Archive for ноември 11th, 2009

Ное. 11 2009

До Сингапур, Бали и Куала Лумпур(1): Сингапур през погледа на един зъбодоктор

Днес отново Валерия ще бъде наш водач — този път ще ни разведе из Югоизточна Азия. В началото е Сингапур, после ще отскочим до остров Бали и Куала Лумпур. Приятно четене:

До Сингапур, Бали и Куала Лумпур

След пътуването до Божи гроб, следващата ни цел беше Сингапур. Повод — международният конгрес на FDI — световната дентална асоциация. Подготовката започна още в началото на годината, маршрутът: Сингапур, остров Бали, Куала Лумпур.

Сингапур през погледа на един зъбодоктор

С осъществяването на желанията ни по програмата, съставена от нас, отново натоварихме г-жа Радост Кралева, управителка на Алфатур в Пловдив. Която за N — ти път се представи отлично, но за това — по — нататък.

Всички полети ни бяха със Сингапурските авиолинии, които наистина заслужават първо място по обслужване и глезене на пътниците си. и по чистота.

До Истанбул отидохме с автобус,

имахме една нощувка в хотел WOW, в района на летището, за да можем отпочинали да пътуваме на дългия полет до Сингапур. Хотелът е приятен, закуската — добра и разнообразна, нощувката преди полета се оказа много добро решение. Самият полет — дълъг, но приятен, никакви забележки към храната, напитките или обслужването. До сега на такива дълги полети съм летяла с Air France, Дубайските и Катарските авиолинии. Ако трябва да направя собствена класация, на първо място ще сложа Дубайските и Сингапурските, после — Катарските, а най накрая — Френските.

Летището на Сингапур

е просто една приказна гледка, такава чистота, такава подреденост, навсякъде — компютри за безплатен Интернет, навсякъде мокет, никъде дори една прашинка или хартийка, никъде не се пуши. Освен на определено място, всички спазват правилата. Едни цветя, едни красиви градини с палми и орхидеи, отвсякъде — усмихнати лица, струи едно спокойствие, просто невероятно. Няма я нормалната забързаност, припряност и глъчка по летищата.

Сингапур

Пристигането ни беше рано сутринта, решихме, вместо да чакаме да ни настанят в хотела, да направим обиколка на града, за да решим после кой какво ще предпочете да разгледа подробно. Сингапур ни посрещна с проливен тропически дъжд, който изобщо не попречи на интереса ни към всичко, що се виждаше на пръв поглед. А то е — чисто, подредено, навсякъде цветя, леещи се води и шадравани, прекрасни сгради, нови коли, нито една локва / независимо от дъжда, който се ля къде 3 часа/.