Archive for май 10th, 2008

май 10 2008

До Чикаго и назад – през Атлантическия океан (4): На път за Азорските острови

Нашите смели пътешественици вече плават в Атлантическия океан. Днес започваме с преживяванията им в безкрайното море на път от Америка към Азорските острови.
първи дни в морето

Четири дни плаваме вече. За съжаление ветровете не са такива, каквито очаквахме, но се надяваме скоро да се оправят.

Последните 2 денонощия бяха труднички за всички – големи вълни, насрещен вятър. Постоянно клатушкане с амплитуди от по 20-30 градуса ляво-дясно, напред-назад. От лодката сме доволни, с нищо не ни е изненадала, няма никакви проблеми, макар, че имаше и доста тежки моменти за нея.

май 10 2008

Уикенд в Истанбул (Турция)

Успяхме да се качим в някаква препълнена маршрутка за Таксим. И се започна… Такова лудо каране не съм виждала никъде другаде. Този шофьор не само външно приличаше на Дарт Вейдър, защото имаше малко обратна захапка, но и караше като луд! Ние седяхме най-отпред, а аз през цялото време се чувствах като пилот от Формула 1. Непрекъснато изпреварвахме други коли, а около нас всички караха сякаш се бяха наговорили да не спазват правилата…И така – 20-30 минути. Сигурно е голямо удоволствие за любителите на високата скорост, но за мен бе мъчение.