Archive for юли 2nd, 2009

юли 02 2009

Обиколка на Северна Америка (САЩ и Канада) с кола(7): Сан Франциско и Sequoia National Park

Продължаваме пътуването на Христо из Щатите. Започнахме с Подготовката и съветите и проследихме първите им стъпки в Америка, бяхме с него на Ниагара и минахме през Канада, в Чикаго, Дивия Запад и планината Ръшмор, както и в един индиански резерват и Националния парк Йелоустоун, а за последно минахме през Голямото солено езеро,щата Невада и ще стигнахме до езерото Тахо. Днес продължаваме със Сан Франциско. Приятно четене:

Обиколка на Северна Америка (САЩ и Канада) с кола

част седма

Сан Франциско и Sequoia National Park

Предстояха ни два дни в Сан Франциско.

Спирката на метрото, което тук се казва BАRT, не е далеч, но до там може да се отиде само с кола. Пред станцията има голям безплатен паркинг. Kакто във всички големи градове и тук паркирането дори и на улиците е платено. Оставяме колата и минаваме през подлеза към спирката на BART-а. Билетите са по $7,10 за отиване и връщане.

Метрото е хубаво и в голяма част е над земята.

При пресичане на морето влиза под него. Минаваме 4 спирки до станцията Embarcadero, която е близо до едноимен крайбражен булевард. Тази спирка е най-близо и до началната на обиколния туристически автобус. На излизане питаме на информацията за офиса на транспортната фирма и ни казват, че е на 10 минути път пеш. Като излязохме от станцията на метрото видяхме, че сме до последна спирка на един от символите на Сан Франциско — малкото трамвайче, запазено в оригиналния си вид повече от век.

Трамвайчетo — един от символите на Сан Франциско

Случайно забелязваме, че на булеварда срещу нас е спрял обиколен туристически автобус. Оказа се, че е на избраната от нас фирма, а офисът им, откъдето може да вземем билетите наистина е наблизо, но този идваше от там и продължава в обратна посока. Показахме резервациите си и ни поканиха да се качим, макар и без билети. Бус-ът отгоре е открит и духа студен вятър. Минаваме през целия град, включително и през Чайна Таун. Както навсякъде, заснемаме всичко с камерата. Известно е, че всичко видяно на бързо се забравя лесно, а гледайки филмите след време се виждат неща, за които нямаш никакъв спомен.

Снимки от автобуса в центъра на Сан Франциско

Слизаме на последната спирка и вземаме билетите. Те важат 48 часа за двата маршрута, които сме резервирали — през града, по който минахме, и за моста Golden Gate, който оставяме за втория ден.