Archive for юни 10th, 2010

юни 10 2010

С лична карта до Сърбия от 12 юни (а не юли!) 2010

Една добра новина: С лична карта до Сърбия от 12 юни 2010 „От 12 юни 2010 г. гражданите на Европейския съюз ще могат да влизат и пътуват през Сърбия само с валидна лична карта. Това бе съобщено официално от министерствата на външните работи на България и на Сърбия.“ Още подробности в новините на Дневник>>> Други […]

юни 10 2010

Моята предколедна разходка до Виена (3)

Днес ще завършим предколедната разходка на Емилия из Виена. Започнахме тук, а последния път бяхме в Албертината. А сега: приятно четене:

Моята предколедна разходка до Виена

Vienna Ema 59

От витрините на виенските магазини, човек може само да се учи на композиция и естетика . Това е лично мнение.

Vienna Ema 60

А и така човек може да си купи вестник или списание.

Vienna Ema 61Vienna Ema 62

Пуска си монетката, отваря се достъпа до плика и човекът си взема каквото е платил. Аз не видях точно как действа, но на път към моста на хубавия син Дунав, видях няколко „приключили вече с продажбите” такива торбички, окачени на стълбчета.

Vienna Ema 63

А да знаете само какъв студ и силен вятър ме подгониха, когато отидох на един от мостовете, по които минава и метрото, да погледам малко „хубавия син Дунав”!

Добре, че не аз бях Йохан Щраус. При този кучешки студ и вятър, човечеството можеше да се размине с удоволствието да танцува под звуците на валса „По хубавия син Дунав”. На снимките не личи колко е студено в края на ноември, ама вятърът ме пронизваше и през кожуха.

Vienna Ema 64

Ето го мостът, в средата на който минават линиите на метрото. От терасите на този мост само дето не ме издуха вятърът.