Категория: Западна Европа

В географски смисъл…

Малката Франция (La Petite France) – Страсбург, Франция 1

Из провинция Баден Вюртемберг (4): Страсбург в Елзас

Завършваме пътеписа на Ирина за обиколката ѝ из Швабско – финалът обаче няма да е в Баден-Вюртемберг, ами в съседен Елзас и по-точно в града оттатък река Рейн – Страсбург. Приятно четене:

Резиденцията на Наполеон на остров Света Елена 1

Остров Света Елена

Днес откриваме нова територия на нашия сайт – благодарение на Димитър ще стъпим на острова Света Елена, някъде толкова далече, че е било достатъчно, за да бъде изпратен Наполеон в изгнание! Наблюдателните ни читатели си спомнят, че вече бяхме на мястото на първото му изгнание – остров Елба, откъдето императорът успешно бяга. Днес обаче – няма да ни (им – на англичнаите) избяга.

Схевенинген, Нидерландия (Холандия) 7

Австралия (0): Планът и първата стъпка – Холандия

Започваме едно пътуване до и из Австралия. Само че няма да стигнем веднага до там, защото ни чакат две предварителни стъпки. Първата стъпка в пътуването – Холандия – ни представя днес Василена. Приятно четене:

Красиви лондонски къщи, Лондон 0

Една седмица в Лондон (2)

Днес завършваме обиколна на Иван из Лондон – започнахме с Джулия Робъртс и Нотинг хил, а днес ще идем и до Гринуич. Приятно четене *Кликнете ма заглавието!

Нотинг Хил. В очакване на Джулия Робъртс, Лондон 0

Една седмица в Лондон (1)

Днес с Иван ще идем до Лондон – освен обичйните неща, обаче, ще потърсим Джулия Робъртс и ще отидем на мач на Уембли. Приятно четене: Една седмица в Лондон част първа Нотинг Хил и...