Категория: Италия

Базилика – Помпей, Италия 3

Помпей на живо (5): Форумът

Продължавме с обиколката на Помпей заедно с Юрий. След Амфитеатъра и Говеждия форум, бяхме в древните ресторанти за бързо хранене, а за последно минахме през храма на Изида. Сега ще посетим Форума

Бурано – Карнавал във Венеция, Италия 2

Карнавална Венеция, 2019 година (2): Мурано и Бурано

Продължаваме с карнавал във Венеция заедно с Влади. Започнахме с дебненето на полета на Ангела, а днес ще продължаим отново с карнавал, но ще се разходим и до близките Мурано и Бурано. Приятно четене:

Domus Cornelia, Помпей – Италия 4

Помпей на живо (4): Храмът на Изида

Продължавме с обиколката на Помпей заедно с Юрий. След Амфитеатъра и Говеждия форум, бяхме в древните ресторанти за бързо хранене, а днес ще проследим влияните на гърците и египтяните върху живота в Римската империя.

Карнавал във Венеция, Италия 3

Карнавална Венеция, 2019 година (1): Полетът на Ангела

Пътеписът днес се отнася за събития, случили се една година преди епидемията от корона-вирус да покори Италия. Мисля, че днес можете много лесно да си представите защо след тазгодишния (2020) карнавал, цяла северна Италия трябавше да бъде затворена. Иначе – днес наш водач ще е Влади, така че – приятно четене!

Голямата палестра – Помпей, Италия 7

Помпей на живо (2): Говеждия форум и имението на Юлия Феликс

Продължаваме с обиколката на Юрий из древния Помпей. Миналия път притигнахме в градчето, а днес вече навлизаме в Архелогияческия парк, където се съхраняват останките на нещастния град. Приятно четене: