново много специални благодарности на нашите любезни домакини които ни приютиха и обърнаха толкова внимание в Атина.

Всички снимки:

До нови срещи!