Archive for ноември 8th, 2009

Ное. 08 2009

„Писмо за теб от Амазония“ – нова книга от пътешественик

Наистина има привличане между блогърите и литературата 🙂

Наскоро нашата авторка Мила Банкова издаде книга с легенди от Перу. Ето какво казва тя:

„- Разкажи нещо повече за книгата?

– Визията за и на тази книга е малко по-необичайна, тя е артистично проявление на хора, които се свързват с мен, като всеки с нещо иска да помогне. Има приказки, измислени от самите деца, истински легенди от Амазония, рисунки, снимки. Но книгата няма да е моя, а ще е изготвена от всички тези хора, които помагат в нея, аз съм само посредник и давам информацията. Тя ще е една приказка на верига от хора, които искат да разкажат, че един друг свят е възможен, както в детските мисли. Тръгва от желанието да свързвам деца по света и от това, че моите деца много искаха да разкажат на връстниците си от Италия, България и други интересни места за техните плодове и истории с ягуари, които аз най-искрено им казах, че нашите деца не познават. Да не забравяме, че и ние сме деца, но пораснали, затова тази книга е създадена от деца за деца, но и за възрастни. Идеята е да излъчва светлина, усмивки, цветовете на Амазония. “

И понеже:

Приходите от продажбата на книгата са за децата в Перу, а 17% от цялата сума отива за изграждането на доброволчески клубове по училища в България, за да се предава опита и солидарността да расте. Тези 17% ще бъдат използвани от самите ученици за целите.“,

то и аз реших да се включа в помощта, като сложа едно банерче в левия сайд-бар за тази книга.

Книгата е със заглавие „Писмо за теб от Амазония“ и ето къде можете да я намерите