Archive for the 'Комитата' Category

Дек. 19 2014

Виена за 19 чáса (2): MuMoK и един загубен фото-апарат

Днес завършваме пътуването на Комитата до Виена, а така също – завършваме и годината на нашия сайт. Надявам се, миналата година да ви е било интересно с нашия сайт и ви пожелавам Честито Рождество Христово и една щастлива Нова година! 🙂 Ще се видим в първите дни на януари. А сега – приятно четене: […]

Дек. 12 2014

Виена за 19 чáса (1): На среща с Huffington post

Днес нашият администратор и партньор Комитата, ще ни разкаже за едно негово скорошно пътуване до Виена, за среща с основателката на известната Huffington post – Ариана Хъфингтън. Но и доста подробно ще се запознаем с виенския и австрийски дизайн. Приятно четене: Виена за 19 чáса част първа На среща с Huffington post Някаква странна съдба […]

Ное. 15 2011

Published by under Комитата

Коце беше написал преди време:
Днес се скарах тежко с много близък мой приятел. Проблемът е, че и аз не знам защо. Всичко започна с въпрос от моя страна защо е изтрил мой коментар към съвсем безобиден материал. Оказа се, че моят коментар, заедно с коментарите на друг мой приятел дълбоко са го обидили. Явно не умея да говоря с хора, защото опитът ми да си обсяня какво точно се е случило доведе до още по-жестока разпра. Какво точно се случи?
В живота си имам няколко такива случки, и всичките до една ги помня. По принцип не ми дреме за мнението на околните, но на мнението на приятелите ми държа. Може би просто съм тъп, а хората ме мислят за интелигентен. Аз и голяма част от рекламите не ги разбирам (например джумбалайла-джумбалайла, пиеш Кока-Кола и постепенно се превръщаш в изрод).
Нямам намерение да ви обяснявам за кого става дума. И който знае за кой става дума, да си трае в коментарите, моля.
„Интернет като място за недоразумения“ — както казва Стойчо

komitata.blogspot.com/2007/11/blog-post_09.html
Коце е умен 🙂

сеп. 23 2011

Кътинските пирамиди за ден

Днес, моят блог-партньор Комитата ще ни води съъъвсем близичко до София – Кътина и Кътинските пирамиди. Не е далеч, нали? 😉

Кътинските пирамиди за ден

Напоследък много ми се излизаше извън София, въпреки немного умното положение, в което съм се поставил – август да ми е определен за много отговорни дела – отчети, ремонти (които едва съм започнал, благодаря за интереса) и ето днес се удаде случай да забегна за малко извън града.

Аз съм турист по средно-далечни дестинации, което значи, че околностите на София познавам слабо. Но имах на разположение пет часа в които трябваше да вместя отиване-посещение на съответния туристически обект-връщане.

След кратка консултация в екипа, решихме да отидем до Кътинските пирамиди и евентуално до Кътинското езеро. Идеална дестинация, при положение, че е само на няколко километра от околовръстното, а и никой от нас не беше стъпвал там.

Мързелът ми да погледна картата за пътя преди тръгване ми се отплати с около 30 минути лутане в София, изоставяне на верния път, минаване през някакви малки квартални улички, през ремонтиращите се отсечки някъде в северозападните квартали на София, и накрая някак се добрахме до околовръстното.

Добрахме се до Нови Искър,

който се оказа буквално безкраен и някъде в самия му край се намира отбивката към

Кътина

С недоверие отхвърлих теорията (впоследствие се оказа вярна), че гьолът отдясно на пътя е известното

Кътинско езеро

Продължи >>>