Archive for октомври 20th, 2008

окт. 20 2008

Дубай – Вавилон на XXI-и век

В началото на студовете реших да прочетем за едно топло място – Дубай. Запознайте се с живота в разумните петролни страни – а и вижте как местните дами ходят на плаж. Приятно четене:

Дубай – Вавилон на XXI-и век

Имам лошия навик като харесам някое място, да се връщам към него. Лош навик, защото винаги на втори поглед се виждат и тъмните кътчета, не толкова красивото или не толкова прекрасното… Така или иначе, реших почивката си преди сезона да си я направя пак в Дубай.
Който е чел предната ми тема вече знае колко бях очарована. Всъщност и сега съм, но по един друг начин 🙂

И ако предния път търсех дума, с която да определя Дубай, то сега вече я имам – днешния Вавилон. 🙂 Отново се убедих, че това е мястото на най-силни контрасти във всяко едно отношение:хора, начин на живот, места за живот (в това число и за туристи), сгради, религии, езици, които се ползват, морал и ценности…. И уникалното смесване на всичко това на фона на извисяващите се „кули“…. 🙂

Този път се настаних в доста скромен хотел, категория 2* и … бях приятно изненадана 🙂 Е, не е 5*, но 3* почти ги постига. Нормални стаи, нормално обзавеждане (с голям плазмен ТВ и ДВД плейър 😀 и с малко бакшиш на камериера, който обслужваше етажа… нещата бяха повече от прилични. Още повече, че целта ми не беше да стоя в хотела, а да скитам.

Като този път си бях намислила освен да скитам с приятели, също и да отида до места, на които предния път не успях. Освен това сама, тоест не с туристи, за които да се грижа…. направо приказка 🙂

Първия ден всъщност посветих на почивка след полета, разни практически нещица от рода на карта за мобилния телефон, че роуминга миналия път много, ама много ми натежа. Една карта с номер и малко пари вътре е 175 дирхама (5 дирхама са около 1 евро), а цените на разговорите дори международните излизат в пъти по-евтино. СМС например до БГ ми е около 0,45 дирхама 🙂

И преди да продължа с местата, където поскитах, хайде пак да напомня за Дубай и със снимки 🙂
Първите две са от една от основните улици в сити центъра – Ал Мактум Роад.