Archive for октомври 3rd, 2010

окт. 03 2010

Нови фунционалности в сайта

Знате, че съм леко консервативен по отношение на външния вид на сайта. Тази седмица сложих обаче малко нови функционалности и махнах някои стари:

1. Сложих нови бутончета за гласуване и споделяне във ФБ и Туитера. Намират се в долната част на разказите при другите бутони за гласуване. Много се радвам, когато „харесвате“ и споделяте нашите пътеписи!

2. Освен във фен-страницата ни във ФБ, вече можете да следите и туитерския ни адрес http://twitter.com/patepis

3. Сложих възможност за абониране за коментарите на всеки разказ. Ако искате да следите развитието на дискусиите – кликайте смело и се абонирайте: всеки нов коментар по темата ще дойде в мейла, който регистрирате

4. Може би най-важното:

– махнах старата навигация с падащото меню по страни и континенти. Прекалено тежка беше и генерираше излишен трафик при отваряне на която и да е част от сайта. Махнах я, за сметка на това

– сложих нова навигация Всички пътеписи Намира се най-горе между Визов режим и Публикувайте разказ. (както и вляво горе на сайдбара)

Новата навигация Всички пътеписи представлява:

– карта на света с маркерчета, които водят до разказите, които са вързани към съответната географска точка

– под картата същите разкази са изредени в списък, разделен отново по георграфски райони (държави, региони, градове) според класификацията на Google Maps

Можете да ползвате както картата, така и списъка – който както му е сгода и му е кеф.

Тази навигация също може да е бавна (все пак генерира списък с всички разкази от сайта) – имайте малко търпение, когато я отваряте за пръв път.

А сега: приятно четене и писане и още по-приятни почивни дни! 🙂