Archive for август, 2009

авг. 31 2009

От Синоп до Агри (Из Турция на мотор, 2009г – 2 част)

Продължаваме с обиколката на Владича из Турция с мотор. Оставихме го в подстъпите на Синоп. Днес ще преминем от Синоп през Трабзон и Арзурум, за да стигнем до Агри. Приятно четене: Из Турция на мотор — 2009г част втора От Синоп до Агри 16 юни 2009 вторник (изминати 358 км) Тръгнахме към 9 часа. Преминахме меките пясъци без проблеми и изскочихме на асфалт. Преди това, обаче си поправих мотора. Шинирах тръбата с щанга от КТМ, която се оказа много подходяща за целта и затегнах всичко с тиксо, […]

авг. 31 2009

Да вдигнем чуковете!

Уважаеми читатели на patepis.com!

Човек и много да обича да работи му се налага да излиза в отпуска. Та от днес редакцията вдига чуковете и отпрашва, където я закара Опела, с цел да забрави компютрите, работата и всичко, свързано с печеленето на пари. Та с жените и Опелака ще ходим освен да си починем, но и да съберем материал за нов пътепис (надявам се).

Ай с’я, няма да плачете! Ще се върна! И даже няма да забележите, защото знам, че обичате да четете пътеписи и сега, в началото на новия трудов сезон няма да ви оставя без четиво. Пътеписите са заредени и ще се появяват в обичайния час сутрин автоматично, без мое участие, което обаче значи, че най-добрият от вас ще трябва да ги регистрира в Свежото (бутончето за гласуване), защото това няма как да го правя, докато събирам материал за пътеписи, нали?

Освен това, продължавайте да пращате разкази – като се върна обещавам всичките да ги прочета. Никой и нищо няма да се забрави!

Хайде, сега ви пожелавам спорна седмица и по-малко задръствания! 🙂

И да сте живи и здрави и щастливи!

авг. 28 2009

Един много шантав ден

Всъщност нямам и бегла идея как да ви представя днешния разказ. Затовa, четете и немейте!

(Редакцията се извинява на всички читатели, че в блога се появява музикално произведение като това, което авторът използва като илюстрация към текста (виж по-долу). Оправданието за автора е, че иска да илюстрира наблюдавано от него явление. Оправдание за редакцията обаче няма — посипвам си главата си пепел, но… това е положението, мога само да се извиня) 🙂

Още веднъж: приятно четене!

Един много шантав ден

Нормално не пиша литдыбр и не си описвам ежедневието. Но когато толкова много неща накуп се съберат в рамките на един ден… това просто не може да се туитва — плаче си за обстоен, подробен блог-пост.

24 часа и малко отгоре — побъркани от самото начало до самия край. Не съм си представял, че толкова абсурдни събития могат да се съберат в рамките на един ден. Започвайки от факта, че се събуждам в 8 часа, което си е истинско чудо за моя милост по време на почивка. Продължавайки с факта, че проявявам в толкова ранен час желанието да отида на плаж (обикновено се пържа като риба на скара по обедно време). Виждайки яките вълни и полу-мъртвото вълнение, за малко да вдигна бялото знаме вместо жълтото, което вече виси от вишката на спасителя, но ми хрумва гениалната идея, че по рибарския плаж, където съм се вдигал да бия път заради някои любими ястия в една местна кръчма с изключително оригиналното име Кръчмата, има закътано плажче, което ни вятър, ни вълни не го ловят. Липсата на мозък в главата — за сметка на обилието от мързел, все пак се отрази в отчаян опит вместо да ходя километри, да поплувам в такова бурно море, който логично завърши с фиаско. И допълнително ми поизцеди силиците за плуването после.

Прескачам няколко километра и близо час нататък. Плажът, за който си мислех, се оказва тесен като кутия с копърка — и също толкова пълен. Пешкир до пешкира, курортист до курортиста. Дори и в толкова ранен час се оказа, че всякакви мои представи за лично пространство се взривяват за отрицателно време. Да не говорим, че мястото е просто раят за педофила. Понеже водата дори и при силен вятър е гладка като супа, дъното плитко, няма спасители, пък и няма досади от рода на „три банана за левче!“ (впрочем по броя банани за левче най-добре личи инфлацията, от мен да го знаете!) — та там гъмжи от малки дечица и preteens, швъкащи насам-натам по организъм и плацикаши се в плитчината. Не бих се учудил, ако там е ходил да плажува и Кузов, но както и да е 🙂

авг. 28 2009

Около света надясно (околосветско пътешествие с мотор)(5): От Очаков до Коктебел (Крим)

Продължаваме с околосветското пътешествие на Коста Атанасов. Както знаете, той поддържа собствен сайт за пътуването си, а при нас публикуваме интересни части от него. Започнахме с Нъводари, Румъния, а за последно го оставихме между в Очаков в Украйна. Днес ще тръгнем с него към Крим. Приятно четене:

ден 21

Очаков-Севастопол

„Под салфетката има сандвичи с кюфтета за вас.“ — казва хазяйката. Събудил съм се първи някъде към осем, за да имам време да пиша. Предполагам, че ще тръгнем към обяд така или иначе. На масата освен сандвичите има някакви бисквити и вафли, чай с подготвени чашки. „Каквото можем, това правим.“ — казва хазяйката. „Тук живеем бедно и скромно.“ Била е на „заработки“ в Полша, където е събирала ягоди, но не е доволна — в този район няма кой знае каква работа. Добре, че е зетят ѝ, който помага. Разминаваме се с него, докато излиза на работа — катаджия е. Дано да не се видим повече днес.

Към Севастопол пътят продължава да е ужасен

и скоростта продължава да е твърде висока за условията — изоставам няколко пъти, а когато бензинът ми свършва, просто отбивам на първата бензиностанция да заредя — не искам да рискувам нито да остана без бензин, нито да се очистя в някоя дупка, като карам по-бързо от сега за да ги настигна — предполагам, че ще се сетят, че зареждам и ще ме изчакат някъде напред. Въпреки това, Вася се връща да ме намери, и не след дълго се присъединяваме към останалите.