Archive for април, 2008

апр. 30 2008

Великден в Халкидики

Включихме се в началото на ръкава Касандра на Халкидики и потеглихме към края му, където трябваше да е къмпинга към който се бяхме насочили температурата беше около 13 градуса. Тук отново неточност на картата щеше да ни затрие – оказа се, че пътищата на ръкава са отделени и са еднопосочни, а тоя GPS вика „на ляво включвай се в пътя“, ама к’во ляво – там е еднопосочно и, таман решавам да завивам и, гледам в огледалото в съседната лента лети нек’ъв грък със 160 сигурно. Добре, че реагирах своевременно и кривнах на дясно – иначе ни отнасяше като малка гара… ейййй, мноо’о лудо карат тези гърци.

До Чикаго и назад – през Атлантическия океан (3): Яхтата и нейната подготовка

Продължаваме с подготовката на яхтата за пътуване. Предишната част: До Чикаго и назад – през Атлантическия океан (2): Ниагара и Ню Йорк>>> а началото: До Чикаго и назад – през Атлантическия океан (1): Яхта от Чикаго>>> Приятно четене: До Чикаго и назад – през Атлантическия океан част трета Яхтата и нейната подготовка В тази статия […]

До Чикаго и назад – през Атлантическия океан (2): Ниагара и Ню Йорк

Решихме, че едно от важните места, които трябва да посетим следвайки стъпките на Алеко е Ниагара. Преди два дни минахме от там, гледката наистина е зашеметяваща. На една от табелките пишеше, че се изсипват повече от 2 милиона литра/секунда! Това по всички стандарти си е много. Ние бяхме извън туристическия сезон(както ще стане видно от снимките), нямаше много хора. В тази част на щатите температурата беше около нулата по това време и макар, че грееше слънце си беше доста студено. По реката и езерата близо до водопада имаше ледени блокове наподобяващи айсберги

Из Кавала

Подминаваме кафенета и таверни. И понеже тук туристическият поток никога не спира, те работят под пара. Безбройните и непрекъснати орди от туристи могат да се настанят и да прекарат приятно почивката си, без да им се предлагат огромни хотели и ресторанти, каквито никнат навсякъде из нашето Черноморие. Вълнуваща е срещата с Кавала, нали и тук е била България.