Archive for октомври 14th, 2009

окт. 14 2009

Страсбург и околностите

Да разгледаме Страсбург и околностите му. Приятно четене и гледане: Събрани впечатления от Франция Миналата година се скъсах да пътувам по чужбинско (не, че тази много ми се размина де), къде за лошо, къде за добро — такъв ми бил късметът. Понеже посетихме доста места за кратко време, спомените ми много бързо се объркаха и сега се уповават предимно на снимките. Така, че това е един фоторазказ с малко лични впечатления тук-там. Информация и данни за конкретните места всеки може да прочете в енциклопедиите […]

окт. 14 2009

На къмпинг в Испания (Каталония)

Ама е студ вчера и днес,а? Вчера излязох от къщи по къс ръкав и докато стигна до работа трябваше да обличам палтото. И понеже се очерташа в скоро време да пуснат и парното предлагам отново да идем към топлите страни. Този път Пипилота ще ни разкаже за едно къмпингово лято в Испания. Приятно четене:

На къмпинг в Испания (Каталония)

Каквато ме е обхванала една такава лятна летаргия, си мисля как не съм писала отдавна. Освен че не пиша, и на море няма да ходя. И както не съм писала и ходила по море се сетих, че не ви разказах как пък бях миналата година на море! А то беше хубаво и би било полезно за любителите на къмпингите, културното обслужване и приятното изкарване. Тия трите не се съвместяват у нашенско, за това с Емил обикаляме по чужди къмпинги.

Сега ще кажете, че миналата година бяхме в Барселона и дори не си завърших разказа от там. Така е, така е. Но освен това за 5 дена отседнахме и на каталонски къмпинг, че само гръцките са ни познати.

В Барселона бяхме при един колега от университета и изобщо не бяхме чертали план на кой точно къмпинг искаме да ходим. Марк, нашият любезен домакин, каза

— Ами кажете какво искате. Защото по нашата Коста Брава има ненамсиколкоси къмпинга. Цени или качество, пясък или камъни на плажа, голям град или малко селце наблизо? — Емил нали е момченце викна:
— Дай някое по-малко местенце, където да има крепост!!!
Като каза крепост и отсече. Марк веднага намери сред многото, къмпинг на три километра от едно градче, което аз лично никога не съм чувала — Тоса де Мар.

Речено сторено! Отива се на автогарата на Барселона и се поръчват два билета. И каква беше изненадата ни, когато ни съобщиха, че еднопосочния билет за път от 100 и кусор километра струваше по-малко от 10 евро на човек!!! Да не повярваш колко евтини билети!

Tossa de Mar

Се намира на около 100 километра от Барселона в северна посока и е част от т. нар. Коста Брава. Там е града с крепостната стена. Пристигнахме благополучно, но оставихме разглеждането му за после, защото ни остана да изчакаме автобус, който да ни спре на къмпинг: Cala Llevado

Общ план на къмпинга — нашата палатка е на носа над синята будка