Archive for април 22nd, 2009

апр. 22 2009

Виетнам (4): На море във Виетнам или как да хапнем немчета

Днешният пътепис е последният от поредицата, в която Ан Фам ни представя Виетнам. Ще посетим известния (вероятно не точно в България) курорт Муй Не, а за десерт ще видим как да си сготвим немчета. Приятно четене:

Виетнам

част четвърта

На море във Виетнам или как да хапнем немчета

Студено е още, ще кажете. Е хайде, не гледайте през прозореца тогава, ами елате с мен. Let me take you on a trip around the world and back, you don’t have to move, you just sit still

Ще ви заведа до едно райско място, където лятото е винаги в разгара си. Обичате морето, нали? Аз обожавам да го слушам, да втренчвам хипнотизиран поглед в него, да се опиянявам от мириса му…, но не и да се къпя във водата или да се пека на плажа. Но нищо, вие грабвайте банските и хайде!

Мястото се нарича Mui Ne и се намира в Южен Виет Нам, на 200 км северно от Сай Гон /гр. Хо Чи Мин/.

Води се един от най-красивите и съответно скъпите морски курорти във Виет Нам.

Докато се ровех за карта попаднах на доста туристически оферти. Ето една примерна, за да добиете представа за цените на нощувките. Също и чудна сравнителна таблица на различните хотели в района. И един практичен сайт за туризма във Виет Нам, който отговаря на всички въпроси, касаещи визи, такси, посолства, вътрешни полети, хотели…