Archive for август 6th, 2009

авг. 06 2009

Обиколка на Северна Америка (САЩ и Канада) с кола(11): Маями, Флорида

Продължаваме с автомобилното пътешествие на Христо из Щатите. Започнахме с Подготовката и съветите и проследихме първите им стъпки в Америка, бяхме с него на Ниагара и минахме през Канада, в Чикаго, Дивия Запад и планината Ръшмор, както и в един индиански резерват и Националния парк Йелоустоун и минахме през Голямото солено езеро, щата Невада и стигнахме до езерото Тахо. Бяхме в Сан Франциско, Лос Анжелис и Сан Диего и Лас Вегас и Големия каньон. За последно пропътувахме От Аризона до Флорида

Днес ще разгледаме Маями, Флорида. Приятно четене:

Обиколка на Северна Америка (САЩ и Канада) с кола

единадесета част

Маями, Флорида

В първоначалните ни планове влизаше и посещение на най-големия в САЩ Дисниленд, който е разположен съвсем близо до Kissimmee. В него има няколко парка и в рамките на един ден е невъзможно да се види всичко. Всяка сутрин от хотела тръгваше микробус “shuttle”, който отвеждаше до Дисниленд гости на хотела, предимно семейства с деца. Те стояха тук по цяла седмица и обикаляха всички паркове на Дисниленд. След всичко видяно през последните седмици беше лесно да преосмислим желанието за посещение на Диснилед, а и входът от над $200 също спомогна за решението да се откажем. Денят щеше да бъде за почивка, която можехме да оползотворим, посещавайки някой от намиращите се наблизо Outlet търговски комплекси.

Outlet-ите в САЩ

нямат нищо общо с появилите се в последно време и у нас такива магазини. Представляват търговски комплекси с десетки магазини на световноизвестни марки предимно за дрехи, обувки, козметика и спортни стоки. Цените на всички стоки са значително намалени. За пример ще посоча само цената на дънки Levi’s, която от $55 тук е $21.

Отидохме с колата, но се оказа, че сме закъснели и на паркинга, който беше сигурно за не по-малко от 1000 автомобила, нямаше свободни места. Обикаляхме по алеите между колите, но така и не се намираше свободно място. Наложи се да се придвижим до друг паркинг доста по-настрани.

Не е препоръчително за жени 😉 – на едно място почти 100 магазина, всичките с оригинални стоки и даже по-евтини от тези в България

Взехме карта на комплекса и, докато женската част на групата обикаляше по магазините, аз предпочетох да почивам активно на сянка по пейките, като разглеждах преминаващия край мен американски народ, шляпайки предимно с обикновени джапанки, натоварени с пликове и чанти. Със задоволство констатирах, че симпатичните физиономии и особено красивите млади мъже и жени съвсем не бяха малко и даже на моменти преобладаваха. Появяващите се от време навреме доста пълнички личности бяха изключение и не бяха кой знае колко повече от срещащите се такива в последно време и у нас.

Всички момичета на тези случайни снимки са симпатяги