Archive for януари 4th, 2009

ян. 04 2009

Нова година в Балкана – Чифлика край Троян

Докато чакам вашите пътеписи за посрещането на Нова година – да ви разкажа аз как я посрещнахме. Приятно четене и пращайте пътеписи на познатия мейл stojtscho@яху.ком:

Нова година в Балкана – Чифлика край Троян

През октомври почнах да търся и се спрях на една екскурзия до Берлин. По-късно се оказа, че екскурзията отпада и се насочих към търсене за Мадрид. И в двата случая ставаше дума за около 4000 лв (двама възрастни с дете), което на фона на финансовата криза ми се видя излишно изхвърляне (миналата година ходихме до Прага за около 3500 лв). Не, че не мога да си го позволя, но в Сомалия децата гладуват, пък аз… Е, междувременно се оказа, че на 02 януари сутринта трябва да съм в Братислава по повод на въвеждането на еврото – та съвсем се отече ходенето в чужбина за празниците. В крайна сметка решихме да останем в България за посрещането на Новата 2009 година

Стандартният избор в такава ситуация е Банско, Боровец, Пампорово, но там ме спря класическото за празниците отвратително съотношение цена/качество (извинете, ама 1500 лв за Нова година в Банско на човек си е живо мародерство, особено като се сравнят аналогичните предложения от австрийските Алпи).