Archive for септември 16th, 2008

сеп. 16 2008

Гданск – едно неочаквано вълшебство

Като стане мрачно времето и някак започвам да си представям северни страни. Не че Полша е много северна, но все пак. Днес ще се разходим до Гданск (Данциг) в Полша. Освен Солидарност там има и много други неща, за които ще ни разкаже Мария. Приятно четене:

Гданск – неочаквано вълшебство

Снощи се върнах от 4 дневна екскурзия до Гданск, Гдиня и Сопот.

И докато за града в средата мога да ви помоля само да го забравите, то Гданск и Сопот ме очароваха… Особено Гданск. Не съм очаквала такава красота. Невероятен, приказен град! Говорят за него като за копие на Амстердам… Не съм била в последния, но съм склонна да вярвам 🙂

Исках като се прибера, след горещ душ и с чаша кафе, да споделя за преживяванията и да ви покажа мноооого снимки на различни красоти, но за съжаление пак съм болна. (Няма изненадани). Опитах се да пиша, но едвам гледам и едвам стоя на краката си, затова по-скоро посягам към поредния парацетамол и каквито хапчета имам още под ръка и ще се завивам през глава с надеждата утре да съм с една идея по-добре… Надявам се да имам сили да ви докажа защо си струва да сложите Гданск в списъка на задължителните дестинации…

Гданск- неочаквано вълшебство

По принцип заглавието на поста трябва да включва още два града-

Сопот и Гдиня,

защото най-често трите вървят заедно. Разположени са съвсем близо един до друг и ако не ви се кара колелo, например, то може да хванете влак и в рамките на от 5 до 10 минути да сте в кой да е от трите.