Archive for март 24th, 2009

мар. 24 2009

Из Бразилия и Аржентина (5) – Буенос Айрес, Аржентина

Продължаваме с разказа на Таис за Бразилия и Аржентина. Вече се разходихме из Рио де Жанейро, Петрополис, Сан Бернардо, за последно я оставихме край водопада Игуасу, а днес ще отиден до Аржентина, за да видим водопадите Буенос Айрес и да се разходим из пампасите (или пампасите бяха пó на Север?). Приятно четене:

Из Бразилия и Аржентина

част пета

Буенос Айрес

Докато още не бяхме успели да разгледаме снимките, които сме направили и още преживявахме емоциите от последните два дни се озовахме в Буенос Айрес:) Добре, че кацнахме вечерта, та имахме време да се пренастроим. Още преди да продължа да разказвам ще кажа, че така или иначе Буенос не ме очарова. Може би защото беше след Рио, след водопадите — места, които са заредени и предполагат много емоции. Докато Буенос Айрес се оказа едно място, много повече напомнящо Европа, много урбанизиран и… по нашенски мръсен:) Това беше първото нещо, което ми направи впечатление още на летище — пръснатите по земята фасове и боклучета. Както и да е, автобуса, хотела, който поне беше в страхотна локация — на уличка, която е пряка на една от известните улици „Санта Фе“ и само на 10 мин от един от основните булеварди.

Разбира се, на следващия ден панорамна обиколка с основните туристически забележителности. Винаги съм харесвала тези обиколки, най-малкото защото дават възможност за добра ориентация после при самостоятелните разходки.
И разбира се, първата спирка е

Каса Росада и площада, катедралата

Нещото, което е характерно за Аржентина са тези дървета, с цвят лилав🙂