Archive for the 'Андамански острови' Category

май 14 2010

Пулао Лангкави в Андаманско море (Андамански острови)

Днес, мили деца, ще отидем на място, за което досега съм чел само при Артур Конан Дойл 🙂 Помните ли „Знакът на четиримата“? Помните ли къде започва предисторията? Елементарно, Уотсън! На Андаманските острови в Индийския океан 🙂 Днес ще видим какво е станало с това зловещо и непознато в историята с Шерлок Холмс място. Приятно четене:

Пулао Лангкави в Андаманско море (Андамански острови)

С маймунката се гледаме право в очите. Разликата е, че тя не трепва и не мига, а аз й се усмихвм и едва се сдържам да не я погаля, толкова е близо до мен и е толкова сладка с гладката си мека козинка и с перчемчето, което стърчи на главата й. Обаче не посягам, следвайки инструкциите на управата на хотела да не влизам в контакт с маймуните, защото са опасни и могат да ме наранят. Изведнъж обаче тя се стрелва към масичката до шезлонга ми , грабва моята закуска – крушата – и най—нахално сяда на перилото до мен и започва да яде. Първи ден ми е все пак и се уча да свикна с фауната на острова, се успокоявам мислено. А защо съм на басеина, а не на прекрасния плаж със златен пясък край морето, ще попитате. Ами защото ме посрещнаха две огромни предупредителни табели,че медузите са гигантски и опасни и трябва много да се внимава. Бррр! Това, че на пясъка се припичаха две игуани, не ме развълнува особено, но определено предпочетох басейна пред медузите като полилеи.

Андамански острови

А островът е

Пулао Лангкави, насред Андаманско море

в Индийския океан и се води територия на Малайзия (на 30 км), но всъщност е по-близо до Тайланд.

Когато го чух за първи път, ми звучеше като наименование на сладкиш, не знам защо. Справката в нета показа, че дестинацията е много популярна в Европа, но у нас все още се предлага плахо. Само че аз вече си бях харесала този „сладкиш” , бързах да го опитам и ето ме в самолета за 9-часовия полет до моя Лангкави.